Tesla Music 70, zkresluje při vyšší hlasitosti

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

Tesla Music 70, zkresluje při vyšší hlasitosti

#1 Příspěvek od vlaadkoo »

Zdravim ,podařilo se mi sehnat M70.Hraje ,ale zkresluje při vyšší hlasitosti a jakoby se to dusilo ,myslel jsem ,že je to 30w reprákem ,který je na to asi moc slabý.Nakonec jsem zjistil ,že to zkreslení pravděpodobně způsobuje malé anodové napětí na ecc85 a to je 30V !Má tam být 250.To samé u EF86,anodové napětí má být cca 80V a je tam nějakých 30.Na mřížce 1 má mít 88 a je tam 0 .Vytáhl jsem postupně rezistor po rezistoru a změřil odpory.Všechny byly OK .Měřil jsem napětí na prázdno na anodách ecc85 a bylo okolo 400V ,při zatížení 30.Ze zdroje jde nějakých 340V na bod 13 na desce a přes odpor 68k na jednu anodu ecc85 a přes 75k na druhou .Před odporem je 340 a za 30.Rezistory jsem postupně vytáhl a změřil a všechny ok . A dokonce jsem některé reaději vyměnil .Ä pořád nic .Skontroloval jsem i zdroj ,diody a všechny možné rezistory ,vyměnil svitkáče a elyty .Čím to může být ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Když se někdo vrhne do opravy, měl by některé věci "znát"...
- malé napětí na anodě - v anodě je odpor. Napájecí napětí je OK a ztrácí se více na odporu, nebo je už tam malé?
- napětí na mřížce - na mřížce bych čekal napětí podobné neno "menší" než na katodě. Na napětí na mřížce, napětí na katodě závisí proud elektronkou a ten proud ovlivní i úbytek napětí na anodovém odporu a tak i anodové napětí.

Abych pravdu řekl, napětí na mřížce 88V je dost, to má mít na katodě kolem 90 - 95V?

edit:
koukám do schéma - na 1. mřížce má být prakticky 0, protože je s "nulou" spojena před odpor. Na katodě má být 1,75V, je tam? Pokud ne, nemáš otevřený (proražený) ochraný tyristor?
Těch 88V je na 2. mřížce.

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#3 Příspěvek od vlaadkoo »

problém vyřešen.hraje perfektně

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

A řešení :?:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#5 Příspěvek od vlaadkoo »

Vydělal jsem ten tyristor protože jsem se ho chtěl raději zbavit .chtěl jsem čistě lampový zesák bez polovodičů .Propojil jsem katody ecc85 na zem a proto to nehrálo . stačilo to rozpojit . Zkreslení zesilovače bylo způsobeno
připeklým R317 a R318

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

vlaadkoo píše:Vydělal jsem ten tyristor protože jsem se ho chtěl raději zbavit ....
Z jistého úhlu pohledu je to něco podobného, jako kdybys z auta demontoval brzdu.
Ten polovodič v podobě tyristoru nemá vliv na "zvuk", ale dokáže sem tam něco zachránit...

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#7 Příspěvek od vlaadkoo »

No máš pravdu ,ale já tam ten polovodič prostě nechci .Chci čistě elektronkáč.

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#8 Příspěvek od mmjuz »

Tak to Ti ještě zbývá vyházet křemík ze zdroje a nahradit lampou. Jsem zvědav, jak si poradíš ze zdrojem předpětí. Když čistý lampáč, tak holt čistý lampáč... A což teprvá celý předzesilovač, ten jsi odpojil a nepoužíváš ho vůbec?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

a taky diodu U5 u EM84 !
. . . jó čistý lampáč, je čistý lampáč !

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#10 Příspěvek od vlaadkoo »

EM84 šlo celé pryč spolu s deskou tranzistorových předzesilovačů.Nahradí je elektronkový předzesilovač s ecc8x :)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

až to budeš mít, dej sem fotky,
ať se můžeme taky pokochat.

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#12 Příspěvek od vlaadkoo »

OK ,ale nějakou chvíli to potrvá :)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#13 Příspěvek od Pikofarad »

:lol: Joo,není nad lampy,matně vzpomínám na 100kg Rubín ,celolampový,kdy se muselo po zahřátí několikrát nastavit neutrální RGB aby měly osoby v pořadu barvy ksichtu v toleranci černoch-asiat.
Běžte s lampama už někam,patří do muzea.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

vlaadkoo píše:No máš pravdu ,ale já tam ten polovodič prostě nechci .Chci čistě elektronkáč.
No, až se ti podaří ten Music přetížit, nebo vybudit tvrdě bez zátěže, tak tě doufám pořádně vyfláká, aby sis pamatoval, že tyristorová ochrana tam není jen pro srandu.

Uživatelský avatar
vlaadkoo
Příspěvky: 209
Registrován: 16 zář 2011, 02:00

#15 Příspěvek od vlaadkoo »

Pikofarad píše::lol: Joo,není nad lampy,matně vzpomínám na 100kg Rubín ,celolampový,kdy se muselo po zahřátí několikrát nastavit neutrální RGB aby měly osoby v pořadu barvy ksichtu v toleranci černoch-asiat.
Běžte s lampama už někam,patří do muzea.
No joo lampové televize ..na co jsou dobré ? k ničemu .do muzea,ale elektronkový zesák ,je úplně jiná liga .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“