Joystick a nové poèítaèe

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

Joystick a nové poèítaèe

#1 Příspěvek od Zaladin »

Dostal jsem Joystick ale má starej konektor "Game port", u nového stroje PC Pentium 4 3Ghz už tento port není, existuje nìjaká redukce nebo úprava abych to mohl používat.
Mám volant ale ten je na USB no a podle zapojení ten Joystick zapojit na USB nepujde.
Jak to teda udìlat, existuje nìjaká deska která by mìla tento port ?.
Zvukovku tam dávat nebudu, mám už dvì, stejnì z 486ky tam nasadit nejde zkoušel jsem to.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Jakou máš základní desku?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Spousta novych desek ten konektor nema jen vyvedenej, na desce ve skutecnosti je. Staci jen koupit header za par korun.

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Zaladin »

Jo máš pravdu šel by tam dát, mám asi 3 konektory samice a uvažuju o tom že bych ho tam dal ale ještì nevím jak, protože ty otvory v desce jsou zalitý cínem. A protože je to oboustranná deska tak budou prokoveny nýty, takže bych musel použít slabej vrtáèek, abych ten cín provrtal.
No pokud bych ho tam dal nevím jestli by to fungovalo, protože ve Windowsu to zobrazí akorát - COM1, COM2, LPT1, USB, USB2.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Nejlevnější řešení,který bude fachčit je tam dát obyčejnou zvukovku PCI s game portem . Nová vyjde pod 300.- Tu zvukovku na desce zakážeš v Biosu a je hotovo.

Uživatelský avatar
Jakubek
Příspěvky: 24
Registrován: 28 dub 2005, 02:00
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jakubek »

presne tak. zvukovka za par supu.

a to s tim konektorem je pekna blbost si myslim, protoze jenom ho napajet nic neznamena. nemas ho zavedeny v systemu, nemas ovladace. podle zapajeneho konektoru asi system nepozna ze je zapojeny :) ... mozna by pompohlo nahrat bios z podobne desky, ktera je obohacena o ten game port. ale nemusi to chodit. .... a dostat cin z prokovu obyc mikopajkou je hooodne velka makacka. ted sem menil kondenzatory v moji desce a malem sem ji oddelal. strasne dobre se to chladi a nejde tro prohrat. je fakt ze ty kondy mely na jedne strane vzdycky velkou medenou plochu ktera to teplo odvadela ale i u portu to muze byt dost velka prace .....

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Zaladin »

No když máš odsávaèku na cín tak to jde docela dobøe odsát, bez odsávaèky lze v nouzi použít tøeba ostrouhanou sirku nebo špejly.
Na jedné stranì se to nahøeje a nadruhé stranì se strèí ona sirka nebo špejle a ta cín vytlaèí ven.

Uživatelský avatar
Mibeus
Příspěvky: 54
Registrován: 17 črc 2005, 02:00

Asadenie headeru

#8 Příspěvek od Mibeus »

Pripadne staci odsavaci pasik.Je to maly zazrak.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“