Panasonic TX-L32C10E, problém se základní deskou

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kubjin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

Panasonic TX-L32C10E, problém se základní deskou

#1 Příspěvek od kubjin »

Zdravím,
mám televizi TX-L32C10E, občas nejde zapnout z pohotovostního režimu anebo se z provozu přepne do pohotovostního režimu. V servisu mi řekli, že je problém se základní deskou, údajně neopravitelné. Pokud bych sehnal náhradní desku dá se vyměnit? Nebo je nějak základni deska spárovaná s ostatními díly a nebude to fungovat bez přeprogramování?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Je to problém se základní deskou a jde to opravit. Jde jen o to, za kolik by byla funkční nová deska a za kolik oprava (materiál ani ne, spíše práce).

Uživatelský avatar
kubjin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#3 Příspěvek od kubjin »

Našel jsem někde na netu, že by snad měla být k dostání za cca 1500Kč ( viz. http://www.sahy.cz/sahy/eshop/2-1-Plazm ... escription )
což není tak strašné, televizi mám 3roky a stála 10tis., takže bych ty peníze do toho ještě vrazil pokud budu mít aspoň nějakou jistotu na opravu.
Stávající deska by podle mě měla jít taky opravit, třeba to jen nějaký kondenzátor apod.,ale nemám na to náčíni a trafopájkou se do toho pouštět němůžu :D
Našel jsem na netu i servisní manuál k této televizi,kde jsou schémata.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Během záruky se vyměněné desky prý vozili zpátky k výrobci. Zkus se poptat tam, jestli je ještě umí spravovat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

mám stejnou telku, tenkrát jsem tady řešil i opravu té desky, no nakonec jsem koupil z Británie asi za tisíc i s poštou britskou desku a jde to :), mám teda anglický menu ale v dnešní době je to standard... jo a stejně mi po půl roce odešel tuner, takže už ji skoro nepoužívám...

Uživatelský avatar
kubjin
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od kubjin »

Na kterých stránkách jsi tu kartu kupoval? Tady není moc k sehnání.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

promiň, že reaguju tak pozdě ale nějak jsem byl ve skluzu, takže tady v ČR by to bylo prostě moc drahé

takže na Ebayi jich je momentálně několik, označení té desky je TNP8EA101

a tady si můžeš vybrat, jsou to ty první čtyři desky :)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... 1&_sacat=0

většinou vem třeba hned tu první za 29 GBP + poštovné 15 GBP, platí se předem přes PayPal a desku tady budeš mít jelikož je to z UK do týdne :)

samozřejmě bude mít deska pouze anglické menu, nebude tam ani jiná možnost např. němčina, francoužština atd...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“