ABS Bosch 5.3 ECU

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

ABS Bosch 5.3 ECU

#1 Příspěvek od PeteBurns »

Rád by som sa spýtal, či sa tu náhodou nenájde niekto s podrobnejšími vedomosťami o týchto jednotkách ABS, používaných vo veľa autách, v mojom prípade Audi A6 quattro 1999...Prestalo fungovať a RJ hlási chybu 65535 - chyba vnútornej pamäte ECU... Je mi jasné, že je to prakticky zbytočná snaha, no aj tak by ma zaujímalo, či by niekto podľa fotky dokázal toto ABS spoznať a určiť, ktorý z čipov môže byť ten pamäťový, či by nebolo možné nahradiť ho nejakou SMD náhradou... Fotku som uploadol sem - http://2i.sk/9881d0fa29 Na nete som našiel iba opravu týchto jednotiek, spočívajúcu v prespájkovaní vrchných dvojitých drôtikov, ktoré sa časom utrhnú, no v mojom prípade je všetko OK, chyba by mala byť v pamäti, no vzhľadom k tej nezmyselnej hybridnej technológii nie je šanca bez podrobnejších info zistiť, čo je procák, čo pamäť atd...jediné, čo je tam vidieť, je šesť čipov pravdepodobne výkonových dvoj-fetov, ktoré spínajú dvanásť ovládacích solenoidov, ktoré sú na opačnej strane a nasadia sa na hydrauliku...no a bez schémy takisto nie je šanca zistiť, čo je vlastne čo, aké obvody sa tam vlastne nachádzajú a ako sú prepojené...ktovie, kde tieto hybridy vyrábajú a koľko ľudí má k tomu prístup...škoda, že to naschvál robia takto, aby čo najviac sťažili, lepšie povedané úplne znemožnili opravu :-/
Přílohy
ABS.jpg
ilustračná fotka, skutočná fotka na odkaze url...
(195.78 KiB) Staženo 176 x

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od cackler »

Našel jsem akorát vlákno o opravách těch tenkých drátků - http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=451633
Je tam toho ale spousta, třeba tam najdeš i radu pro sebe

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“