Invertor do 100A, laický dotaz

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

Invertor do 100A, laický dotaz

#1 Příspěvek od Uranin »

Dobrý den,chci se zeptat na banální otázku.postavil sem si invertor do 100A.Z nezjištěného důvodu mě odešel tranzistor IRG4PC50F.Po vypájení sem měřil součástky na střídačích 2SB892 a sekci kde kde je vypájen ten výkonový tranzistor se mě hřeje výkonový odpor 5,6/5W.Nemůže být chyba tam,nebo to je jen tím,že ten tranzistor střídače není zatížen???Děkuji za info!!!
Přílohy
můj invertor.gif
(123.88 KiB) Staženo 285 x

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Původní příčina mohla být otočené nohy na budicím trafu,. Po zničení tranzistoru po smrti diody a 2SB, možná i některý odpor.... proto se to asi hřeje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

A stíhá vůbec ten IGBT ? Některý bývají docela pomalý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#4 Příspěvek od omegatv »

Ja to schema mam taky stiahnute a mal som to na plane stavat,ale myslim že je to neoverena konštrukce.Bol by som zvedavy či ti to aj chodilo.pripadne by som rad videl fotku ako to maš urobene.
...Laco...

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Hlavní problém je že to nesnímá proud obloukem, ale jen tranzistorama. Nebude to dobře svařovat. A místo těch igbt bych dal 47N60 nebo 35N60 coolmosfety. Jako jsou v každém takovém malém invertoru. Z čeho máš tu tlumicku zhotovenou ? Obvykle je to 10cm dlouhá ferytová tyč nebo trubka a na ní asi 15 závitů mněděnýho pásu.

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#6 Příspěvek od Uranin »

Tak sem vyměnil tranzistory za HGTG30N60 a zatím to frčí.Tlumivku mám z feritového E 50 a je tam 16z 35x0,5mm měděným plíškem.
Ještě sem se chtěl zeptat,když mám digitální měřák se kterým můžu měřit kmitočet do 20kHz,tak na výstupu toho invertoru asi toho moc nemařím co??? když chci měřit napětí tak si display dělá co chce a občas tam sou nějaké CCCC a jiné kraviny,nebo je po něm.Na vstupu (G) tranzistorů,je 43kHz.podle osciloskopu ,tak nevím

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

na výstupu je bordel, musel bys tam dát kondenzátor a trochu zatížit. Obvykle tam nějaký je třeba svitek 100nF 1000V. Pak to snad pujde měřit naprázdno.

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#8 Příspěvek od Uranin »

Tak sem vyskoušel a bez rozdílu.Nenaměřím ani těch 320V na kondíkách,tak budu asi kupovat novej měřák,ještě zkusím odpojit ochranný odpor co mám místo pojistky,co to udělá?

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#9 Příspěvek od Uranin »

TAk nevím,když odpojím výkonovou část naměřím na bázích vikoňáků 5,6V,ale když připojím víkoňáky,je to jak rušička,ale vaří to a na mněřáku problikává 96V na prázdno,tak na to prdím,hlavně že to vaří.Díky.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“