TV Hyundai, demagnetizace

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#16 Příspěvek od machura »

Uz jsem ho objednal, tak uvidím...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Nemela by demagnetizace televize probihat pri vypnute televizi ?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Demagnetizace probíhá při zapnutí TV kdy je pozistor studený, pokuď TV vypneš a nenecháš vychladnout a ihned zapneš, tak teplým pozistorem nepoteče skoro žádný demagnetizační proud.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Kurna melo tam byt demagnetizace pajkou probihat pri vypnute tv

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od oravan »

pozistor vymen čistotu nastaviš potom ked bude špatna aj tou pajkou, ale tak isto si myslím že stači pozistor

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

robo píše:Kurna melo tam byt demagnetizace pajkou probihat pri vypnute tv
To je úplně jedno, lepší je to ale při zapnuté TV, hned vidíš výsledek. Žádné závity nikam nemotej, prostě bokem zapnuté trafopájky žehli obrazovku (ale nepoškrábej), pak ji oddaluj a až pak vypni.

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 96
Registrován: 27 pro 2010, 01:00

#22 Příspěvek od machura »

Tak ve finále už to bylo tak hrozné, že třetina byla zelená, třetina modrá a třetina červená.

Nový pozistor a po prvním zapnutí je vše OK.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#23 Příspěvek od ok1hga »

machura píše:Pod televizi je stare lampove radio - leta jiz nezapnute
to rádio dej taky někam jinam, alespoň 2 metry daleko,
je tam reproduktor s nestíněným magnetem . . .

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#24 Příspěvek od dvorak »

Mám podobný problém s přenosným TV SANYO /klasická obrazovka/, asi v jedné čtvrtině je fialový pruh, nejvíc se to projeví na obličejích - každý vypadá jako Fantomas. Na televizoru je umístěn malý radiobudík - asi to způsobil ten repráček v něm. I když TV vypíním a zapínám síťovým vypinačem a je i několik dnů vypnuta, ten pruh je tam pořád. Takže ten pozistor ? Nebo mám zkusit odmagnetovat obrazovku pájkou, jak je zde popsáno ?
Pro úplnost ještě dodávám, že když mi u jiného televizoru, konkr. OVP CTW 2831odešel pozistor (jsou tam dva, odešel jeden po druhém v intervalu asi měsíc), nešla televize vůbec z apnout,na TV nesvítila červená dioda pro DO.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:Mám podobný problém s přenosným TV SANYO /klasická obrazovka/, asi v jedné čtvrtině je fialový pruh, nejvíc se to projeví na obličejích - každý vypadá jako Fantomas. Na televizoru je umístěn malý radiobudík - asi to způsobil ten repráček v něm. I když TV vypíním a zapínám síťovým vypinačem a je i několik dnů vypnuta, ten pruh je tam pořád. Takže ten pozistor ? 1. Nebo mám zkusit odmagnetovat obrazovku pájkou, jak je zde popsáno ?
Pro úplnost ještě dodávám, že když mi u jiného televizoru, konkr. OVP CTW 2831odešel pozistor (2. jsou tam dva, odešel jeden po druhém v intervalu asi měsíc), nešla televize vůbec z apnout,na TV nesvítila červená dioda pro DO.
Ad 1. A něco to stojí? Nwm, proč jsi to už rovnou nezkusil.

Ad 2. Zřejmě ten druhý už vyrazil rovněž pojistku, tak do telky pak nešel proud vůbec.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#26 Příspěvek od fredis »

Výš to máš snad popsané dostatečně. Nebo ne :cry: ? Jinak nemůžeš srovnávat byť stejný problém a jeho příčinu u dvou zcela rozdílných TV - Sanyo a OVP.Byls rychlejší, o fous :lol:

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#27 Příspěvek od Mira_A »

Pájkou bych to nedělal. :D
Já to taky kdysi zkoušel , ale nakonec byla zase flekatá celá obrazovka i když zase o něco méně výrazněji.
Nakonec se to muselo udělat profi demagnetizační cívkou.
Pokud se zmagnetuje televize hodně silným magnetem , tak odmagnetování při zapínání nepomůže. Je jen chvilkové a málo intenzivní kvuli spotřebě :!: . Výměnou pozistoru za jiný typ může mít televize pak místo 65W i 80W spotřebu. Protože pořád valí proud do demag cívky.
Nejlépe místo pájky je si udělat demag cívku z vyřazené televize nebo i starého PC monitoru co jde na smeťák. :lol: Ve sběrných dvorech je jich dnes plno.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#29 Příspěvek od komeky »

Machura, zostroj si doma externu demagnet.cievku ( 600 záv. 0,4 mm priemer dratu namotané na kíblu ).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

:o :o :o
A proč, když jsou jich plné SD - viz výše:
kokun [size=59]tam v út únor 10, 2009 7:22 pm[/size] píše:Pokud je zmagnetování už velké - a toto nepomůže - musí se maska obr. odmagnetovat externí cívkou (stačí pro ten účel téměř jakákoliv degaussing cívka z vyřazeného TVP - s delší přívodní šňůrou, opatřenou "tlač. spínačem". Já používám cívku ze starého RUBÍNa, či ELEKTRONa.)
Pokud by ji někdo chtěl mocímermo sám vyrábět, nechť jsou mu inspirací Technické informácie TESLA Orava č. 27
(tam je to tuším i s nějakými výkresy) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“