sepnutí pípáku termistorem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JimmyFLASH
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2013, 01:00

#16 Příspěvek od JimmyFLASH »

Ahoj kluci,
mám podobný, však malinko jiný dotaz na jednoduché schéma zapojení termostatu. Nejlépe když popíšu, čeho chci dosáhnout:

Snažím se vytvořit primitivní zařízení pro sledování teploty kouřovodu kamen, hlídající jeho teplotu a hlásící, že je čas přiložit, aby nevyhaslo.

Ke sledování teploty bych použil tento TERMOSTAT.

V případě, že teplota poklesne pod nastavenou hodnotu, se sepne obvod bzučáku hlásící "PŘILOŽ". Teď ale nastává problém v tom, že i po přiložení je teplota stále nízká a třeba zajistit, aby po tu dobu bzučák nebzučel. Takže mně napadají teoretická řešení:

1) časové omezení délky bzučení po obnovení napětí na bzučáku. To je ta jednodužší varianta, ale riziková.
2) tlačítkem se vypne obvod bzučáku a opět ho aktivuje třetí kolík na termostatu, kdy je teplota již dostatečná.
Prosím o radu, jak takovéto zařízení zbastlit. Pokud možno co nejprimitivnější řešení např. jen na tužkové baterie, jelikož samotný termostat je bez napájení.
3) kombinace obou, když odejdeme z domu, tak ať to nepípá stále (chudák kočka :) )

Člověk by řek, že toho bude plný internet, ale asi špatně hedám.

Předem děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
JimmyFLASH
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2013, 01:00

#17 Příspěvek od JimmyFLASH »

Dovolím si zveřejnit odpověď od breta1 z fora svetelektro.com
Poslal mi toto schéma, tak ho tu zveřejním, abyste se k tomu mohli vyjádřit, popřípadě ho upřesnit, protože já sám si konkrétní součástky vytypovat nedokážu.
Třeba i někomu pomůžeme.
Přílohy
file.png
(3.94 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#18 Příspěvek od jogo »

to helios:
ak klikneš na "citovat" u niekoho, kto to už urobil, pekne tak princíp preštuduješ :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“