Samoobslužná elektronická pokladna v Tescu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Samoobslužná elektronická pokladna v Tescu

#1 Příspěvek od konosuke »

mně včera odmítla prodat 2 láhvový piva zn.Grešlák 10°, prej nezletilý jsem, jak to plechová huba poznala nevím, notabene 54 let jsem se letos dožil, není to půvabné ? Jako bych se vrátil do svých gymnazijních časů...
Přílohy
pivooo.jpg
(41.05 KiB) Staženo 23 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Tak zkus nakupovat na AUkru.
Tam i prcek, co se sotva naučil "šoupat myší" a neumí číst, dokáže odkliknout okýnko s prohlášením, že dosáhl 18 let... :D

Někdy je to asi trochu špatně, ale co se dá dělat... :(

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Keď budeš zjavne po puberte (o 50-60rokov) tak ti príde okamžite na pomoc modročervená pilotka. Ona vie nejaký fígeľ na tú plechovicu aby dala :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Nesnáším tyhle automaty . Jako na sviňu si téměř vždy vyberu zboží , co nepřečte a stejně musím čekat na obsluhu pro blbce , která tam otráveně dorazí a udělá vola ze mne . Radši si počkám u pokladny a už dopředu pravidelně hlásím , že když to nepřečte nějaké zboží , že tam nemíním čekat a zboží nechávám na kase .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Ale do prčic, mám klientskou modrou kartu Tesco kde je kromě jiného zakódován rok a datum narození, ne ? Že se dealeři návykových látek motaj kolem základních škol to jaksi zákonodárcům moc nevadí.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

procesor píše:Keď budeš zjavne po puberte (o 50-60rokov) tak ti príde okamžite na pomoc modročervená pilotka. Ona vie nejaký fígeľ na tú plechovicu aby dala :D
Myslí, že by mu opravdu dala ? :wink:

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petus »

konosuke píše:mně včera odmítla prodat 2 láhvový piva zn.Grešlák 10°, prej nezletilý jsem, jak to plechová huba poznala nevím, notabene 54 let jsem se letos dožil, není to půvabné ? Jako bych se vrátil do svých gymnazijních časů...
ona nepozná zda někdo dovršil 18 let věku nebo ne... ona ví, že je to pivo, tak automaticky chce zavolat obsluhu, která by případně zkontrolovala věk dotyčného.

a ke klientské kartě: pokud vím, karta je přenositelná (např. v kruhu rodiny) není tedy problém, aby si dědečkovu kartu půjčil nezletilí vnuk ;-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Pivo 10° to je minerální vodička, inu legislativa jako cyp, ale, dyť jsme v českém Švejkolandu.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

petus píše:...aby si dědečkovu kartu půjčil nezletilí vnuk ;-)
Ale no fujtajbl!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PixelOrgy »

konosuke píše:Pivo 10° to je minerální vodička, inu legislativa jako cyp, ale, dyť jsme v českém Švejkolandu.
:lol: :lol:

jo no, skoro kojenecka voda..

Jinak nejlepsi je v tehle situaci, kdyz se zrovna venuje vedlejsi pokladne, kde se zakaznik v zaludnem 3-tlacitkovem menu ztratil... pak cekate, nez pani dokonci prvni pomoc, aby vam potvrdila 2 piva...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

To už se nezmíňuji o prokletí zvaném platební karta...tohle odbavení u kasy trvá přibližně 3x déle než když stará babka platí 2 rohlíky a játrovku cash.
Jenomže, je v zájmu vládních mocipánů vždy a všude kontrolovat ovčany, kolik toho sežerou, vychlastaj a proserou toaleťáku třeba.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Já s tímto nesouhlasím , v poslední době se hooodně zrychlilo . Sám mám kartu bez poplatků , takže i dvacku z karty . Mi to vyhovuje .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

Autobusová karta - elektronická peněženka je dobrá věc, nepotřebuješ drobné, odbavení cestujících se zrychlí a na trase 6 km je sleva kačku na jízdném než když platíš hotově.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od Prochy »

Já mám zas tyhle pokladny rád, moc lidí tam nechodí, jelikož s tím neumí, a pokud s tím umíte, tak to je celkem rychlá záležitost, samozřejmě nesmíte mít klasický nákup za 2 tisíce. :-) A taky to je dobrý pokud si chcete rozměnit tisícovku tím způsobem, že si koupíte např. 1 rohlík a bez remcání vám to vrátí a aní si to nemusíte kontrolovat :-)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od Yarda1 »

Já se těm samoobslužným pokladnám pokud možno vyhýbám. Čím víc se budou používat, tím víc pokladních přijde o práci.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“