Monitor Samsung 2243BW, schéma

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kadlos
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2012, 02:00
Bydliště: telč

Monitor Samsung 2243BW, schéma

#1 Příspěvek od kadlos »

žádost o radu nebo schéma io 101 viz. obrázek
Přílohy
monitor.JPG
(179.42 KiB) Staženo 124 x
monitor.JPG
(179.42 KiB) Staženo 125 x
Naposledy upravil(a) kadlos dne 13 zář 2012, 20:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
qwerz
Příspěvky: 1
Registrován: 29 zář 2013, 02:00

#3 Příspěvek od qwerz »

Ahoj, mam ten samy monitor, nechtel jsem zakladat nove tema tak pisu sem. Problem je ten ze monitor po strceni do zasuvky normalne funguje, sviti napis abych pripojil kabel. Po pripojeni zhasne, blikne a je cerny. Na displeji jde videt ikony takze monitor jede ale nesviti. Po odpojeni kabelu se nic nedeje, az po vytazeni ze zasuvky a zapojeni zase jede nez jej strcim do pocitace..

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Vv tychto Samsungoch som dost menil kondiky v napajani invertora.
Skus najprv to

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Behemot »

Obvyklý problém tady u těch jsou vadné kondenzátory, mám k dispozici nejlepší existující náhrady kdyby byl zájem.

Případně ještě nezřídka dojde k částečnému zkratu na jednom ze sekundárních vinutí transformátoru v invertoru, jaký na nich naměříš odpor?

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od luccas »

Ahoj, dořešil někdo ten problém s tím monitorem, že podsvícení naběhne. A může svítit třeba celý den. Ale jakmile připojím signál (VGA, DVI) tak okamžitě zhasne, problikne a konec. Data do panelu jdu protože obraz tam je, ovšem bez podsvícení.

Kondíky jsem vyměnil. Moc jich tam není. (kromě těch malých 100uF) ty nemám momentálně po ruce. A stále stejný problém.

Díky za nakopnutí. Luk :)

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od luccas »

Malé zjištění. Když nemám připojený vstup DVI a podsvícení svítí. Tak na trafu sekundár jsem alespoň přibližně zmeřil napětí. (+18V má 21V) (+5V má 9V)

Když připojim DVI, tak napětí spadne na +18V větvi na 6V a u +5V to spadne na 3V. Jde násobně více slyšet pískání zdroje.

:?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked mas na 5V vetve 9V, tak je vadny zdroj! A mas dobre stastie, ze ti este procesor neodpalil.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od luccas »

Omlouvám se, to napětí jsem měřil před usměrněním na trafu. A jelikož je VF, tak mi to měřák špatně interpretoval.

Napájení na invertor je cca 20V (svítí-li je tam 17.5V, když nesvítí je tam těch cca 20V), 5V a 3,3V je stabilní.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#10 Příspěvek od Peterseal »

luccas píše:Ahoj, dořešil někdo ten problém s tím monitorem, že podsvícení naběhne. A může svítit třeba celý den. Ale jakmile připojím signál (VGA, DVI) tak okamžitě zhasne, problikne a konec. Data do panelu jdu protože obraz tam je, ovšem bez podsvícení.

Kondíky jsem vyměnil. Moc jich tam není. (kromě těch malých 100uF) ty nemám momentálně po ruce. A stále stejný problém.

Díky za nakopnutí. Luk :)
Ako moze svieti cely den, ked nie pripojeny na PC?
A nejde rovnako DVI a VGA?

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od luccas »

Protože mám odpojený DVI kabel, tak svítí a pše, že hledá signál ;)..

Nicméně jsem pokročil. Hledal jsem a na IO inventoru je enable pin. Na něj jde ze dvou drátů z řídící desky signál jestli má svítit nebo ne. No a vysledoval jsem, že signál na pinu BL_ADJ_ANALOG je nějaký :) špatný. Tak jsem odpojil tranzistor na hlavní desce, který zkratuje ten pin na zem a monitor už běží.

Tak nevím, jestli je chyba na procesoru, nebo v tranzistoru (KTC-3875S-Y), nedaří se mi najít datasheet abych zjistil co to je zač a použil nějakou náhradu.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#12 Příspěvek od vladimir »

Ahoj mám 2343NW, kterej mi zvadnul (píská pøi nabíhání), podle fotky je asi zdroj stejnej, nebo potøebuju jiný schéma ?
Přílohy
P2.jpg
(225.86 KiB) Staženo 76 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“