Technics SUV4A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Co s ním?

Anketa končí za 10 úno 2011, 18:17

opravit
14
93%
neopravovat, protože se to nevyplatí
1
7%
přestavět na lampový konec
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 15

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#16 Příspěvek od cuki »

to fredis:
schema mam, ale bez popisu součastek je to dost voser něco najít. To jak to proměřit si právě nejsem moc jistej. Starej elektrolit předpokladám bude mít kapacitu stejnou jako by byl v pořádku, jen se bude jinak vybíjet a nabíjet, tedy potřeba osciloskopu se asi nevyhnu. Vše odpájet pro proměření.
Kdyby ten kanál nefungoval stále tak by byla věc jiná, ale on jen jednou za čas vypadne, pak se sám probere zase po nějak době k životu, pokud ho nepřesvědčim hned nějakým větším impulsem.

Předchozí majitel ho měl kdysi v opravě a řekli mu že najít závadu je dost složité a od opravy ho odradili. Že by se to mohlo srovnat samo postupnym napormatovanim, protože dlouho nebyl používán Mě přijde, že to tak složitý bejt nemusí a rád bych mu pomohl, přecejenom mám k němu citový vztah za tu dobu co ho mam. Já jsem problem neřešil protože jsem ho vždycky měl půštěn dostatečně na hlas aby kanál nevypadával, problém je že teď mám doma malé dítě a tomu by se to asi v noci nelíbilo :-(

Další otázka je za jaké kondíky ty staré vyměnit? Jsou třeba do zesilovače nějaké spešl, nebo mě zajímá akotát kapacita a napětí?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Dej to někomu, kdo tomu opravdu rozumí, víc neřeš. Co bude někdo znalý řešit 2-3 hodiny, ty se budeš tady vyptávat 14 dnů a dopadne to asi stejně blbě.

Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#18 Příspěvek od cuki »

hmm myslim, že bez techto teoretických infomací, které hledám, těžko dokážu poznat jestli tomu někdo rozumí, navíc ani nevím kde hledat.
Ono je rozdíl opravit a opravit.
Jednoduší elektroniku si opravím bez problémů. Tohle je ale taková závada nezávada.
Napadlo mě pustit do obou kanálů stejný signal a měřit rozdíl. Našel bych pak bod kde se signál rozchází a proměřil bych jen ty konkrétní kondíky. Problém ale je že se závada neprojevuje vždy...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Teorii o teorii máš dobrou , ale dle naklapání klávesnicí se podrž doporučení sendyxe .

Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#20 Příspěvek od cuki »

To bych rád, je mi jasné že co člověk co se tim živí a má vybavení bude dělat hodinu, já klidně dvoj či trojnásobek. Ale nevim jak někoho takoveho v okolí najít.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Když prozradíš kde ležíš , třeba se někdo ozve . :D

Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#22 Příspěvek od cuki »

praha-západ, berounsko

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“