LG 32LE4500-ZA, vůbec nenaběhle, pouze blikají LED

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

LG 32LE4500-ZA, vůbec nenaběhle, pouze blikají LED

#1 Příspěvek od vavy »

co je to za pojistku, je to v led driveru pro televizi LG a je tam napsáno F4R
Přílohy
20131114_194953.jpg
(143.05 KiB) Staženo 32 x
20131114_194944.jpg
(127.94 KiB) Staženo 51 x
20131114_194843.jpg
(175.97 KiB) Staženo 55 x
20131114_194930.jpg
pojistka?
(111.69 KiB) Staženo 81 x
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#2 Příspěvek od jojo4 »

podľa f-ka rýchla a podľa 4, štyri amperová

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

F1A jsem kupoval za pár korun v GME (GES neměl). Tak třeba mají i F4A.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#5 Příspěvek od vavy »

Aha tak děkuji za opovědi a pak ještě jsou vadné tranzistory Q304 a Q209 a pak Q 601 a Q604 máte nějaké zkušenosti co ještě s tímto vyměnit?
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Behemot »

No určitě změřit či vůbec ty LEDky v podsvícení nejsou proražené.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#7 Příspěvek od vavy »

No a jak to poznam kdyz je to nejaky 20 pin co je katoda anoda neni tam treba jeste nejaky tranzistor nebo dioda abych nemeril kraviny...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Behemot »

No možná to vyndat a změřit jednu po druhé, když budou v pohodě, budou svítit :lol:

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#9 Příspěvek od vavy »

vůbec si nedovedu představvit jak budu rozdělávat 32" televizi to ten panel zlomim při manipulaci do toho se mi nechce ani si nemyslím že to tak v servisu dělají....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#10 Příspěvek od vavy »

navíc to bude zalité v něčem a budou serio paralelně zapojené možna i do nějaké matice, protože některé umí vypnou podsvícení jen někde a zbytek nechá svítit...dle obrazu
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Behemot »

V monitorech to bývá plastový pásek s připájenými diodami, nic víc. V servisu hádám prostě připojí jednotlivé segmenty na napětí a vidí co to dělá…tak můžeš vystopovat který kanál driveru řídí které segmenty samozřejmě, ale podle dotazu co je to pojistka hádám, že to není úplně reálné.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#12 Příspěvek od vavy »

ja se neptal co je pojistka, ale jestli je to pojistka nebo něco jiného.... jestli to není třeba PTC nebo NTC nebo jen rezistor s nulovou hodnotou....F4R je nejspíše pojistka, ale ptal jsem se projistotu.Už jste mi potvrdili že to tedy je pojistka.Ptám se dál, když jsou ty vadné ty tranzistory na těch pozicích co mám vyměnit dále jestli jen ty tranzistory nebo raději věchny koncové a né jen dva jestli se neměni i nějaké ochrané diody jak bývají v měničích když se spíná nějaká indukční zátěž.Nemám schémátko jen tak tuším jak by to tam mohlo být..popřípadě jestli víte nějakou metodu jak ověřit jestli jsou ty ledky vpořádku nějak jinak než rozdělávat tak velký panel.Už jsem rozdělával 22" a měnil trubici a byl jsem jak na drátkách abych nezničil ten křehký samostatný panel...navíc prach a vše co by se tam mohlo dostat mezi přísvit a lcd prostě to by bylo poslední možnost.....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Behemot »

Tak mohly odejít tranzistory, mohly se taky prorazit diody a důsledkem toho odešly tranzistory, takže veškerá výměna by byla po milisekundě provozu na houno.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#14 Příspěvek od vavy »

Ano tomu rozumím...vím že to tak může být...Potřeboval jsem nějakou fundovanou radu...třeba první pin na tom 20pinu je společná katoda a ostatní jsou anody...nebo je to katoda pak anoda, katoda pak anoda atd...jsou tři do serie a pak k sobě tři paralelně..třeba...Druhou radu jsem čekal..když vyměniš ty 2 fety musíš vyměnit i ty ostatní a raději i ty dva před nimi..protože blabla...
Zkontroluj ledky a vyměn tranzistory je pro mě rada na.....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

Přiznejme si, že přesnou a správnou odpověď nikdo z nás nezná. Stejně tak, jako neznáme přesný typ té telky a toho panelu.

Když vidím, jak jsou tam ty tranzistry (ne)připájeny, tak je možné, že se prostě přehřály, protože nestíhaly odvádět teplo do desky.
Zkusil bych tam dát třeba IRLR3705, mají ještě nižší jmenovitý odpor.
Prostě bych to risknul.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“