Výstup z EAGLE 4.16r2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

jandu píše:
Variola píše:.........Jde o to, že JPG ti rozmaže hrany a tím pádem neudìláš ostrou desku. GIF ti nechá hrany ostré...........
Èlovek sa stále uèí.... Ale ako je to pri prevode jpg na gif? zostanú hrany rozmazané?
JPG je stratova kompresia. Ked s to uz raz znici, tak ziadny dalsi prevod to nezachrani.

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

jandu píše:Èlovek sa stále uèí.... Ale ako je to pri prevode jpg na gif? zostanú hrany rozmazané?
GIF a PNG používají bezeztrátovou kompresi, JPG ztrátovou. GIF a PNG se proto hodí na obrázky kde nechceme ztrácet informaci a z hlediska komprese je lepší na obrázky s ostrými pøechody a málo barvami. JPG se hodí na obrázky kde ztráta informace nevadí a je tam hodnì barev, tj. ideálnì na fotky. Navíc se kvùli dosažení lepší komprese obrázek rozmaže, záleží na stupni komprese. Pokud jde o pøevod JPG do GIF, tak informace ztracená JPG kopresí už je ztracená a vrátit ji nejde, takže rozmazané hrany zùstanou, pøípadnì je to ještì pøevede do míò barev a udìlá je to zubaté. Takže rýsované obrázky, schémata a pod. rovnou do GIFu nebo PNG.

K exportu do gerber formátu slouží v menu File - CAM processor. Je potøeba vyvoøit (nebo sehnat) patøièný CAM job a pomocí nìj vygenerovat potøebné podklady pro výrobu. Napø. zmínìný PragoBoard má na www stránkách ke stažení CAM joby pro Eagle pro výrobu jednostranných a dvojstranných desek.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#18 Příspěvek od Zirafka »

U BENů vyšly krásné, leč drahé, knížky o Eaglu.

Jedna je pro začátečníky a ukazuje, jak se co dělá a obsahuje referenční seznam příkazů.

Druhá je pro lidi, co už trošku vědí o co jde a obsahuje různé typy a triky. A také pasáže o tom, jak udělat všechny možné exporty a jak se v nich pak vyřádit :)

Vřele doporučuji mít obě dvě, ale jak jsem psala, je to docela drahé, i když investice do vědomostí se vždy vyplatí.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#19 Příspěvek od jandu »

Anonym píše:
jandu píše:Človek sa stále učí.... Ale ako je to pri prevode jpg na gif? zostanú hrany rozmazané?
GIF a PNG používají bezeztrátovou kompresi, JPG ztrátovou. GIF a PNG se proto hodí na obrázky kde nechceme ztrácet informaci a z hlediska komprese je lepší na obrázky s ostrými přechody a málo barvami. JPG se hodí na obrázky kde ztráta informace nevadí a je tam hodně barev, tj. ideálně na fotky. Navíc se kvůli dosažení lepší komprese obrázek rozmaže, záleží na stupni komprese. Pokud jde o převod JPG do GIF, tak informace ztracená JPG kopresí už je ztracená a vrátit ji nejde, takže rozmazané hrany zůstanou, případně je to ještě převede do míň barev a udělá je to zubaté. Takže rýsované obrázky, schémata a pod. rovnou do GIFu nebo PNG..
Ďakujem, myslým že je to dosť vyčerpávajúce a poučné.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

anonymní

#20 Příspěvek od anonymní »



Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#21 Příspěvek od milavla »

Ahoj, prosím o radu, dám v Eagle File/Export/Image nastavím rozlišení, zapnu monochrome do souboru png, ale mám černé pozadí a bílé cesty, potřeboval bych to opačně, nějak to invertovat, jenže jak?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Myslim ze tohle zvladne jakykoliv graficky editor...

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#23 Příspěvek od milavla »

Mě by spíš zajímalo jak to nastavit přímo v tom Eagle.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#24 Příspěvek od milavla »

Tak už jsem to tu našel, Options/User interface/Layout a Background přepnout na White.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#25 Příspěvek od Ruprecht »

Dříve v TOMTO vlákně...
Zaslal anonym: 2008-06-23, 18:38:23
Stačí si nastavit bílé pozadí. Options - User Interface - Layout - Background - White a pak případně exportovat černobíle.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#26 Příspěvek od milavla »

Nevíte kde by mi udělali předlohu vysvícenou na film?

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#27 Příspěvek od milavla »

To vážně všichni tisknete na tiskárně? Nikdo neporadí?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od forbidden »

Osvitka v DTPku bude už asi vzácnost, před rokem 1999 jsem odešel z oboru DTP, tisk atd... a vím, že už tenkrát to začínalo stagnovat a začal nastupovat CTP. Dnes už nevidím smysl svítit něco na film, kromě asi nějakých specialit a těch tišťáků samozřejmě. K čemu nutně potřebuješ film? Tisknu si na inkoustovce na fólii a je to srovnatelný s filmem (pro mý účely).

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#29 Příspěvek od milavla »

Jsem z Přerova, ptal jsem se u nás v Konice, tam to kdysi dělali, ale už nedělají.
K čemu nutně potřebuju film? No stejně nemám tiskárnu a co jsem tak pročítal internet, tak nejlepšího výsledku (kontrast, krytí velkých černých ploch) dosáhnu s tím filmem.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Habesan »

Internet v této věci zdaleka nepřináší takový užitek jako tiskárna.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“