Sledovač signálu BS367

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bas1
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2011, 02:00

Sledovač signálu BS367

#1 Příspěvek od Bas1 »

Přeji dobrý den a mám prosbu. Pořídil jsem si sledovač signálu BS367 a potřeboval bych radu pro začátečníka ohledně zapojení na radiopřijímač. Mám ještě i sondu a přístroj po technické stránce je funkční. Ze staženého návodu nevím jak konkrétně připojit kostru a živý konec na jednotlivé úkony při vyhledávání závady. Pomohly by mi jednoduché nákresy.Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Tu je návod. Mal by stačiť.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

K případnému použití na polovodičovém zařízení - multivibrátor má maximální výstupní napětí 100Vpp, může dojít ke zničení některých součástek. U mého kusu je to dokonce 140Vpp (zátěž osciloskop 1MΩ), nejmenší nastavitelné napětí kolem 5-7Vpp. Je vhodné použít dělič, nebo pro pokusy aspoň nechat potenciometr na minimu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Na ty polovodiče je lepší spáchat malý multivibrátor z šuplíkových součástek. Mě se podařilo to nacpat do starého fixu a nápájení je 1,5V AAA. Zde pak nehrozí nebezpečí poškození. Jinak díky za upozornění.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“