Kombo Toshiba občas nenačítá

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Kombo Toshiba občas nenačítá

#1 Příspěvek od konosuke »

Celkem běžná závada, model SD-24VL 8 let starý nenačte fotky ve formátu JPG vypálené na CD-R jakkoli stejné soubory na nosiči jiné značky ano. Na počítači nebo DVD rekordéru ovšem čitelné jsou oba. To bych ještě chápal ale nenačte origoš lisované CD příloha časopisu v papírové obálce které jinde rovněž hraje. DVD načítá orig. i pálené DVD-R/RW tak z toho jsem mírně řečeno jelen. Vysvícený laser nebo vyčistit namokro čočku že by ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

V manuálu píšou некоторые диски CD-R/RW могут не воспроизводиться, čili nemusí fungovat.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Zkus vyčistit čocku od prachu, jinak tam jsou dva lasery, takže ten pro CD mohl nepozdravit a jít do pr...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Je to možné...některé mu prostě nešmakují. Vypalovačka NEC ND 3520A tvrdošíjně odmítá jakost DVD-R Maxell jenomže to lze obejít instalaci podpůrného software jak mi někdo poradil. Jo a pokud má stroj dvě čtečky separe CD i DVD tak to vysvětluje situaci, dík.
Tak jsem vyzkoušel to mokré čištění a nepomáhá nic...vše je v pytli asi laser v háji, tak to bude, přátelé. Akorát je paradoxem źe odešel zrovna čtecí systém CD který používám velmi málo, jen sem-tam pro muziku na MP3 což CD player Technics z roku 1991 neumí...mašina běží a používá se leda na DVD, R/RW a funguje. Asi zapracovalo pověstné kurvítko, je to koneckonců aparát veterán, jinač to není myslitelný.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “