Philips DVP5140

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Malkoun
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2008, 02:00
Bydliště: Trnava (SR)

#16 Příspěvek od Malkoun »

Ahoj, no mne sa nepodarilo, v zdroji to nebolo, pravdepodobne ani v pask. vodici, ani optike. Cim dalej to horsie nabiehalo. A s opravou spojov pri procesore to nedopadlo slavne :oops: aspon mam ponaucenie :D

Asi od toho netreba viac ocakavat (vydrzal 3 roky).
Drzim palce, ked sa ti podarí , daj vedet.

Uživatelský avatar
krtko77
Příspěvky: 34
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: SK Ba

#17 Příspěvek od krtko77 »

No, zatial sa stym este trapim, spravil som okolo procesora taky ramcek z balzy, ten dotlacal vsetky nozicky k doske. Ziadne zlepsenie. Mam prislubenu opravu procesora horkym vzduchom... ale to az nakoniec. Este som stale nevylucil zdroj. Aj tebe tak divne piskal v STB ? Je to normalne? myslim to piskanie...

Uživatelský avatar
Malkoun
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2008, 02:00
Bydliště: Trnava (SR)

#18 Příspěvek od Malkoun »

Bzučal jak potvora (ale to som si všimol až ked som to mal otvorené), po vymene vštetkych kondikov sa to vyrazne zlepšilo, ale problemu so štartom to nepomohlo.

Uživatelský avatar
krtko77
Příspěvky: 34
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: SK Ba

#19 Příspěvek od krtko77 »

Tak som sa stym dnes zase trapil. Zdroj bzuci, ale iba v standby. Pri prehravani je ticho. Neriesim. Zameral som sa na procesor... Zistil som, ze aj pri prehravani, ked ho chladim ventilatorom, tak do minuty totalne zblbne. Ale ak prihrievam ten hlinikovy chladic na procesore pajkovackou a vsetko naokolo chladim ventilatorom, tak funguje. Nechel som cele zariadenie poriadne vychladnut asi 18C... Este ze sa vonku ochladilo... Potom rebro na procesore zahrejem pajkou tak, aby som ho este udrzal medzi prstami, asi 50C. Zapnem 230 a zariadenie sa rozbehne na prvy krat a funguje... Snad nebudem musiet vymyslat nejake ohrievanie procesora :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jesse
Příspěvky: 93
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jesse »

Zdravím všechny taky sem měl stejný problém s tímhle dvd oprava je velice jednoduchá stačí upravit zdroj tak aby na výstupu kde má být 3,3V bylo alespon 3,5 najděte si na desce odpor R11 a nahraďte ho trimrem já sem použil 25K (ze šuplíkových zásob) dá se použít i menší,trimr nastavte na nejmenší odpor a odpojte výstup ze zdroje k DVD (jen pro jistotu) zapojte zdroj do zásuvky a měřte výstup 3,3V v mém případě tam byly po zapojení teto upravy 2V lehkým otočením trimru sem nastavil 3,5V pak už jen stačí pripojit výstup ze zdroje a dvd zase normálně funguje.S touto upravou ho používám už přes měsíc a bez nejmenších problemu.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#21 Příspěvek od AlesALF »

Taky se hrabu v jednom a po zapnutí napíše LOAD, mechanika se ani nehne po chvílí vypíše STDBY a zasekne se. Napětí na zdrojové desce jsou v toleranci. Na hlavní desce je ze spodní strany odkouřený SMD stabilizátor (3,3V na 1,9V) U1 , víc jsem zatím nenašel. Servisní datasheet mi hodně pomohl, pokud bude zájem mohu zaslat.
Pokud máte nějaké postřehy z oprav tohoto přehrávače budu vděčný, když se podělíte o zkušenosti.
PS: philips DVP5140/12
http://www.uloz.to/7296315/philips-dvp5140-5142-et-pdf servisní manuál ke stažení

Uživatelský avatar
jurkozako
Příspěvky: 45
Registrován: 15 pro 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jurkozako »

Jesse super tip, švagor mi doniesol tento DVD že zrazu prestal čítať médiá. Napätia sedeli, tak som zvýšil 3,3 na 3,5V zatial šlape ako hodinky.
Super a Ďakujem.

Uživatelský avatar
branor
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2013, 01:00

#23 Příspěvek od branor »

Tak tento tip vysiel, uz som bol zufaly, cely zdroj som skontroloval, vymenil kondiky, vsetko sa tvarilo korektne, vsade co som zmeral bolo v poriadku, nedavalo to zmysel. Toto riesenie by ma nenapadlo, skor sa mi zdalo ze na 3,3v MAM VYSOKE NAPATIE, KEDZE SOM TAM NAMERAL 3,45v ALE BRAL SOM TO AKO TOLERANCIU. Nenapadlo by ma tam zvysovat napatie, kedze aj v servisnom manuale bolo 3,3V.
Pomohlo teda pridanie trimru v mojom pripade 10K a nastavenie vystupu az na 3,7V.
Ked som zvysil napatie na 3,5 - 3,6V zacalo korektne nabiehat zapinanie do standby rezimu, ale az pri napati 3,7V zacalo roztacat mechaniku.

Nerozumiem tomuto stavu ale funguje, kolko to vydrzi to je otazka, nemyslite ze chyba je sposobena niecim inym a zmena tohto napatia len nieco kompenzuje? Nemoze to zvysene napatie v mojom pripade az 3,7V nieco poskodit?

Autorovi tohto riesenia patri velka vdaka a uznanie.
DAKUJEM

Uživatelský avatar
Romayor
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2008, 02:00

#24 Příspěvek od Romayor »

Zdravím všechny,prosím o radu,u tohoto přehravače mi přestalo fungovat vysouvání disku,výměna tlačítka nepomohla.Když ručně vložím disk do mechaniky po rozšroubováni,normálně běží všechny funkce kromě vysunutí disku.Dokáže někdo poradit kde hledat ?Děkují,

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#25 Příspěvek od ferro0 »

Mam DVP 5160 a tam jde ovladacem vysunout disk podrzenim tlacitka stop asi na 3sec.

Uživatelský avatar
Romayor
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2008, 02:00

#26 Příspěvek od Romayor »

ferro0 píše:Mam DVP 5160 a tam jde ovladacem vysunout disk podrzenim tlacitka stop asi na 3sec.
Zdravím a moc děkují za typ !!
Tímto způsobem to skutečně vysunout a zasunout opravdu jde,o této funkci jsem neměl tušení.
Teď ještě najít problém proč to neovládá tlačítko,ale bez toho se lze i obejít.
Ještě jednou děkují !

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “