Elektromotorek jako pohon vozítka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#31 Příspěvek od Jimmi2 »

Teď jsem koupil v prodejně Rasel krásný elektromotorek na 6V s převodovkou (70 ot./min) za 116,- Kč (ale na e-shopu ho nemají). Takový by nevyhověl.....?
Asi jednodušší než upravovat serva :wink:

Uživatelský avatar
pol123
Příspěvky: 21
Registrován: 09 říj 2013, 02:00

#32 Příspěvek od pol123 »

Na ten bych se podíval, škoda že v tom eshopu není. Každopádně můžu vyrobit dvě varianty vozítka. To asi udělám.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#33 Příspěvek od Ruprecht »

Serva se standardně napájejí paralelně z jednoho zdroje. Můžeš je napájet napřímo z 4x1,5v nebo až za 5V stabilizátorem s chladičem.
Standardní 7805 ale má voltage drop asi 2V, takže do tam nemůžeš použít, musíš vybrat nějaký jiný low drop. Já bych to celé napájel čtyřmi NiMh aku (4x1,2V).

Motorek s převodovkou za 116,- zní zajímavě. Ale nevím, jak inteligentně má vyřešené uchycení a bude potřebovat nějakou výkonovou část...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#34 Příspěvek od Jimmi2 »

Ruprecht píše:Motorek s převodovkou za 116,- zní zajímavě. Ale nevím, jak inteligentně má vyřešené uchycení a bude potřebovat nějakou výkonovou část...
Je to takovej jako klasickej malej mabušák narvanej do plastový převodovky. Vypadá to vcelku odolně a vývod to má na obě strany kolmo na převodovku. Mají tam dvě verze, u té druhé je motorek k převodovce pootočen o 90 stupňů a tedy rovnoběžně s osičkou. Osička má takové klasické provedení jako dříve mívaly potenciometry - z jedné strany zploštělá. Na převodovce jsou dírky krz na dlouhé šroubky pr. 2-3mm, uchycení velmi prosté a pevné.
Pán říkal, že je má na zkoušku a kdyby to šlo na odbyt, že jich pár objedná. Mně osobně se to moc líbí a už mám několik aplikací 8-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“