problem z proramatorom AVRISP MKII

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

problem z proramatorom AVRISP MKII

#1 Příspěvek od elnBeginer »

prva otazka: vybral som JTAGICE MKIIi platformu a to sa mi nezda (hned pri vytvarani noveho projektu,vid obrazok menu1) nema tam byt nieco take ako AVRISP mkii???

druha otazka: ked aj vyberiem ten JTAGEICE MKII platformu s toho prveho menu hned vedla toho mam ,,DEVICE" ,hladam tu atmegu co mam (atmega8-16pu) a nenasiel som ju tam,namiesto toho som nasiel tam atmega88 ,atmega8p,atmega88p,atmega8pa,atmega8hva...(vid obr menu1-1).
mozem vybrat aj atmega88?

tretia otazka : ked dam v avr stdudiu v4 conect (vid. obr menu connect)
prebehne vsetko ok ... ked idem precitat signaturu (vid obr signatura) napise mi chybove hlasenia : (vid obrazky err1 err2) , err1 - pise ze neni cielove napetie,zmeral som piny vcc oprti gnd a nameralo mi napetie 0.2V vcom je problem??
ked idem precitat Vtarget tak mam stale 0.0V ,,,, zapojenie som pozeral vela krat podla obrazka zapojenie a mam zapojene vsetko vcom je problem?? vopred dakujem za odpovede
Přílohy
err1.jpg
(9.74 KiB) Staženo 42 x
signatura.jpg
(62.64 KiB) Staženo 36 x
menu conect.jpg
(53.46 KiB) Staženo 43 x
menu1-1.jpg
druha otazka: ked aj vyberiem ten JTAGEICE MKII platformu s toho prveho menu hned vedla toho mam ,,DEVICE" ,hladam tu atmegu co mam (atmega8-16pu) a nenasiel som ju tam,namiesto toho som nasiel tam atmega88 ,atmega8p,atmega88p,atmega8pa,atmega8hva...(vid
(12.14 KiB) Staženo 33 x
menu1.jpg
prva otazka: vybral som JTAGICE MKIIi platformu a to sa mi nezda (hned pri vytvarani noveho projektu,vid obrazok menu1) nema tam byt nieco take ako AVRISP mkii???
(50.2 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#2 Příspěvek od elnBeginer »

pripajam dalsie obrazky...
Přílohy
at.jpg
podla tohto som zpajal
(42.54 KiB) Staženo 54 x
err2.jpg
(51.67 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#3 Příspěvek od elnBeginer »

este som zabudol,tento programator mam :
http://www.sos.sk/?str=371&artnum=55355 ... avrispmkii

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

Používám stejný programátor a AVRstudio 4 také. Vybírám v prvním okně AVR simulator.
Jinak co se týká problému s napájením na ISP, tak uvedený programátor nemá vyvedeno na ISP konektor vlastní napájení(tedy napájení z USB), ale vyžaduje, aby bylo připojeno napájení z programovaného obvodu. Tedy pokud má programování přes ISP fungovat, tak uP musí být napájen ze zařízení kam byl přiletován a zároveň toto napájení musí být vyvedeno na ISP konektor a následně do programátoru.

Já jsem si uvedený programátor rozebral a upravil ke svým potřebám-přes vypínač jsme přivedl 5V z vnitřku programátoru na ISP konektor hlavně kvůli programování samotných IC-uP v programovací patici.

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#5 Příspěvek od elnBeginer »

skusal som pripojit externe napetie a bez vysledku , na nete som nasiel ze pri cervenom pasiku je na konektory hore v lavo pin c. 1 a tak som to zapojil potom z oznacenia ,to som nasiel na niakej anglickej stranke a podla toho to mam aj pozapajane,nebolo to tam sice nakreslene ale pisali otom tam ,jedine ze by nieco bolo zle ,ale takto to mam zapojene vsetko podla schemy uz pozeral aj 10x ,akurat cievku tam nemam ,nemal som taku cital som ze nemusi byt,otazka znie vcom je sakra problem ...

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od GeorgeB »

Zkus odpojit ten pull-up rezistor u RESETu. Mě třeba tenhle programátor nebyl schopen naprogramovat uP v zapojení pokud na ISP signálech byly kondenzátory(protože na ISP vodiče byly připojeny i tlačítka s kondíkama proti zákmitům). Přitom programátor AVR Prog to zvládal bez problému.

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#7 Příspěvek od elnBeginer »

nvm ale mam blby pocit ze to co som z netu zapajal ten isp konektor tak si zacinam myslet ze tam to bolo zle ,,,, takze odpojit rezistor a napriamo pripojit 5v? a odstranit vsetky 100nF kondiky?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od GeorgeB »

Jen odpojit ten rezistor. Signál RESET generuje přeci programátor.
A o těch kondíkách jsem to psal jak to bylo v mém případě-měl jsem připojeny kondíky na sinálové vodiče MISO,MOSI,SCK. Filtrační kondíky na napájení (VCC a GND) samozřejmě nevadí.

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#9 Příspěvek od elnBeginer »

skusil,nepomohlo stale to iste ,to je zly sen :D

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#10 Příspěvek od elnBeginer »

ten isp konektor som zapojil takto(vid.obr) ,to som zapojil podla toho ak som vycital z anglickej stranky, cerveny oznaceny kabel zevraj predstavuje pin c1.
Přílohy
isp konektor.jpg
(11.47 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#11 Příspěvek od elnBeginer »

uz som skusil inac zapojit ten isp konektor aj tak to nejde,potom reset skusal som bez rezistora na priamo cez 5v ani tak,potom som skusal na reset bez napetia len cisto reset ani tak nejde,bez krystala na xtal 1,2 ani tak nejde ,,,skusal som frekvenciu z 8Mhz dat na 1Mhz ani tak nejde, co mam spravit aby mi to konecne slo, uz som hladal na anglickych strankach prekladal cele stranky googlom ,nase stranky pozeral a nic na odstraneni problemu ,uz nvm fakt ,ten kto mi to pomoze rozbehat tak mu poslem aj odmenu na ucet len uz aby som to mal prosíííím :/

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od mira2830 »

Ten kabel se mi nějak nezdá... Nemá být 1 - 2 obráceně?

Uživatelský avatar
elnBeginer
Příspěvky: 34
Registrován: 19 srp 2012, 02:00

#13 Příspěvek od elnBeginer »

tak som este neskusil, v eng co som nasiel je takto ,ovsem nie nakreslene ale napisane ze na cervenej strane 1dnotka

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od FHonza »

Určitě je to obráceně. Červený drát je zapojen do zdířky kterou máš na fotografii označenou číslem 2 a ne 1. Při pohledu shora a zámkem konektoru vpravo jsou liché žíly vpravo, sudé vlevo.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“