Stabilizovaný zdroj G400 0-30V/ 0-3A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#31 Příspěvek od fredis »

Díky! Mám tady pár krásných traf ze zesáků Sony apod, které mají na S 2 x 40-50V. Tak padl nápad je využít ve zdroji.. :wink:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od PavelFF »

Jenze vznika problem se ztratovym teplem pri malem napeti a velkem proudu.Lepsi je trafo s prepinatelnymi odbockami.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od jura80 »

Já wosobně by jsem to třeba ani neviděl až tak tragicky a šel by jsem do chlazení vetráčkama... Když se trochu "podžhavijou", ani je není slyšet a mají fakt velkou životnost.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#34 Příspěvek od Petr603 »

Mám tento zdroj hotov, přesněji dva tyto zdroje G400 v jedné krabici. Na konci každého 4x KD503 s 0,1R emitoráky. Proud jsem z toho schopen tahat až 4A, na chladiči mám 120mm ventilátor, trvale na cca. 10V. Takto není skoro slyšet a chladič je i při zátěži sotva vlažný.
Ale mám jeden problém, na jednom modulu zdroje funguje vše jak má.

Druhý modul zdroje, úplně shodný s tím prvním sice funguje také, ale tak v 50% případů když omezuju potenciometrem výstupní proud se asi rozkmitá.
Zkoušel jsem jako umělou zátěž rezistor asi 200W 4ohm, a ten začne pískat. Pověsit to na osciloskop zatím nebyl čas (první modul toto nedělá). Osazení je úplně shodné.. Mám to na původních DPS (už jsem někde viděl i novější předělávku v EAGLE), asi tam není moc ideální blokování OZ, nevím... Poradíte na co mrknout? Jinak to šlape v pořádku včetně indikace proudového omezení. OZ jsem měl napřed TL082, teď jsem zkoušel AD823. S obojím se chová stejně.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jura80 »

Já osobně jsem to nestavěl a tím pádem nechcu přespříliš rozumbradovat, ale mám tady tohle téma ve sledování nových příspěvků, tak zkusím přihodit názor. Když se podívám na to úplně první schéma na začátku tohodlenctoho tématu, tak já wosobně by jsem zkusil vyhodit C6 a pak si pohrál s C8 a C10. Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby se ten C8 taky úplně vyhodil...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“