LCD Samsung vadny panel?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

LCD Samsung vadny panel?

#1 Příspěvek od Hypnos »

Ahoj, dotazek, jen jestli je moje domenka spravna. Na teplotu ridici deska nereaguje, po chvili po zapnuti se objevi fleky, viz foto. Pri zmenach rezimu dynamicky, filmovy, se meni. Pri stazeni kontrastu je obraz jakoby v poradku.

Dekuji za odpoved.
Přílohy
aaaaaaa.jpg
samsung
(149.3 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Označenie panela a t-con????
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Hypnos »

Zde jsou:
Přílohy
ccccc.jpg
(155.99 KiB) Staženo 77 x
bbb.jpg
(197.46 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Ak máš osadený obvod na t-con doske AS15-F alebo AS15-G tak bude pravdepodobne vadný.

Schéma T-CON
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Hypnos »

Diky moc, toto me nenapadlo, mam tam osazeny AS15-HF. Dam pripadne vedet, jak to dopadlo. DIky za schemu, proverim.

Uživatelský avatar
tomkk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od tomkk »

Tohle mì zajímá. Pøed pár dny mi podobnì zaèala zlobit LCD televize GOGEN TVL 26861 (http://lcd-televize.heureka.cz/gogen-tvl-26861/).
Chová se to tak, že cca po 5 min. po zapnutí se plynule bìhem asi 3 s. podobnì pokazí barvy. Uvnitø žádný problém nevidìt, kondenzátory nenafouklé, zdroje drží, na studený fén na pøístupné tisky to nereaguje. Na èíslo panelu se podívám. Je tedy nìjaká šance, že neodešel celý panel? Kdyby to byl ten šváb, kolik si tak vezmou v opravnì? Je na panelu jen jeden a jak moc je k nìmu blbý pøístup? (teoreticky mám možnost v práci smd pájet)

Edit: Hm, tak panel je tam V260B1-L11 (http://www.beyondinfinite.com/lcd/Libra ... B1-L11.pdf) Na základové desce jsem nic podobného AS15-F nenašel. Souèástí panelu je prakticky nevyjmutelný dlouhý tiš￾ák z kterého na mì kouká CM1671B. Kdyby nìkdo mìl nìjakou radu..
Přílohy
image30.jpeg
(79.54 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Hypnos »

Tak po vymene je to snad jeste horsi :) Zavada pretrvala, ale je to ted jeste horsi.... Takze novy T-CON?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Taky bych tipnul ten negativ na AS15, ten zkušební obrazec -nevím. Nechci tě podceňovat, ta výměna AS proběhla jak? kontroloval jsi jednotlivé piny pod mikroskopem?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tomkk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od tomkk »

Taky bych øekl. Prvnì prstem pøes papírek zkusit domáèknout piny.

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od talent »

Ahoj Tomkk,
môžeš to lepšie vysvetliť? Ako domáčknuť piny cez papírek.
Čaká ma to isté.
Vie niekto aký je rozdiel medzi AS15-G a AS15-HF.Dajú sa nahradzať?
Viem že F-ko nemá dole chladič.
Dík.

Uživatelský avatar
tomkk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od tomkk »

Prostì jen tak, že pokud není jisté, že všechny piny mají kontakt, tak se dá prstem (pøes izolující papírek, igelit, gumové rukavice..) s citem tlaèit na podezøelou skupinu pinù a pøístroj se takto zapne. Pokud je tam zmìna oproti stavu pøedtím, tak nìkteré z pinù nejsou pøipájené. :D

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Hypnos »

Ano, vymena probehla korektne, vse je pripajeno jak ma byt. Objednal jsem novy T-con, tak pak dam vedet....

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#13 Příspěvek od Hypnos »

No tak novy T-con prisel, ale je to to same, naopak jeste horsi. S opravenym T-conem je solarni obraz, s novou deskou je obraz cely mlicny a spatne barvy trvaji dale. Musi se menit pri vymene T.conu neco v servis modu?

Diky.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Behemot »

Jestli jsou flex kabely zapojené opravdu dobře (často to tam člově strčí blbě a ani si nevšimne), tak bych zkusil odmontovat rám displeje a zkusit zatlačit na místa připájení flexů přímo na panel, jestli tam není přechod, je to dost lagricově a stává se, že občas dojde k porušení.

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Hypnos »

Vyreseno, vadny motherboard. Po vymene OK. Vyhorela u CPU pod chladicem, takze to nebylo videt.....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“