Jak obelstít čipy na náplních HP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tucnak65
Příspěvky: 52
Registrován: 25 dub 2013, 02:00

Jak obelstít čipy na náplních HP

#1 Příspěvek od Tucnak65 »

Mám dotaz...Jak obelstít tiskárny HP business jet, s velkokapacitními náplněmi, když než je stačíme vypatlat, tak tiskárna řve, že jsou KO nebo prošlé a nechce dál komunikovat. Zkoušeli jsme přelepení, přepálení, zblbnutí paralyzérem, ale nic....má někdo radu? :wink:

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od tomaw »

Nevím přesně jak u této tiskárny ale u některých náplní bývá vevnitř malá eepromka ( i2c ) a v ní je mimo jiné seriové číslo náplně.A svině tiskárna si pamatuje kolik ze které náplně sebrala.... Takže je plnej Ebay krabiček na přepisování seriového čísla v té eepromce.
Jinak s tím nemám zkušenosti jediná tiskárna na které jsem to zkoušel mě umřela nakonec úplně na něco jiného.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Kdysi Jsem měl Old tiskárny Epson-Stylus,kde ještě nebyl Číp...paráda.
Tak Jsem po různých krámech skupoval Cartridge-Epson-Stylus,když to prodávali za pakatel s prošlou zárukou a vycucával z nich tu drahocenou tekutinku a plnil si láhvičky do foroty na doplnování...paráda a tisklo se tzv. zadara o dušu.
Před časem si Mamina koupila nějakou Epsonku v Akci ve slevě...Hmmm,ale s čípem.Dočmárala,tak Jsem to naplnil...ááá ouha...NIC ! Koupila si New-Cartridge...OK. No a Mě to nějak nedalo a byl zvědavej,kdeže si to ta Mrška zapisuje.Jooo,v Cartridge si odmazává hodnoty,kolikže toho vytiskla.
Ale ještě uvnitř na MB je také Eeproka,kde si ukládá to Seriové číslo a ještě další bláboly. Tak Jsem milou Eepromku sfouknul a nabastlil drátky a vyvedl je ven na malé PCB s preciz-paticí napevno. Pak tam vložil nějakoutu 93C46 v DIL provedení,pak zapnul tiskárnu a nechal aby si tam pěkně nahatlala ty Svoje Bláboly.Pak tiskárnu vypnul a šup pěkně s Eepromkou do Programátoru a obsah stáhnul a uložil.
No a výslednej efekt je ten,že když dojde barvička,vytáhnu pěkně Cartridge,doplním a šoupnu zpět a do té Eepromky dohatlám Pragramátorem stejné údaje,jaké tam byly před tím.Výslednej efekt je ten,že si tiskneme dál k Naší radosti.
Dají se dnes sehnat HW-Resetery,dokonce mám i Softíček pro tuhle činnost,ale to je záležitost každého jedince a laborování. Zcela jistě tyhle udělátka existují i pro jiné značky tiskáren,atd...atd.
EXA

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

No a tak tu na kartridži necháváš být ?

Uživatelský avatar
Tucnak65
Příspěvky: 52
Registrován: 25 dub 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Tucnak65 »

Nevím, zda-li byl dotaz pochopen správně. Vím, že je tam čip. O tom píšu. U těchhle náplní snad ani nejde o to, kolik se vypatlá. Třeba černá je teprve ve své 1/3 vyčerpanosti a dál prostě nepustí....Je na nich vyražen datum spotřeby. Domnívám se, že po tomto datu si nějak vnitřním SW tiskárny, kde si pamatuje čas a datum, dojde k tomu, že HP vyhodnotí prošlost náplně a prostě zařve "KUP NOVOU". Jenže je ještě skoro plná. Chápu, byznys je byznys od HP, ale nejsou zrovna nejlevnější, abychom je skoro plné házeli do Eka. Tudíž dotaz by měl znít, jak zblbnout časovač v tiskárně, aby nevěděl kolikátého je...hihi...Podařilo se mi zresetovat, ale HP už nenaběhla.. :(

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Jiri_REZEK píše:Dají se dnes sehnat HW-Resetery, zcela jistě tyhle udělátka existují i pro jiné značky tiskáren...
Zcela marně sháním reseter pro cartridge HP 337, 342, 343. Pokud je nějaký k mání, byl bych povděčen za informaci.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Hele-Koukej Kolegáčku na tohle ! Bude Ti to takhle stačit ???

http://www.alza.cz/epson-cartridge-chip ... d47698.htm
http://www.srovnanicen.cz/q/reseter%20epson/
http://www.eprint.cz/inshop/zbozi/reset ... pgi525.htm
http://resettallprinter.blogspot.cz/p/hp-resetter.html
http://www.alibaba.com/showroom/chip-resetter-hp.html
http://www.inkbank.com.au/category104_1.htm
-----------------------------------------------------------------------------------
Achab píše:
Jiri_REZEK píše:Dají se dnes sehnat HW-Resetery, zcela jistě tyhle udělátka existují i pro jiné značky tiskáren...
Zcela marně sháním reseter pro cartridge HP 337, 342, 343. Pokud je nějaký k mání, byl bych povděčen za informaci.
EXA

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Pro cartridge HP které jsem uvedl není ani jeden reseter z odkazů. Návod k resetu tiskáren HP - All-in-One v jednom odkazu na mém HP Photosmart C 4180 nefunguje.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Zirafka »

Moje HP si pamatuje dvě kartridže, takže stačí mít v zásobě dvě staré, byť zaschlé, a postupně je dát do tiskárny a tu pak zapnout. Ovladače pak brblou o prázdné patroně, ale když se tam pak dá naplněná původní, tak už si ji tiskárna nepamatuje a bere ji jako novou :-)

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Achab píše:Pro cartridge HP které jsem uvedl není ani jeden reseter z odkazů. Návod k resetu tiskáren HP - All-in-One v jednom odkazu na mém HP Photosmart C 4180 nefunguje.

------------------------------------------------------------------------------------
Je opravdu až zas tak velkej problém si při hledání pozvat Strejdu Googla ??? Ty Linky,které Jsem zde uvedl,Jsem našel během 10ti minut a to jen vypsáním slova Reseter do vyhledávače a nabídlo Mě to dalších 10 plných stránek různých odkazů ! Pokus se spáchat podobnou činnost a budeš mít TY sám z toho i radost...( snad ).
EXA

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jiri_REZEK »

BOBOBO píše:No a tak tu na kartridži necháváš být ?

----------------------------------------------------------------------------
Cartridge Resetuji pomocí Softíčku,(jestli chceš pro Epson,napiš SZ,pošlu Ti to v ZIPu).
EXA

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Děkuji ti za nabídku . Já se do diskuze zapojuji ze zájmu obecně . Sám mám HPčko , tak až budu mít problém , tak se ozvu . Jsem rád , když se zde objeví pomoc pro kohokoliv . A jsem rád když je celá . Sám jsem pouze PC uživatel , tak bez postupu je toto vše pro mne (a určitě nejen mne ) stále jen teorie . :D

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Jó, to je kšeft. Podobně se chovají i baterky do některých notebooků. I když do obalu dám úplně nové články, tak notebook pořád cosi blábolí o vadné baterii. Snad jedině Compaqy dovolují v biosu aktualizovat akumulátorové náplně.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“