oprava MP-3 radiomagnetofon DENVER TCD-55

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
multa
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

oprava MP-3 radiomagnetofon DENVER TCD-55

#1 Příspěvek od multa »

Zdravím všechny,dědovi,,který skoro všechno" spraví strčili MP-3 přehrávač s radiem,že nehraje a já jsem ,,nahraný".Je to úplně mrtvé,pouze svítí LED zapnuto,čili nějaké napětí tam je,dislej CD je mrtvý,usoudil jsem ,že chybí napětí 5V.Schéma není a když jsem to rozdělal,tak jsem ve zdroj.části našel nějaký výkonější řízený tranzistor,takže 7805 se nekoná,jak jsem doufal.Velmi prosím,jestli někdo má schema,nebo odkaz,případně se něčím podobným již setkal,budu vděčný za radu.Díky předem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Každá rada drahá, nehledej za každou cenu 5V, třeba tam ani nejsou, ten trand bývá spínání a zároveň stabilizace cca 8V pro CD mechaniku. Postupuj logicky- začni u vypínače-přepínače fcí a pokračuj dál kam to vede a někam se musíš dostat. Dokumentaci k Denver a jinejm podobnejm radši ani nesháněj. Mohlo by ti to dát víc starostí než sama oprava. I když postupovat logicky po někom kdo se v tom šťoural.. nee. Klidně tam vrátil trand a votočil nohy!!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
multa
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

oprava MP-3 radiomagnetofon Denver TCD 55

#3 Příspěvek od multa »

Přesně to jsem udělal,hodinářskou lupu v oku a plazil jsem se po plošáku.Přepinač TAPE-R-CD jsem si rozkreslil,změřil,dostal jsem se na ten řízený trand a pak dál a dál,až jsem se ztratil ve změti propojek a drobných plošáků.Myslel jsem ,že pohled na zdroj.část schematu by to možná urychlil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Skus zmerat, ci tam nemas niekde skrat.
Na sledovanie spojov je dobry merak s pipanim - jeden koniec niekde drzis a druhym pobehas po plosaku a ono to niekde pipne :)

Uživatelský avatar
multa
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od multa »

Pípákem jsem to ještě neřešil,pokud není stavěný na "tvrdý " odpor ,tak tě klidně může zavést úplně jinam,ale je to samozřejmě jedna z možností,jak se dostat dál.Ale to schema by fakt bodlo,taky to už tady na fóru někdo sháněl,poslal jsem mu mail a vrátil se nedoručený.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“