Receiver Harman Kardon HK3250, nedrží stanice rádia

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Squere
Příspěvky: 7
Registrován: 12 pro 2008, 01:00

Receiver Harman Kardon HK3250, nedrží stanice rádia

#1 Příspěvek od Squere »

Ahoj,
koupil jsem starý stereo receiver Harman Kardon s označením HK 3250. Je to starý kousek z roku cca 1995. Proti zvuku nic nemám ale mám problém s tím, že neudrží nalazené stanice. Pokud receiver zapnu a uložím stanice do paměti a přijímač vypnu a znovu zapnu, je vše v pořádku a stanice zůstanou uložené. Pokud ale nechám přijímač vypnutý přes noc, stanice se vymažou. Původně jsem hledal nějakou baterku nebo paměť, ale co jsem někde četl, měla by být paměť řešena kondenzátorem s velkou kapacitou.

Našel jsem si na tento přijímač manuál http://uloz.to/xLcXt87K/harman-kardon-hk3250-sm-pdf ale nevím, který kondenzátor je ten pravý :(
Díky za každý konstruktivní příspěvek.
S pozdravem Miroslav Koutník

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Squere- podle rozpisu součástek by to měl být asi tento. Jen tam je pravděpodobně chyba v jednotkách, většinou ty paměťové kondenzátory mívají 0,47F.

P.S.: nejste příbuzný od Zdeňka Koutníka z Brna? :D
Přílohy
Tuner.jpg
(279.05 KiB) Staženo 159 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

V tom případě soňáci jsou mistři, mám tuner ST-S390 pořízen léta páně 1993, 30 pamětí a display s názvy stanic, pamětí drží měsíc - dva jako nic, i když síťový kabel odpojen. Možná je tam jiný princip ukládání dat. Jo, to se ještě elektronika vyráběla v dílnách strejca Mority.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Mám schema od S590ES (tuner taky :-)) a ukládá to do paměti. Žádný udržovák tam není

Uživatelský avatar
Squere
Příspěvky: 7
Registrován: 12 pro 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Squere »

Díky kluci, vyzkušíme a uvidíme, kdyžtak napíšu jaký byl výsledek.

PS: já jsem Koutník z jihu Čech, ale člověk nikdy neví kdo všechno je můj příbuzný :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“