Otevírání souborů s příponou PNG

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hercikp
Příspěvky: 143
Registrován: 15 bře 2010, 01:00

Otevírání souborů s příponou PNG

#1 Příspěvek od hercikp »

Dobrý den , prosím neporadí mi někdo jaký program instalovat na otevírání souborů PNG , mám win7 profi .Děkuji

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

PNG je v podstatě obrazok. Mal by to vediet prehliadac obrazkov a faxov, pripadne otvarat v nejakom webovom prehliadači...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Control Panel / Default Programs / Associate a file type or protocol with porgram (česky nevím) - tam si najdeš .png a přiřadíš tomu, v čem to chceš otevírat. Instalovat nemusíš nic. Já to mám přiřazené k Windows Photo Viewer, ale může to být také Paint anebo Windows Media Center, nebo nějaký tvůj program pro obrázky.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#4 Příspěvek od buddyns »

serviceman píše:Control Panel / Default Programs / Associate a file type or protocol
Pravým klikni na fotku, otevřít v programu, zvolit výchozí, windows prohlížeč fotografií - nebo každý webový prohlížeč to zvládne ...
Jako program doporučuji www.irfanview.cz/

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Dyť to MUSÍ umět každej nedebilní prohlížeč jak obrázků, tak i webu, a každej nedebilní editor bitmapový grafiky.
A když nevím, co to je za příponu souboru (nemusí se shodovat s typem souboru), tak si to vygůglim. Naťukám tam péengé a vono vyjede todlencto.
Strašně těžký :roll:.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
hercikp
Příspěvky: 143
Registrován: 15 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od hercikp »

Ano ale jak to udelat kdyz otevírám nejakou slozku raru a tam bude PNG dvojklikem mi PC vypisuje ze to nejde otevrít ...a nedostanu se na nastavení ve kterém bych to mohl otevrit
Jak to udelat aby se to otevíralo automaticky ??? Koukám ~e mi nejde diakritika !!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Verzí raru bylo víc a nemáš záruku, že tě nechá kouknout dál, než na jméno souboru (a ještě mu nemůžeš pravým myšítkem zvolit možnost Otevřít v programu).
Soubory z archivu rar musíš přece napřed extrahovat někam na disk a otevírat už vybalené soubory až z nového umístění.
Diakritika je v české klávesnici a současným stiskem levého Alt+Shift si přepni, aby se vpravo dole na liště objevilo CS. Patrně tam máš EN.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#8 Příspěvek od Radim »

přípona .rar znamená, že někdo chtěl ušetřit prostor na disku a poslal ti soubory sbalené příslušným komprimačním programem. Rar tuším není ve windows ani třeba v manažeru souborů, jako je Total Comander zabudován. Nebo je tam jen nějaká starší verze , která novější soubory .rar nedokáže rozbalit.
Nejspíš je tedy třeba nainstalovat nějaký dekomprimační program, který tuto verzi .raru umí rozbalit a ty soubory tak vyextrahovat.
Až to tam budeš mít, tak buďto bude třeba tím programem ty soubory vyextrahovat do nějakého adresáře - složky a potom je můžeš spouštět do aleluja. Nebo, třeba v případě Total Comanderu, pokud do jeho konfigurace ten nainstalovaný program na dekomprimaci uvedeš, po poklepání ti to neřekne, že soubor nejde otevřít, ale nabídne ti to buď dekomprimaci toho jednoho souboru anebo všech do přechodného adresáře Total Comanderu. A následně spustí to potom program, ve kterém se to PNG otevře stejně jako by ten soubor byl rozbalený.
Jak to funguje v Průzkumníku Windows nevím, od doby, kdy jsem poprvé usedl k PC používám programy typu Total Comanderu, Průzkumník jen z nouze na cizích PC třeba na počítačových kurzech.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Chce se mi smát, když si vezmu, že se další kompresí ušetří maximálně několik málo bajtů, protože PNG používá dost účinnej kompresní algoritmus.
Třeba linuxáci ale maj k dispozici třeba optipng - nástroj, kterej dokáže PNG beze ztrát na kvalitě zmenšit. Nebo pngnq - ten je ztrátovej (kvantizuje barvy; hodí se pro grafy, text a schémata).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#10 Příspěvek od Radim »

MetalGod píše:Chce se mi smát, když si vezmu, že se další kompresí ušetří maximálně několik málo bajtů, protože PNG používá dost účinnej kompresní algoritmus.
To lamy neřeší. Prostě jim PC nabídne komprimaci, navnadí je, že se při tom šetří prostor, tak to takhle udělají a hotovo.
Že u většiny grafických souborů, nejenom u PNG nedosáhnou prakticky žádného zmenšení, prostě nezjistí, protože si to neprohlídnou.
Dokonce někdy jsou ty grafické soubory po komprimaci větší než před komprimací, zvláště při použití starších nebo volně šířitelných a méně účinných kompresních algoritmů než bývá vlastní kompresní algoritmus té grafiky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Já se s formátem PNG setkal poprvé v programu na kreslení el. schémat "proficad". Vždy se mi expedovaný schémata v PNG otevíraly v interním prohlížeči obrázků, co je pod WIN..

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Thales »

A v čem si předtím posílal nákresy, schematy, grafy, screeny atd? Doufám že ne v JPEG formátu, protože to je na vraždu.

Uživatelský avatar
hercikp
Příspěvky: 143
Registrován: 15 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od hercikp »

Já pouzívám XnViev prej to je lepsí jak InfViev

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#14 Příspěvek od Radim »

Thales píše:A v čem si předtím posílal nákresy, schematy, grafy, screeny atd? Doufám že ne v JPEG formátu, protože to je na vraždu.
PNG soubory byly vytvořeny jako dokonalejší náhrada Gifu. Takže když se černobílé nákresy nebo cokoliv jiného s ostrými přechody a hranami nepoužívá v png, klidně se na to může použít Gif. Obrázky malého rozsahu jsou v Gifu dokonce ještě znatelně menší, protože Gif má podstatně menší a jednodušší hlavičku souboru.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“