Automatické otevírání kurníku podle slunce

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Mira80 »

bastlir40 píše:Také jsem před několika léty tento problém řešil a stačil týden na to, aby se slepice naučili kdy se začne zavírat. Ono se řekne "slepice"..., ale jejich inteligence je někdy až překvapivá. Nepotřeboval jsem žádný procesor. Zde je plánek, jak jsem to postavil a spolehlivě to fungovalo 10 let. Ne že by to byla trvanlivost ovládání ale pak jsem chov slepic ukončil. :D
Jen se zeptam - To jsi jim kurnik zaviral v lete uz ve tri anebo naopak v zime v 9 ?
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#32 Příspěvek od bastlir40 »

V létě se naučili, že se to v 8hod zavírá a budeš se divit ale už byly až pul hodiny předem všechny v kurníku. V zimě to bylo nastavené na 4hod a stejně tak jako v létě se naučili chodit dřív. Ráno se jim to v létě otevíralo v 5hod a v zimě jsem jim to nastavoval na 8hodin.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Mira80 »

A kolik ti jich odtahla kuna, nez pochopili, ze v 8 se zavira kram ?
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#34 Příspěvek od bastlir40 »

Ani jednu. Ten týden se nechal vydržet opodál na lavičce a pohlídat si je než se to naučí. Jako chovatel musíš něco vydržet. :D Ale opravdu, beze srandy. Od té doby měla kuna i lasička hladovku. Víckrát už jsem nepřišel ani o jednu slepici. Když jsem se připravoval na likvidaci starých slepic, stačilo nechat ty nové chvíli s nimi a bez problémů se to od nich naučili. Víc už se čekat nemuselo až to nové pochopí.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#35 Příspěvek od bastlir40 »

V časopise KTE č.8/2001 máš také návod na jedno ovládání kurníku. Je tam i zapojení se soumrakovým spínačem.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Mira80 »

bastlir40 píše:Ani jednu. Ten týden se nechal vydržet opodál na lavičce a pohlídat si je než se to naučí. Jako chovatel musíš něco vydržet. :D Ale opravdu, beze srandy. Od té doby měla kuna i lasička hladovku. Víckrát už jsem nepřišel ani o jednu slepici. Když jsem se připravoval na likvidaci starých slepic, stačilo nechat ty nové chvíli s nimi a bez problémů se to od nich naučili. Víc už se čekat nemuselo až to nové pochopí.
Nojo, ale tohle je reseni vhodne do klubu chovatelu drobneho zvirectva, ne elektrobastlirny :)
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#37 Příspěvek od bastlir40 »

Mira80 píše:Nojo, ale tohle je reseni vhodne do klubu chovatelu drobneho zvirectva, ne elektrobastlirny :)
Tvé číslo ICQ se mi nezobrazilo, kdybych ho znal, řešil bych to s tebou přímo na něm :) .
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Habesan »

To znamená, že ty potvory poznají kolik je hodin, snad podle polohy slunce, a nenechají se zmást ani tím, že se délka dne neustále mění.
Z toho by se na hnojárně dala napsat diplomka.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#39 Příspěvek od seth123 »

bude se tento motorek, při přepolování točit opačně? http://img08.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3478119664

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od Michal22 »

Bude, ale musíš napřed odmontovat spínač doběhu- při opačném smyslu otáčení by se ti mohl zaseknout.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#41 Příspěvek od seth123 »

budu muset odmontovat celou převodovku nebo bude stačit je rozdělat a vyndat nějaké kontakty?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od Michal22 »

Pokud si to dobře pamatuji, tak je tam delší kontakt, který kopíruje "vačku" na ozubeném kole. Stačilo by tento kontakt odpreparovat pryč. Sejmi víčko převodovky a nafoť to.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Habesan »

Proto bych volil stále stejný směr otáčení dvířek.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#44 Příspěvek od seth123 »

Já ten, motorek teprve budu kupovat. Kdyby ale měl při změně polarity stejný směr otáčení, tak bych ho nekupoval.

Habesan - v současnosti mám u slépek gilotynové dveře. připevním lanko, motor, prodloužím osu motoru a mám hotovo. Takhle bych musel shánět překližku, vrtat vruty, kupovat řetěz a sehnat střed kola. Navíc děda, když to stavil použil, popelové kvádry a k tomu něco připevnit znamená provrtat stěnu 40 cm silnou

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Mira80 »

seth123 píše:Já ten, motorek teprve budu kupovat. Kdyby ale měl při změně polarity stejný směr otáčení, tak bych ho nekupoval.

Habesan - v současnosti mám u slépek gilotynové dveře. připevním lanko, motor, prodloužím osu motoru a mám hotovo. Takhle bych musel shánět překližku, vrtat vruty, kupovat řetěz a sehnat střed kola. Navíc děda, když to stavil použil, popelové kvádry a k tomu něco připevnit znamená provrtat stěnu 40 cm silnou
a trikrat do tydne slepici polevku :)
Klídek chlapi, to je nulák

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“