Full Hd - HD ready

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#16 Příspěvek od RadekB »

kozoka píše:Viděl někdo vysílání DVBT v MPEG 2 Rakouské stanice ORF. Obraz jak víno!! Datový tok mají daleko vyšší než u nás a nepotřebujou MPEG 4
To bych netvrdil, staci rychlejsi pohyb a je to sama kostka. Pouzivaji 16QAM, takze 4 programy jsou tak akorat.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

Sorry - omluva za mystisyfilitikaci. Přece jen jeden MUX něco málo v Praze v HD vysílá. Vyšťavil jsem zesilovač a přece jen jsem to chytl.
TO2, v Praze na 64. kanálu z jednoho vysílače (Olšanská, ostatní vypli) - jeden program z ČT a Novu. 1080i, MPEG-4.

P.S. takže jsou vidět beďáky a strniště na tváři, čímž pádem se jednomu může dělat z programu šoufl kvalitněji :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od kozoka »

stačí mit doma UPC a propojit to s tv. Vysilaji Novu HD, Primu HD a CT HD

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

No to rozhodně nestačí.
Musíš mít přijímač (STB nebo TV) pro DVB-C s CI slotem a v něm CONAX kartu autorizovanou UPC.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od kozoka »

tomasjedno píše:No to rozhodně nestačí.
Musíš mít přijímač (STB nebo TV) pro DVB-C s CI slotem a v něm CONAX kartu autorizovanou UPC.
Bavíme se o klasickém vysílání DVBT snad ne?

Stačí připojit UPC k televizi s DVBT a naladíte zakladní programy MPEG 2 a HD programy Mpeg 4!
Akorat nefunguje EPG


Co se týká provozu celé kabelovky na TV pomoci CONAX karty tak to samozřejmě jde na přistrojích s DVB C Tunerem (ověřeno na Sony a Pananakach) ale aby to fungovalo je potřeba koupit adapter a ještě zaplatil firmě UPC aby to fungovalo ..investice 4 tis

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#21 Příspěvek od tomasjedno »

No zviklal jsi mě pěkně, takže jsem prozkoumal, co v UPC kabelu mám.

Našel jsem:
internet upstream na 44,3 MHz, downstream na 138 MHz.
9 analogových programů v I.-III. TV pásmu vč. S-kanálů (ne že bych je chtěl, ale prostě tam jsou).

DVB-T jsem tam nenašel žádné (nebo přesněji - je v tom kabelu teď DVB-T, které jsem si tam sám nacpal z STA přes výhybku).

Že v kabelu od UPC nepřichází DVB-T, může mít dvě příčiny:
1) že do našeho baráku vůbec žádné DVB-T neposílají (nevím o tom, že by ho někam posílali, ale taky nemusím vědět všechno)
2) že mi ho ve své skříni nepustí skrz jejich filtry (propustě).

Každopádně být na UPC kabelu nestačí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Ani tady to nestačí, všechny kanály jsou jen analogové nebo v DVB-C. Otestoval jsem to včetně S-pásma, i když na něm mám zádrž a normální settopbox neumí S-kanály, ale po jednotlivých kmitočtech to přeladit lze.
Kdo nemá TVP, který tento formát podporuje, a to včetně karty UPC, má smůlu. I kdyby měl zaplacenou plnou nabídku, což je ostatně další nezbytnou podmínkou.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od kozoka »

tak mi to normálně funguje. Mají tam signal i DVBT klasický. Zkusím zavolat na UPC proč to někde jde a jinde ne..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#24 Příspěvek od Hill »

No tak tady zapůjčují zdarma DVB-C settopbox. Nemá-li ho televize, abys platil za kartu do ní, máš v ní digitální tuner na dvě věci. A převádíš digitál na analog a v televizi zpět na digitální formát vhodný pro zobrazení.
Ani obsazení kanálů není zveřejněné, jen balíčky: http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#25 Příspěvek od tomasjedno »

Jo a ten DVB-C STB co je v ceně (resp. co ho půjčují "zdarma") umí jen SD MPEG-2.
Pokud chceš HD, musíš si vzít STB s hard diskem, za 101 měsíčně (což je stejně nějaký ošizený low-cost model, pro HD má výstup jen HDMI takže s mou TV mající YPbPr+DVI bych si neškrt),
anebo si koupit svůj plnokrevný DVB-C STB na www.dvb-c.cz (4.400 bez disku, 10.000 s diskem).
No anebo, pokud má TV DVB-C, koupit SMiT Conax Chipset Pairing CAM za 1300 (za podobné peníze se dá koupit celý DVB-T STB s MPEG-4 HD).

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#26 Příspěvek od sr71 »

Protože se v tom moc nevyznám, potøeboval bych poradit, zda stále i v dnešní dobì platí to co se píše na zaèátku tohoto vlákna.
Staèí pro pozemní pøíjem DVB-T televize s rozlišením 1366x768bodù (tzv. HDready) ?, nebo je využitelné i rozlišení FullHD? Rozhoduji se totiž jakou koupit TV, která bude primárnì využívána právì pro sledování pozemního DVB-T.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Bezny »

sr71 píše:Protože se v tom moc nevyznám, potřeboval bych poradit, zda stále i v dnešní době platí to co se píše na začátku tohoto vlákna.
Stačí pro pozemní příjem DVB-T televize s rozlišením 1366x768bodů (tzv. HDready) ?, nebo je využitelné i rozlišení FullHD? Rozhoduji se totiž jakou koupit TV, která bude primárně využívána právě pro sledování pozemního DVB-T.
Dle mého nestačí. Dnes je v DVB-T už dost programů v HD. Je třeba však ověřit zda jsou v konkrétní lokalitě zachytitelné. Jelikož se vyskytují i stanice vysílající v SD, ale v MPEG4 (H.264) tak by televize určitě měla umět MPEG4. Pro HD by se v popisu mělo objevit "tuner DVB-T HD" (byť je to "nepřesné"). Rozlišení panelu souvisí s jeho uhlopříčkou a pozorovací vzdáleností.
Pokud je uhlopříčka tak 37" a víc tak určitě koupit full HD.
V HD (co si vzpomenu) vysílá dnes na DVB-T: ČT1, ČT2, ČT sport, TV Nova, Prima Cool, nějaké nové Óčko. Nemají ale celoplošné pokrytí.
Taky je menší bitrate než na satelitu.
Přesto bych už televizi "bez full HD" nekoupil, leda nějakou 22" do kuchyně. Ale i tu s MPEG4 dekodérem.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#28 Příspěvek od sr71 »

Jedná se mì o úhlopøíèku 32", má tam full HD smysl? Pøítomnost mpeg4 dekodéru poznám jak? moc jsem nevidìl že by se to v popisech uvádìlo

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Bezny »

sr71 píše:Jedná se mě o úhlopříčku 32", má tam full HD smysl? Přítomnost mpeg4 dekodéru poznám jak? moc jsem neviděl že by se to v popisech uvádělo
Já bych do toho šel. Zrovna nedávno jsem kupoval 32" LCD pro tchyni a bez váhání jsem vybral full HD (32" Panasonic TX-L32E6E).
Obrázek krásnej, jen se na to nesmí koukat z větší vzdálenosti jak cca dva metry, jinak tam to hádé až tak moc neuvidiš (dle stavu očí).
V popisech např. na Alze se vždycky uvádí jestli tuner umí MPEG4.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“