Pedál šicího stroje Pfaff 6091

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chapsy
Příspěvky: 7
Registrován: 15 říj 2013, 02:00

Pedál šicího stroje Pfaff 6091

#1 Příspěvek od chapsy »

Dobrý den, hledám někoho, pro koho je elektro koníčkem aby mi zachránil život :(.
Mám asi 17 let starý šicí stroj Pfaff 6091, stroj to byl vždy bezva, našila jsme tisíce kusů, ale najednou z ničeho nic nešije. Problém je v pedálu. Chtěla jsem kamarádce ušít pro vážně nemocného syna ušít teplá pyžama a stroj mi zklamal. Kamarád mi přinesl sice jiný stroj, jakási demoverze šicího stroje z tesca ale na tom se fakt nedá šít ani kdybych byla flegmatik :(. Tedy mé předsevzetí, že ušiju slíbené a pak si někde v místě seženu opraváře vzala za své po necelé hodině pokusů o šití.

Můj šicí stroj téměř rok stál, nešilo se na něm, do té doby šil úplně v pohodě, jen mi přišlo, že je kapku pomalejší, nyní po sešlápnutí pedálu jehla popojede pár cm a stojí, párkrát sešlápnu, jehla popojede a stojí., atd... Syn pedál rozebral, cosi u toho mudroval a řekl mi, že by mohl být odejitý nějaký kondenzátor, že se nabije a tím jak šlápnu se vybije - popojetí jehly. Ale nemá to jak změřit, takovéhle vybavení doma nevedeme, nehledě na to, že elektro zná obecně. Elektřina do stroje jde přes pedál (světlo svítí).Vzhledem k typu stroje nemůžu koupit nějaký univerzální náhradní pedál (tento pedál je elektronický) a vůbec si s tím nevím rady. Originální jsem našla v prodeji pouze v USA :(

Vzhledem k vážné a dlouhodobé nemoci toho malého na to docela spěchám a hledám někoho, kdo by mi dokázal jakkoli pomoci. Jsem z okresu Chomutov, kdyby tu třeba někdo byl z téhle oblasti. Předem děkuji za jakoukoli radu a pomoc.

jedná se o tento šicí stroj -
http://www.heatherbarton.com/?attachment_id=3937

pedál -
http://www.sewingpartsonline.com/foot-c ... -cord.aspx
Přílohy
131015_191520.jpg
(236.13 KiB) Staženo 89 x
131015_191428.jpg
(238.14 KiB) Staženo 151 x
131015_191351.jpg
(170.79 KiB) Staženo 112 x

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#2 Příspěvek od Miri »

Je tam uhnilý sběrač - součást potenciometru pro regulaci otáček. Pár jsem jich pro známého opravoval, ale jste bohužel z ruky...
Miri

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#3 Příspěvek od kovar »

Konečně jeden člověk co pomáhá druhým :D Holka zkus mi to poslat a něco vymyslíme.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
chapsy
Příspěvky: 7
Registrován: 15 říj 2013, 02:00

#4 Příspěvek od chapsy »

děkuji za odpověd, pokud myslíte takové ty stříbrné plíšky co přiléhají k bílému plastu, tak vás ujištuji, že to není ani nahnilé ani shnilé, vydává to zvonivý zvuk. Je to takový kousek nějakého pevného plechu, ktrý pruží, je to rozdělené na dva díly a každý má tři "fousy". Každý z těch dvou dílů přiléhá na takovou černou destičku. A každý v jiné výši té destičky, proto jsou jinak ohnuté.
na té destičce jsou patrné vyšoupané stopy, nejsou ani stjně dlouhé ani hluboké
Přílohy
131015_221226.jpg
(222.4 KiB) Staženo 98 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Zkus ty plíšky vatičkou v lihu očistit (plochu, co jezdí po tom černým),napružit a pak kdyžtak trochu vazelinky (jen trošku) a složit.. Pokud to nepomůže, tak expedice nějakému elektronikovy v okolí..

Jo,jo.. Zlatej uhlíkovej tabletkovej regulátor z východoněmeckýho šicího stroje.. Ten je věčnej..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 15 říj 2013, 22:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chapsy
Příspěvky: 7
Registrován: 15 říj 2013, 02:00

#6 Příspěvek od chapsy »

vazelinu kam?
ta destička je suchá

Kovar, asi jsem nepochopila :D

děkuju za radu, zítra kluk ozkouší dle rady a dám vědět. sice povídal, že už je zkoušel obrousit a přihnout, ale že když prý tak hezky prosím, zkusí to podle napsaného postupu
Naposledy upravil(a) chapsy dne 15 říj 2013, 22:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

chapsy píše:vazelinu kam?
ta destička je suchá
Jemně potřít tu černou stranu destičky..

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#8 Příspěvek od kovar »

Myslel jem že mi to pošleš poštou a já bych to zkusil opravit :D Ale ještě to zkus namočit leštěnkou DIAVA.Když to nepomůže tak pravděpodobně bude závada někde jine.Je toho na té destiče víc co se může pokazit.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

NÉÉÉ, Diavu ne!
Aspoň teda rozhodně ne to, co se pod tím názvem prodává posledních cca 10-15 let!!!
Stará leštěnka DIAVA obsahovala včelí vosk (a lakovej benzín) a zřetelně po něm voněla, to co z ní udělali nejrůznější "takyinovátoři" poslední dobou, je hnus fialovej, protože to chemicky napadá měď a její slitiny - ověřeno, na potenciometry se Diava v historii dost často doporučovala, jenže poslední dobou namazání Diavou vede spíš k další destrukci potenciometru, hlavně sběračů = jezdců. Nevím co s tím ti z.m.r.d.i učunili, ale už jsem měnil několik poťáků, do kterejch někdo pod dojmem starší literatury tu novou Diavu nalil - během půl roku šel poťák totálně do kopru. Všecko v posledních několika letech.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Artaban001 píše:Jo,jo.. Zlatej uhlíkovej tabletkovej regulátor z východoněmeckýho šicího stroje.. Ten je věčnej..
Nebo drátovej reostat z Łucznika, taky vydržel všechno, vlastně přežil zbytek stroje.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

A ještě si odzkoušej stroj , aby mechanicky neměl odpor . Ono když se po ročním stání nevhodný olej změní na lepidlo , tak jelikož je v tom pedálu dost součástek na ochranu proti nadproudu , by mohla vypínat podobná ochrana . Takovéto poťáky chodí nasucho . Jakékoliv mazivo vytvoří brusnou pastu .

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#12 Příspěvek od Miri »

Koukněte se pořádně na tu druhou fotku - Ten druhý sběrač potenciometru opravdu není košer. Známý kdysi servisoval pro firmu Pfaff a těch šlapek se mi tu opravdu pár sešlo.
Miri

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

Ten dratovy som mal nedavno otvoreny - vyskocil pedal a pruzina. Jednoduchy napad, ktory proste funguje.

Miri: ano, az teraz som si to vsimol, vyzera, ako kedy bol vykriveny, aj draha vyzera byt vysuchana nakrivo.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#14 Příspěvek od Jimmi2 »

Jak moc se mohl lišit pedál tohoto stroje od klasické východoněmecké Veritasky.....?
Ten jsem totiž nedávno viděl v Teplicích za výlohou nějaké prodejny za docela rozumnou cenu. A vzhledem k tomu jak v bývalé tzv. DDR kopírovali vše ze Západu.....

Uživatelský avatar
chapsy
Příspěvky: 7
Registrován: 15 říj 2013, 02:00

#15 Příspěvek od chapsy »

pocitujlasku píše:Ten dratovy som mal nedavno otvoreny - vyskocil pedal a pruzina. Jednoduchy napad, ktory proste funguje.

Miri: ano, az teraz som si to vsimol, vyzera, ako kedy bol vykriveny, aj draha vyzera byt vysuchana nakrivo.
Aho je tam pružina, co když se hned něčím nechytne, lítá po celé kuchyni :D
Tím, se to pokřivilo, protože večer bych pružinu nenašla.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“