Fotoaparát Sony

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2013, 02:00

#16 Příspěvek od Gram »


Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#17 Příspěvek od kovar »

Gram- tak to je docela paráda :) Že bych měl dva foťáky? :)
Díky za info.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#18 Příspěvek od bertik »

Tak toto ani dělat nebudu,myslím si,že se to ani nevyplatí. Ještě jsem zapomněl napsat poslední zjištění, aparát bere extremně velký proud,neměřil jsemale úplně nové baterky nebo nabité to vycucne asi za 10minut.

Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2013, 02:00

#19 Příspěvek od Gram »

Problém bývá spíš v baterkách ...zkus po nabití změřit na baterce zkratový proud (měř max 1s) - je to sice trošku nešetrné, ale dá se tím jednoduše zjistit vnitřní odpor bat. ...pokud naměříš méně než 7A, tak už baterka není pro napájení foťáku moc vhodná.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#20 Příspěvek od bertik »

Tak já jsem to měřil a měřím vždy po nabití zkratový proud je vždy tak max 6A. Je jasné,že měřím krátce, nejsem žádný blb,přce jenom jsem od fochu jak se říká. Problém mám ale s očima,už to není ono,65let je trápím.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#21 Příspěvek od kovar »

bertik - Taky prd vidím.Mám velkou stolní lupu a ti výrobci to pořád dělají menší a menší :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2013, 02:00

#22 Příspěvek od Gram »

Tak 6A je jasnejch nový dávají cca 15A. Doporučuji dopoužívat v čemkoliv jiným a do foťáku koupit nový a bude to OK. :-)

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#23 Příspěvek od bertik »

Dobře,já dnes dojdu koupit nové baterky a dám vědět jak jsem pořídil. Stejně mi ale nejde na rozum proč když natáčím video je potom po stažení do počítače obraz krásný,bez jakého koliv rušení. To mně připomnělo dobu,ještě když jsem procoval u jisté firmy a jeli jsme služebně pracovat doKrkonoš na Žalý,kde jsme instalovali na rozhledně naše zařízení a při práci jsme chtěli pořídit pár fotografií potom do zprávy z pracovní cesty,měli jsme v té době docela slušný aparát Olympus,tak obrázky nebylo téměř vidět. Bylo tam tak silné el.mag. poleže to aparát nezvládl. A to stál asi 40litrů. Přesně tak vypadají moje fotky nyní,ovšem nemám doma žádné rušení.Mám ještě prastarý digi fotoaparát od firmy mustek a ten na stejném místě dělá obrázky normální,vzhledem k jeho možnostem.

Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2013, 02:00

#24 Příspěvek od Gram »

To je jednoduché, při focení se díky přetrženému kabelu závěrka neuzavře, na CCD projde víc světla a snímek je pak přesvětlený s pruhy (chová se tak každé CCD). Při natáčení videa se závěrka neuzavírá, takže přístroj pak funguje normálně i s přetrženým kabelem.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#25 Příspěvek od Soemtron »


Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“