Sencor SHR 9225T, jde obtížně zapnout

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

Sencor SHR 9225T, jde obtížně zapnout

#1 Příspěvek od bezpecak »

Po zapnutí přístroje dlouho nereaguje na povely, potiom se chytne, ale po přepnutí na některý ze vstupů nebo tuner se zasekne. Pokud ale nejdříve nechám běžet nějaké dvd, tak po zhruba 10 minutách všechny funkce , mimo DVB-T tuner, jdou. Dá se to nějak vyřešit ? Jde mi o to, abych mohl nahrávat z externího tuneru a nespoléhal na náhodu.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Je treba zacat od kontroly napajacieho zdroja. Elektrolyty atd... Postuduj starsie vlakna.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kulikus »

Zkontroluj dalkove ovladani.

Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

#4 Příspěvek od bezpecak »

Tím to nebude, protože při ovládání přímo na přístroji je to stejné.

Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

#5 Příspěvek od bezpecak »

Jak jsem se díval do historie závad Sencorů v této poradně, může být příčinou problémů závada ve zdroji, především na výstupu 5 Voltů, kterým se ovládá procesor. Měřením jsem skutečně zjistil napětí menší - 4.6 V. Mám zkusit vyměnit el. kondenzátory tohoto obvodu ? Na pohled ale nevím, které to jsou. Také mám zkusit vyměnit ty 2 velké kondenzátory 22mikro/400 V ? Jeden z nich nemá úplně rovnou stříšku, ale už jsem ho měřil a kapacita odpovídá.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

4,6V je málo, vyměň ty kondíky. Pohledem na DPS zespoda snadno zjistíš, které to jsou.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

#7 Příspěvek od bezpecak »

Kondiky jsem vyměnil, napětí je v pořádku, ale stejně to nefungovalo. Dal jsem to do spec. opravny a tam mi sdělili , že je závada na desce a tudíž neopravitelné.

Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

#8 Příspěvek od bezpecak »

Ještě k tomu dodávám, že přístroj se jaksi oživí po vymazání pevného disku - reaguje normálně na povely, jdou přepínat jednotlivé funkce - mimo DVB T.

Uživatelský avatar
bezpecak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2011, 02:00

#9 Příspěvek od bezpecak »

Vracím se ještě k tomuto problému. Měřením jsem zjistil ve zdroji ve větvi minus 12 V v režimu stand bye, ale po zapnutí pouze - 11,3 V, po delším provozu stoupne na 11,45 a přístroj již na povely reguje lépe. Mám ještě jeden podobný přístroj (SHR 8325), u kterého naměřím v této větvi vždy minus 12 V, v režimu stand bye dokonce přes - 13 V. Mohl by tedy být problém přece jen ve zdroji nebo je problém jinde a zdroj to prostě neutáhne?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A tie elyty mas vymenene?

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#11 Příspěvek od dvorak »

Také mám problém s tímto přístrojem - všechno funguje, ale nemůže naběhnout digitální televize. Snahu má, hlásí SEARCH, ale nakonec se zastaví s hláškou NOVACINEMA a je konec, obvykle se zasekne a musím ho vytáhnout ze zásuvky, nereaguje na DO ani na ruční vypinač. Zdroj je v pořádku, zkusil jsem z jiného bezvadně fungujícího přístroje. Někde jsem se dočetl, že problém může být na harddisku - vadné sektory. Dá se s tím něco dfělat ?

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#12 Příspěvek od warp »

Pro "dvorak", vyndat HDD a zkusit bez nìho. Taky jsem mìl u jednoho takového zaøízení takovýto problém s nábìhem

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Tak bohužel, po odpojení harddisku nenaběhne vůbec.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#14 Příspěvek od dvorak »

Další (tentokrát vážný ) problém s tímto přístrojem. Po úderu blesku do našeho domu jsem zjistil, že nefunguje a chtěl jsem ho vyhodit. Ale pak se ukázalo, že obraz jde z výstupu cinch a s-video, zvuk také z cinchů, ale velmi slabě. Jinak přístroj reaguje na všechny povely DO včetně nahrávání z vestavěného DVB-T tuneru. Dá se s tím zvukem něco dělat ? Napadají mne SMD přepínače AV, umístěné poblíž scartů.
Pro úplnost ještě upřesňuji, že přístroj byl odpojen od sítě a rovněž od STA.
Ale byl propojen scartem se sat. přijímačem, napojeného na parabolu na střeše domu. Sat. přijímač rovněž odpojen od sítě. Hlavní náraz šel zřejmě kostrou přijímače.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Po úderu blesku, vadné cokoli.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “