Stavba mixáku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Prošel jsem si stejnou cestou. Dokonce mám hotový vyfrézovaný panel z nerezu, celou kastli, návrh DPS atd.

Kdysi jsem totiž jako bastl udělal mixák pro diskotéku, co při stisku tlačítka sám pomalu stáhl původní kanál a zesílil jinej, takže DJ mohl mít 3 promile a přesto "pouštěl" naprosto dokonale. Navíc jsem tam měl kompresor dynamiky, čímž jsem o hodně předběhl dnešní +-3dB rádia, protože tehdy měla ještě hudba trošku dynamiku...

Ale nakonec jsem raději koupil starší a hotovej, lenost vyhrála, i když ta oprava taky nebyla nic moc zážitek a o vnitřním provedení toho mixu se raději nebudu vyjadřovat..
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BaterieCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od BaterieCZ »

Hele inspiroval jsem se názorem, že lepší bude tranďák s nějakými NŠ OZ.
Změnil jsem názor na vlastní návrh a použiju spíš tento již hotový návrh, který malinko rozšířím: https://dspace.vutbr.cz/bitstream/handl ... _prace.pdf

Mým plánem je přidat do zapojení ECHO engine a odposlech mimo hlavní výstup (Nwm jak se to odborně nazývá, ale myslím tím, že můžu poslouchat do sluchátek jeden vstup když jiný právě hraje na výstupu.)

Máte nějaké osvědčené schémátka? s tím odposlechem se asi poperu, ale s ECHEM se neznám...


ZdenekHQ píše:Prošel jsem si stejnou cestou. Dokonce mám hotový vyfrézovaný panel z nerezu, celou kastli, návrh DPS atd.

Kdysi jsem totiž jako bastl udělal mixák pro diskotéku, co při stisku tlačítka sám pomalu stáhl původní kanál a zesílil jinej, takže DJ mohl mít 3 promile a přesto "pouštěl" naprosto dokonale. Navíc jsem tam měl kompresor dynamiky, čímž jsem o hodně předběhl dnešní +-3dB rádia, protože tehdy měla ještě hudba trošku dynamiku...

Ale nakonec jsem raději koupil starší a hotovej, lenost vyhrála, i když ta oprava taky nebyla nic moc zážitek a o vnitřním provedení toho mixu se raději nebudu vyjadřovat..
Je možný že to u mně zkončí stejně :D :D Ale zkusím se toho vyvarovat

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#18 Příspěvek od Bastlfanda »

libovolně volitelnej zdroj odposlechu (nezávisle na ost.výstupech) je u dnešních (a možná i včerejších :) ) běžnejch mixů vcelku standart ... Inspiroval bych se např. u Rane a podobnejch profi (a v rámci možností i vstřícnejch) firem ...
Jestli chceš echt mixák (kvalitní a multifunkční), asi by bylo opravdu vhodnější sáhnout po něčem osvědčenym (klidně starším na repas - pokud jsou sehnatelný díly), protože dost práce asi dá jen rozsah/univerzalita vstupů (phono, line a pro pořádnej mic i phantom) ... a to nemluvim o cenách kvalitních konektorů a hejblat (fadery, knoby, ... ) ...

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#19 Příspěvek od danyel »

Jako potřebuješ schema na Echo nebo jak zapojit?Zapojení je v každém blokovém schématu a echo prodávají jako stavebnici.Stejně je zvukově lepší pořídit nějaký multiefekt.Už kvůli šumu a obsluze.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Miradim »

BaterieCZ píše:tak ti amaro doma nemam ani neni na netu :(
Kompletní ročníky Amaro 1952-2012 jsem dal na

http://ulozto.cz/m/miradim/amaro

přístupové heslo k stažení ti mohu dát pokud máš zájem do SZ

Uživatelský avatar
BaterieCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od BaterieCZ »

Bastlfanda píše:libovolně volitelnej zdroj odposlechu (nezávisle na ost.výstupech) je u dnešních (a možná i včerejších :) ) běžnejch mixů vcelku standart ... Inspiroval bych se např. u Rane a podobnejch profi (a v rámci možností i vstřícnejch) firem ...
Jestli chceš echt mixák (kvalitní a multifunkční), asi by bylo opravdu vhodnější sáhnout po něčem osvědčenym (klidně starším na repas - pokud jsou sehnatelný díly), protože dost práce asi dá jen rozsah/univerzalita vstupů (phono, line a pro pořádnej mic i phantom) ... a to nemluvim o cenách kvalitních konektorů a hejblat (fadery, knoby, ... ) ...
S tím počítám, že to bude makačka a cenově náročnej projekt, ale to mi nevadí :D Do teď jsem dělal laboratorní zdroje a malovýkoný zesíky. Hodlám si udělat něco pracnějšího. U toho odposlechu nevím, jestli mám ale ty jednotlyvý vstup připojovat ke sluchátkám přes spínač jen tak, nebo to nějak oštřit...
danyel píše:Jako potřebuješ schema na Echo nebo jak zapojit?Zapojení je v každém blokovém schématu a echo prodávají jako stavebnici.Stejně je zvukově lepší pořídit nějaký multiefekt.Už kvůli šumu a obsluze.
No stavebnici jsem nenašel v GESU, GME ani v CONRADOVI tak nevim :D
Ale máš pravdu, že když už echo tak spíš multiefekt ať to je komplet :D

EDIT: Tohle: http://www.puhy.cz/digitalni-echo-3733. ... z2l4BuVpuw
se mi nezdá moc HiEnd :D Hlavně ta deska :D

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#22 Příspěvek od Ruprecht »

Metronix má echo a multiefekt http://www.metronix.cz/audio_moduly.html

Uživatelský avatar
BaterieCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od BaterieCZ »

Jo to vypadá dobře :D Ale posílat si to z Plzně :D Nwm no... Jak se vůbec to echo zapojuje...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Habesan »

My totiž nevíme jak to máš daleko.
Jinak je MeTronix v pohodě.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

No pokud jsi začátečník v elektronice a ještě je vidět , že ani přesně nevíš co chceš , tak z toho ta odložená drahá škatule bude . Vhodnost těch nízkošumových NEéček operáků potvrzuji . Nezapomeň měřit napětí s kontrolkou na všech šavlích z důvodu přebuzení . 1 ledka stačí . V tvém případě bych šel do ověřené konstrukce .

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#26 Příspěvek od Bastlfanda »

no tak lab.zdroje by mohl bejt dobrej základ pro stabilní napájení, ale asi by to fakt chtělo kouknout do nějakejch ověřenejch schémat, aby sis ujasnil, jak přesně to má fungovat (resp. jak přesně chceš, aby to fungovalo) ... on je docela rozdíl mezi zvukařskym a DJ pultem... já se v mixech konkrétně až tak moc nehrabal, ale asi nebude vhodný odposlech spínat "natvrdo" jen tlačítkem, i když jde "jen" o mic úroveň (minimálně ošetřit proti "lupání") a taky to chce si ujasnit, kam ty sluchadla "vřadit", tj. obvykle nezávisle na faderech, ale závisle na Gainu a korekcích (pokud je tam vůbec plánuješ), popř. PANu (L/R) a krom vlastní hlasitosti sluchadel je dobrý vřadit i "mix" (u zmiňovanýho Rane tomu řikaj taky PAN cue/mix ... ať už volitelně s libovolnym dalším vstupem nebo "běžně" s výstupem, tj. s tim "WhatUhear"/mix)
Něco pro inspiraci (schéma DJ mixu Empath): http://dj.rane.com/files/product-downlo ... athsch.pdf

Uživatelský avatar
BaterieCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od BaterieCZ »

https://dspace.vutbr.cz/bitstream/handl ... _prace.pdf

Jak tak koukám ty mikrofonní vstupy nemají 48V napájení co.



Dnesk ve skole jsem resil, jak udelat ten odposlech, ale zatim mne nenapadlo, ani jsem nenasel, jak to ty mix pulty mají...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#28 Příspěvek od Hill »

Přece záleží na tom, jak variabilní tu možnost připoslechu z jednotlivých vstupů požaduješ: jestli ti stačí jednotlivě, spraví to rotační přepínač, kterým bude možné do sluchátek přivést signál postupně z každého vstupu zvlášť, ze sumárního výstupu před efekty a za nimi (vlastně z výstupu celého mixpultu).

Nebo můžeš pro sluchátka zřídit samostatnou sběrnici, na kterou si přivedeš volitelně signál z jednoho až všech vstupů přepínači. Když budou všechny vstupy od sběrnice odpojené, přivedeš na ni signál odebraný za výstupními korekcemi a efekty.

Uživatelský avatar
BaterieCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od BaterieCZ »

To se ještě rozhoduju, ale prakticky budu potřebovat poslouchat jen jeden kanál. Pokud vím starý TESLY co jsem měl už v ruce měli tu divnou lištu tlačítek, kde se při stisku jednoho to druhý odeplo...

Udělal jsem si úpravou původního blokového schématu schéma, které je podle mých představ.. Možná ještě +- Nějaký ten vstup:
Přílohy
Bez názvu2.png
(115.75 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Jaký smysl má panoramování jen pro sluchátka, když pro výstup máš regulátor PAN ještě jeden?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“