Reklamace CZC

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#31 Příspěvek od 1N4148 »

Tak pánové, stačil jeden email do CZC a reklamace byla "dořešena" dle mého přání, tedy vrácením peněz.
Samozřejmě chápu, že teď jsem pro některé zdejší přispěvatele ultra-mega-vychcánek, ale co už. :wink:
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Neber si to tak, vychcánku. :lol:

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#33 Příspěvek od gepard »

1N4148 píše:Tak pánové, stačil jeden email do CZC a reklamace byla "dořešena" dle mého přání, tedy vrácením peněz.
Samozřejmě chápu, že teď jsem pro některé zdejší přispěvatele ultra-mega-vychcánek, ale co už. :wink:
Je vidět, že jsi tam asi nenarazil na blbce ... bývá to totiž kolikráte k posrá×í.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#34 Příspěvek od serviceman »

Pro nás ostatní je to přinejmenším inspirace, pokusit se nákup/výměnu domluvit už při reklamaci. Je jasné, že 30 a více dnů se nikomu nechce bez disku být.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#35 Příspěvek od Victronix »

Zajímavý případ. Zřejmě dobrý e-shop. Lepší než zákazník :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od hafca »

Nenašel jsem tu nebo špatně hledal, co je za časovou jednotku "před časem" ani za jak dlouho po nákupu byl disk reklamovaný.
Všeobecně ale podle OZ platí, že při reklaci do půli roka od koupě je na mě, jak chci řešit oprávněnou reklamaci. Jestli výměnou za bezvadný kus nebo vrácením peněz. První půlrok se považuje z hlediska reklamace za rozpor v kupní smlouvě. Po zbytek záruční doby už je na prodejci, jak se k tomu postaví a reklamaci bude řešit. Zároveň při výměně zboží za nové začíná běžet nová záruční doba.
Někdo to řeší ale vyčůraně. Reklamaci vrátí jako neuznanou nebo s tím, že se závada neobjevila. Výrobek je ale opravený a funkční nebo vyměněný za nový. Tím všechno elegatně obejdou. Mají malé procento reklamací, nemusí dávat nový výrobek s novou zárukou nebo vracet peníze. To je moje vlastní zkušenost s reklamací DVD mechaniky.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od piitr »

Tak jsou hodní. Ono asi máš pravdu, že by to dělat neměli, protože tím zkrátí záruku. Takže pokud by Ti šlo o to, že se bojíš, že ten nový zase odejde, ale už nebude v záruce, tak to naprosto chápu a vůbec tě za vychcánka nemám. Já to vlastně stejně řeším u bot, u těch disků bych si asi klidně vzal nový, ale máš pravdu, že je škoda kratší záruky zbytečně. A možná je to opravdu vychcanost z jejich strany.

Ty jsi ale psal, že ti jde o to, žes neměl disk, dokud se nevyřídí reklamace. To bys ale opravdu neměl chtít řešit po prodejci. To by byla vážně zase vychcanost z tvojí strany.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#38 Příspěvek od Kvicala_r »

Taky jsem se setkal za dobu mého působení s tím, že zákazník na vyměněný výrobek chtěl plnou záruku. Nebylo pomoci - reklamace u dodavatele zabrala víc a naše firma musela dát 2 roky na ten krámek vyměněný z nový - toliko z občanského zákoníku. Sám chápu rozhořčení prodejců, nad tímto nesmyslem - ale když už to naše hlavy pomazané vymyslely, taky bych plnou záruku na vyměněný kus asi požadoval. Ber to tak, že Ti třeba vymění boty po roce a půl a dali by místo toho nové papírové na půl roku :)
A v případě, že SN se změnilo oproti účtence nemůže být o opravě asi řeč, leda by měnili v záruce dekl...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“