Elektřina Trend 24

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Elektřina Trend 24

#1 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč EON rozesílá nabídky na tento produkt, kde se nabízí sleva 12%? Nějak nemůžu pochopit, proč mě dodavatel jako svému v podstatě dlouhodobému odběrateli nabízí slevu, když se mu upíši na 2 roky. Co z toho má? Přece je pro něj výhodnější, když to od něj budu kupovat dráž ne? Není to zase nějaká kulišárna? Nerad bych naletěl. Díky

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Má to minimálně dva důvody:
a) uváže si tě na dva roky
b) je docela možné, že cena silové elektřiny bude dál klesat, potom na tobě vydělá
Sleva 12% silové elektřiny se ve vyúčtování projeví daleko méně. Z celkové částky faktury je podíl ceny silové elektřiny něco málo přes 40%.
Obávám se, že si to vykompenzují zvýšením ostatních poplatků.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Fixaci cen už jednou e-on nabízel - byla o tom řeč v nějaké televizní diskusi - a mám dojem že se to ve výsledku většinou nevyplatilo (snad u některé sazby). Problém je v tom že běžný zákazník na rozdíl od energetickéo managementu těžko odhadne dlouhodobější vývoj cen. E-on to jistě nenabízí z lidumilství, takže posledně i letos to putovalo do koše a v lednu uvidím jestli se smát nebo tlouct do hlavy.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Bývá tam ještě jeden špek, jak to teď třeba dělá Bicorn, a to automatické prodlužování o další rok, pokud se to nevypoví v určitém termínu. Nabízí 3 měsíce silovky zadarmo, ovšem smlouva na 3 roky a ještě automatický prodlužování. Taškáři jsou to....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

E-on to taky automaticky o 1 rok prodlužuje, základní smlouva 2 roky. Při prodloužení je dodavatel oprávněn jednostranně změnit cenu dle atuálního ceníku a případně i smluvní podmínky. Takže kdo to zapomene včas zrušit má smůlu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Oni ví velmi dobře, jak to se silovkou bude, tak se snaží přivázat si k sobě co nejvíc lidí, aby jim neutekli jinam.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#7 Příspěvek od ok1xgi »

Nechápu jak můžete bejt stále u EONu. Snad každej jinej je o fous levnější.....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od stasek »

No dobrá, já jsem to nezkoumal, pokud je konkurence jen o fous levnější, stojí to za to se tím zabývat? A kdo je tedy nejlevnější? Ono to porovnávání asi nebude jednoduchý, vždyť cena je složená z nějakých deseti položek. Jak zjistím jednotlivé položky u konkurenčního dodavatele?
Nabídku hážu do koše, říkal jsem si, že EON nejsou žádní filantropové, spíše je to od nich vychcanost.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Taky mi to přišlo.
Platí základní pravidlo: Když ti někdo něco aktivně nabízí, nedělá to abys uspořil, ale aby on vydělal. To funguje asi 100 tisíc let.

Ale mohla by se naskytnout i nepravděpodobná varianta, že vydělají oba. Tedy vydělají jen oni, ty trochu uspoříš.

Podle mě to dělají proto, aby si tě zavázali na další dva roky a mohli si líp plánovat peníze a výnosy. Jelikož dneska lidi přecházejí běžně od jednoho dodavatele k druhému, je to pro ně výhoda. Přitom časové okénko pro vypovězení smlouvy po uplynutí smluvní doby je asi 20 dní v roce. Když to propásneš, jede se dál další rok.

Podle mě je lepší si nechat svobodu v rozhodování, zda přestoupit či ne. Rozdíly v ceně fakt nebudou veliké. Elektrika samotná je ve vyúčtování jen jedna z položek.

Já jsem nepochopil ten leták se sloupečky čísel. Ten něco s něčím porovnává? Jak poznám rozdíl vůči dosavadnímu tarifu? Jak poznám, kde je ta úspora?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

V současné době platí podle mě dvě pravidla :

1. Snížit co nejvíc spotřebu energie domácnosti - rozumné zateplení, úsporky tam, kde to nevadí atd. Řešit rostoucí ceny energií změnou dodavatelů či upisováním se na pevnou cenu je slepá cesta.

2. Doufat, že se nějak podaří omezit dotace na ekologické (solární) tunely tak, aby to nespustilo mnohem dražší arbitráže. Mimochodem, už je jich prý na ČR podaných tolik, že se stáváme profíky v jejich řešení.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od PavelFF »

ZdenekHQ píše:...
1. Snížit co nejvíc spotřebu energie domácnosti - rozumné zateplení, úsporky tam, kde to nevadí atd. Řešit rostoucí ceny energií změnou dodavatelů či upisováním se na pevnou cenu je slepá cesta.
....
Souhlasím.

Jenže nejhorší je, že i když budu mít odběr nula kWh, tak zaplatím nezanedbatelnou částku za paušální poplatky. Samozřejmě , že je lepší šetřit energii a snižovat odběr.
Ale pokud lidi budou celkově ve velkém snižovat spotřebu, tak ty potvory dodavatelé/výrobci stejně zvednou paušál, nebo rovnou cenu elektřiny (jako to udělali s vodou, když lidi začali konat víc "ekologicky"). Nemohou se nikdy smířit s klesajícími příjmy.
Ono to samozřejmě z jejich hlediska má i jistou logiku - síť se musí udržovat v provozu, musí být schopna dodat třeba jen špičkově plný garantovaný výkon,.... a potom taky plnit požadavky majitelů na zisk.

Jo , nezbývá nám, než jen doufat. Nemá to řešení. Málokdo si může dovolit úplnou nezávislost na dodaveteli elektřiny.

Ve skutečnosti nás všichni dodavatelé(benzín, voda, plyn, elektrika,..) mačkají jen tak "akorát", aby to většina obyvatelstva ještě snesla, brblala, ale platila ("ať nadávají, ale ať platí").
Někde to občas nevyjde a zvrtne se to (Bulharsko), ale to jsou výjimky.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#12 Příspěvek od rob_brno »

ok1xgi píše:Nechápu jak můžete bejt stále u EONu. Snad každej jinej je o fous levnější.....
Naprostý souhlas. Vždyt je to tak jednoduché, stačí na kalkulator.eru.cz zadat pár údajů a vyběhnou seřazení dodavatele od nejlevnějšího po nejdražšího. stačí si jen vybrat. Druhá věc je proštudování VOP a smlouvy.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#13 Příspěvek od rob_brno »

ZdenekHQ píše:V současné době platí podle mě dvě pravidla :
.
1. upisovat se je nesmysl, ale přecházet k levnější konkurenci je důležité jednak lze ušetřit např až 10proc a jednak to omezuje nezřízené choutky prodejců EE.

2. Omezit dotace - těžko, jsou na základě zákona, i když bude část dotací hradit stát, tak to stejně zaplatíme my z daní. NEchápu jednání státu, jakmile projdou kladně arbitráže , nedá EU ČR slíbené dotace 350mld kč pro nesplnění podmínek a házení klackům pod nohy solárním podnikatelům.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

1. Jsou alternativy, kam lze přejít i na dobu neurčitou. Já to tak mám.

2. Momentálně se řeší omezení hlavně fotovoltaiky, protože to pánové poslanci jako jeden muž nezávisle na politických stranách pěkně posr..., jako kdyby byli pod vlivem nějakýho hašiše. Já jsem to sledoval v přímém přenosu a ježily se mě vlasy. Takže má být zastropovaný příspěvek na OZE a zbytek se stát zřejmě zkusí zaplácnout odjinud, protože čistým způsobem je tato situace neřešitelná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od stasek »

Tak mě Zdeňku poraď kam mám přejít.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“