BaoFeng UV5-R

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paplik
Příspěvky: 36
Registrován: 01 led 2012, 01:00

BaoFeng UV5-R

#1 Příspěvek od paplik »

Zdrávím, , mám na vás prosbu, jestli někdo nevlastníte vysílačky BaoFeng UV5-R, nebo baofeng jiné řady, nebo nějaký zkušený radiotechnik či radioamatér, který tomu alespoň trochu rozumí.
Vlastnil jsem vysílačky sencor a Cobra (PMR) Cobra na tom byla trochu lépe než sencor se zvukem, ale ten dosah...v lesním porostu (vzrostlý bukový les) to po 450ti metrech ztrácelo signál a za cenu momentálních 1000Kč za kus mi to přijde dost prodražená záležitost
Na podzim loňského roku jsem je chtěl koupit (stály 1500Kč), alekonec to neklaplo. Letos na jaro se daly sehnat za 600 a teď už jen za pohé 2 stovky...?
Mluvil jsem s několika lidma, co tu vysílačku měli vruce (bohužel nevlastní) a říkali, že naprostá spokojenost (zvuk dosah, možnost externí anténa...). Jen jedno se ji dá vytknout. Je podle mě hrozně složitá. Když vysílačka dojde domů, tak se tam musí něco instalovat přes PC, a tomu už moc nerozumím. Nemáte někde nějaký český návod na zprovoznění vysílačky, nebo jak to s tím instalováním je? Pževážně bych chtěl používat VHF pásmo a možná i PMR. Vysílačky by to byly jen na airsoft, dorozumívání v autách... 200Kč se mi zdá opravdu nic, když jsem viděl, že se s nimi někdo dovolal na 50km na VHF pásmu.
Už jsem si tu četl téma o jiném typu Baofrngu. Jo stále se omýlá, jak je to nezákoné, ale to přece nikdo nepozná, jestli čkověk volá z nekvalifikovaného BaoFengu či Kvalifikované Motoroly, nebo Icomy. Plánujeme koupit tak 4-5 vysílaček.
http://www.ebay.com/itm/BaoFeng-UV-5R-1 ... 4ac8dcd47f

Prosím aby se teno vlákno nezvrhlo zase ke komentářům, jestli je to zákonné či ne.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Neváhej a jdi do toho, ta cena je směšná.
Já mám KG UV3R a to je myslím skoro stejné. Maximální spokojenost, když pojedeš na PMR, jedeš na větší výkon, dosah je mnohem větší A též ostatní pásma tě potěší.
Též tě překvapí nevšední citlivost na FM rádiu.

Uživatelský avatar
paplik
Příspěvky: 36
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od paplik »

Díky moc za povzbudivý komentář. Hned mám chuť ji koupit, ale radši se zeptám ještě jednou. Když , mi vysílačka dojde domů, bude hned schopná volání mezi druhou vysílačkou (budu jich kupovat více), nebo je na vysílačkách něco potřeba před použitím nainstalovat?

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od OK2STO »

Zdravím, mám taky Baofeng, UV5RC koupil jsem ji letos v Holicích, je dobrá jak výkon tak i citlivost, pokud se týká návodu je u toho český jen zkrácený,
lze ji přímo používat bez PC, jen pokud si chceš dát něco do pamětí, tak je to velký problém, nejlépe je ji naprogramovat z PC, k tomu je však třeba programovací kabel v ceně cca 250 Kč, chtěl jsem ušetřit tak jsem si udělal tři programátory z internetu , ale ani jeden mně nechtěl s vysílačkou spolupracovat, tak mně nezbylo nic jiného než ten kabel koupit a pak to šlo bez problémů, originální program k tomu stojí za prd, padá, nejlepší je CHIRP.
Jarda

Uživatelský avatar
paplik
Příspěvky: 36
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od paplik »

Takže vysílačka muze hned v zakladu vysilat na vsechny 3 pasma? Co všechno se do toho da na pocitaci nainstalovat?

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od OK2STO »

Je k dispozici 128 pamětí, naprogramují se kmitočty, odskok pro provoz přes převádeče,CTTS tóny, výkon,scanování, zobrazení na displeji,šířka pásma,název protistanice nebo převáděče,podsvícení displeje,squelch,
prakticky vše co je v menu stanice. Je toho dost.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

tak co papliku? už máš ty Baofengy?
od podzima jsem také majitelem jednoho . . .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

To se to dá sehnat už i za dvě stovky? To by bylo fakt zajímavý. PLS odkaz.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

http://www.ebay.com/bhp/baofeng-uv-5r-cable
třeba tady . . . kolem 10ti dolarů

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

To je ale za kabely. Už jsem mylsel, ze za Baofenga!! Ale ono to fakt z toho prvního příspěvku paplika je nějaký nejasný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

mi-ro píše:To je ale za kabely. Už jsem mylsel, ze za Baofenga!!
mě stál na podzim necelých 40 dolarů, tehdy 770,-Kč
teď trochu podražili, ale stále je to dobrá cena . . .
http://dx.com/p/baofeng-1-5-lcd-5w-136- ... wzeQPvlZfZ

můžeš porovnat s cenou v Elixu, apod . . .

a nebo si pohlídej aukci, může to vyjít i levněji než na DX.com
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Tak UV-82 je doma, chodí ale nemůžu na ní najít přepínač VFO/MR. Na rozdíl od UV-5, který ho má nad rero, tady není. Poradí někdo?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

vypnutá stanice
zmáčkni MENU a zapni stanici
šipkami up/down zvol režim (frequency/channel)

. . . je to ono ??

UV82 nemám, tak jen hádám podle návodu . . .
Přílohy
Function keypad.jpg
(53.93 KiB) Staženo 165 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

To by bylo teda značně nepraktický řešení, pokud by se kvůli změně musela vypínat a lézt do nějakýho menu. To bude schovaný pod nějakou jinou funkcí tlačítka.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Budu zkoušet, pak dám info jak to dopadlo. problém je v tom, že při hledání manuálu k Baofeng UV-82 všude uvádějí, že je kromě dual PTT stejný jako UV-5 a tak posílají odkazy na UV-5. jenže na UV-82 chybí to červený tlačítko VFO/MR. Určitě to půjde nějak jednoduše, my na to přijdeme (doufám). Jinak to chodí celkem dobře, při porovnání vokounem skoro stejný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“