Skladujeme tuny starých televizí, mobilů a další elektroniky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Skladujeme tuny starých televizí, mobilů a další elektroniky

#1 Příspěvek od Killroy »

Skladujeme doma tuny starých televizí, mobilů a další elektroniky

"Třeba televize lidé běžně stěhují celým bytem, pak na chatu či k prarodičům, až skončí někde na půdě," říká Hana Ansorgová ze sdružení Asekol, které financují výrobci elektra.
Připomíná, že například recyklací 29 mobilů se získá mimo jiné gram zlata, k čemuž je jinak potřeba vytěžit tři tuny zeminy. Z přístroje lze vydolovat i další vzácné kovy. "Ty se ovšem v přístrojích nacházejí ve stopovém množství, podstatnější je zde například výskyt hliníku, významná je i recyklace plastů," podotýká Ansorgová.


Do toho co kdo nechceme vyhodit a co kdo máme na půdě, je jim tak akorát ho*vno.. Ale jinak jsou to lidumilové a v podstatě myslí jen na naše dobro a nanic jiného - akorát jaksi zapomínají připomenout, že si z toho udělali pěkně tučnej byznys.. :sm:

..množství vytříděného elektroodpadu po nárůstu v prvních letech také od roku 2010 stagnuje. Lidé více šetří, nakupují méně elektroniky a té staré, pokud funguje, se nechtějí zbavovat. Přitom EU plánuje v nejbližší době minimální čtyřkilogramový limit pro recyklaci ještě zvýšit. Zatím se však neví o kolik...

EU plánuje, nařizuje.. Namísto vymýšlení hovadin, by měli spíš tlačit na kvalitu a životnost těch výrobků.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Takze povinne budeme nakupovat elektroniku, ktora pojde rovno do kontajnera, aby sme splnili limit? :roll:

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#3 Příspěvek od vicious »

akurát to počúvam v rozhlase :) "neradi se zbavujeme starých televizí či mobilů..."
EDIT: gram zlata podľa čistoty aj 40€, takže sa oplatí zbierať ale pre seba :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ja si tych 0,1g zlata (za 4 eura) v mobile radsej necham akoby som mal kupovat novy mobil za 200 eur. A ked ich mam viac, tak ich radsej predam na inzerat za 10 eur akoby som to mal vyhodit.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Já jsem pro návrh. Ke mně se ještě pár dalších tun k uskladnění vejde.
Ale přes celý byt to kvůli vážení stěhovat nebudu...

Jestlipak by ta stará Ansorgová, pokud žije, nechtěla zpopelnit?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#6 Příspěvek od weed_smoker »

Nevíc se u nás skladujou součástky,hlavně konstrukční díly (spínače,konektory a svorky,motory,trafa,relé,stykače,kabely,jističe...),pak aktivní i pasivní součástky(hlavně polovodiče(slaboproudý i výkonový),svitkový kondenzátory,tantaly,LED diody a zobrazovače,velkokapacitní elyty na vyšší napětí,krystaly a vakuový díly) a pak Nd magnety.Pár spotřebičů se najde taky
(několik TV,zesíků,gramců,sestava 710 a pár mobilů(asi 3-5kg),většinou jsou funkční).
A desky po pitvách(s pomocí horkovzdušný pistole,páječky nebo vařiče stylem nahřát-vysypat-roztřídit) vracim poctivě do červenýho kontejneru firmy ASEKOL.To samý se součástkama,který jsou "prošlehlý".

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

A co teprve sběratelé muzejních kousků, ti asi dostanou rovnou pokutu, že skladují "veteš".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Spíš bych se bál pokuty za ten "smrad po pitvě",kterej je cejtit na 100m tři dny i venku ve volnym prostoru.Některý desky totiž součástky "nepustěj" ikdyž je spodní strana desky "na karbon" a z prokovů bez součástek jdou hnědočerný bubliny následovaný bílym kouřem nebo je vidět nafukující se bublina mezi vrstvama laminátu.Bolí z toho hlava i břicho a štípou z toho oči,někdy se objeví i vyrážka.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Hmm, taky máme doma asi čtyři mobily, který se už nepoužívají. Jenže jsou funkční a mě je prostě proti srsti je recyklovat. Vím, že je na 99% už nikdy nebudu používat, ale co kdyby.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od vasilceral »

Ono , kdyby odkryli dávné skládky co se vyváželo z firem ,tak to vystačí na několik let k pokrytí směrnice EU. To bylo úvozů a písníků.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#11 Příspěvek od vasilceral »

A propó, dodatek, jak víte tak občas se zúčastním na výstavbě cest i parkovišť. No a ono takový bagrování přináší i hodně kilo železa ze země. Jednou to byla i nájezdová váha u jednoho JZD co byla pod vrchní vozovkou.A my měli neúrekom zákusků ke kávě, a proto i máme pěkný těla.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Nevím, proč bych si měl kvůli nějaké směrnici pořizovat nějaký inteligentní mobil a zbavovat se starého, obyčejného, dokud mi vyhovuje. Stejně mi ani inteligentnější mobil nezaručí vyšší půměr inteligence volajících...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

takze sa opat vratime k plneniu planu patrocnice? Ci v Unii sa to vola inak?
A deti v skole zacnu okrem papiera so sberom aj starej elekroniky? Ja to stale vravim, je to to iste, len sa zmenila farba.
Ja mam doma tiez staru crt telku (tesla 445), keby nahodou odisla nova Sharp-ka. To iste mobily, je dobre mat rezervu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Jaképak "začnou"???
Už to pár let běží...

"Společně čistíme svět" a jednou bude čistý, čistý jako padlý sníh.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

Můj první mobil byl Motorola M3888 přízen někdy léta Páně 2001 za pěkné tři tisícky, šetřil jsem naň půlrok a pak hrdě nosil na opasku, velký jak briketa, dlouhá anténa, bez rádia a foto, bez časoměřiče však což mi trochu chybělo. Ztratil jsem ho po letech v mírné opilosti, dodnes lituji.
Potom jsem ten samý typ objevil v bazaru v Třinci (ten můj to nebyl) ale řekl jsem si že něco lepšího to bude. Siemens M35 opět z bazaru, super stroj. Cívkáč Tesla B116A mám zadara a za odvoz od kolegy co mu překážel na garáži, 20 let tam stál zabalený do fólie a hraje, převíjí jak vítr. DVD přehrávač Amboss 882 jsem vytáhl z kontejneru i s DO a jak funguje ! Jo starší lidé jsou podivíni a opatrují si bezcennou veteš co jim mládí připomíná, asi tak.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“