Koupě inteligentní nabíječky autobaterii

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
looki
Příspěvky: 47
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

Koupě inteligentní nabíječky autobaterii

#1 Příspěvek od looki »

Koukal jsem zde po foru,ale nic kloudneho jsem nenasel.Tak to zkusim jinak.
Chci si koupit nejakou dobrou a kvalitni autonabijecku,ale diky kvantu znacek nevim kterou zvolit, proto zadam vas co mate koupenou takovou masinku at mi nejakou doporucite. Chci sni (nabijet) dobijet 12V/45Ah ale chi jen vami odskousene nabijecky (ci odskousene vasimi znamymi).
Ja si chtel jednu takou postavit,ale cena soucastek je rovna ceně hotoveho vyrobku :roll: Moje pozadavky: nabijeni okolo 5A, inteligentni (CPU rizeni),displej nebo měřak, ne zadnou z Lídlu a jinych obchodaku.cana do 1500kc.

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2008, 02:00
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od flyingbird »

Ctek MXS 5.0. Ale je tak za 2 litry.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Od Nobise jsem dostal nabíječku Ansmann BCV 12-15 Start (za níž mu moc a moc děkuju). Vypadá sice čínsky, ale nabíjí skvěle. Jako ukazatel proudu slouží bargraf z červených LED, má 2 přepínače, 3/15A, nabíjení/start.
Baterie se nabije poměrně rychle, ke konci nabíjení nijak výrazně neplynuje. Je taky odolná vůči zkratu/přepólování. Doporučuju :)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 133
Registrován: 07 říj 2008, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mach3D »

Já teď používám nabíječku z čistících strojů na podlahy. HF battery charger 24V/15A Chloride 2HF24V15MF
Bohužel nikde na netu nejsou obrázky, uvnitř je připravena jak pro nabíjení 12V, tak i 48V Pb baterií.
Je to rychlo nabíječka řízená procesorem, má jen 3 led pro jednoduchou orientaci, samozřejmě je blbuvzdorná. Tak jak nabijí tahle mašinka, tak mi nenabíjí žádná nabíječka a že jich pár mám, ať s tyristorovým řízením nebo s regulací na primáru.
Ovšem sehnat se asi nedá.

Mach3D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Taky se nějakou dobu dívám.
Mám zatím vybránu http://www.ctek.cz/product.php?id_product=76
takže bych uvítal komentáře :)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

asi by byl také dobrý znát účel nabíjení. Protože například na baterii do auta, která je potřeba čas od času v zimních měsících dokrmit stačí ta nejobyčejnější nabíječka, stejně si většinu nabíjení řeší regulátor v autě. Jiná věc by byla pro nabíjení akumulátorů, které jiné nabíjení nemají tam má slušná nabíječka opodstatnění.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Podzim na krku, za chvilku určitě v Lídlu naskladní ty jejich nabíječky. Osobně ji mám a jsem spokojen. Vybíral jsem na základě ohlasů na netu a skoro nikdo si nestěžoval.

http://www.youtube.com/watch?v=PxkCLlG1nQw

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#8 Příspěvek od DELONG »

Ja používam túto ctek Multi XS 5000 . Ide nepretržite celý rok a absolútna spokojnosť.

http://nabijecky-a-startovaci-boxy.heur ... e/#section .
Kúp si niečo od Ctek - u a budeš spokojný :wink: .

Uživatelský avatar
looki
Příspěvky: 47
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od looki »

DELONG píše:Ja používam túto ctek Multi XS 5000 . Ide nepretržite celý rok a absolútna spokojnosť.

http://nabijecky-a-startovaci-boxy.heur ... e/#section .
Kúp si niečo od Ctek - u a budeš spokojný :wink: .
diky,to uz je treti post kde figuruje Ctek...ze by byli vazne tak dobri? 8O

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#10 Příspěvek od DELONG »

Kamarátovi som poradil túto http://nabijecky-a-startovaci-boxy.heur ... tAodARAACg a tiež je veľmy spokojný dá to až 10A . A má ešte veľa iných predností. Je to dobrá kúpa za rozumný peniaz :wink: . Tie Ctek nabíjačky sú fakt dobré :wink: .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Honza_dy píše:...v Lídlu naskladní ty jejich nabíječky. Osobně ji mám a jsem spokojen....
Taky si nestěžujeme. Tím myslím všechny, o kom tady okolo vím, že si tu nabíječku koupili, sám mám jednu, v práci máme dvě a staly se oběživem - od traktoru a ještěrek až po Superby, někdy i nové, ale nějakou dobu skladované baterky do UPS, aby se srovnaly před prvním nasazením (některé UPS jedou na 2x12V, jiné na 5x12V) do pokud možno stejného výchozího stavu, to vše ta nabíječka v pohodě zvládá. V autech bez demontáže baterky.
Vlastně se v nejedlém koši objevila právě včas: zrovna jsem se rozhodoval, zda budu předělávat samo domo nabíječku na jiné trafo, případně si postavím novou... Lídl právě včas vyřešil tento problém za mě a já mohl popustit uzdu přirozené lenosti.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

Jako kdybych to neříkal :D
Od 7.10 za 499,-

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-0F3 ... _36716.htm

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#13 Příspěvek od DELONG »

Jednu takú nabíjačku z Lidla my daroval kamarát bola nefunkčná. Nenabíjala a program na voľbu nabíjania nereagoval. Šlo to ťažko otvoriť skoro deštrukčne :lol: ale dps som nepoškodil. Pulzný zdroj makal ale výkonoý trand odišiel. +5V sa my podarilo opraviť ale nabíjačka aj tak nešla :cry: . Problém bude asi ešte v čipe ktorý ja zaliaty a tým pádom je to neopraviteľné :lol: . Mám to ešte odložené na darcu orgánov . Ale za tú cenu no nekúp to :lol: len si treba starostlivo odložiť reklamačný bloček kdyby neco :lol: :lol: .

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Mě se u tý lídlovský nabíječky pojebalo to tlačítko, kterým se volí ty režimy. Naštěstí jej lze sehnat. Akorát jsem mu musel pokrátit tu tyčku.. Jinak jsem s ní byl spokojen..

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 133
Registrován: 07 říj 2008, 02:00
Bydliště: Vysočina

#15 Příspěvek od Mach3D »

Taky jsem ji měl na stole, taky se do ní nedalo pořádně dostat, odešla jak na tlačítku, na uždímaných drátech, tak i na rozumu....
Viděl bych to na běžnou situaci - dobrý kus - spokojený uživatel, horší kus - tam už si to domyslí každý sám...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“