Úprava bezdrátové kamery z 1,2GHz na 2,4GHz

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Úprava bezdrátové kamery z 1,2GHz na 2,4GHz

#1 Příspěvek od Mica »

Zdravíčko

Zapoměl jsem že žiju v České Republice a bláhově jsem věřil že si z aukce http://www.aukro.cz/item152383430_152383430.html koupím krásně funkční bezdrátovou kamerku. Ale při převzetí zásilky mě čekalo velice nemilé překvapení. Kamerka měla jeden vypálený pixel a navíc jsem k mému údivu zjistil že kamerka vysilá na kmitočtu 1,2GHz. Což je v ČR, jak všichni víme, frekvence placená. Tudíž vysílat na ní může být tvrdě pokutováno. A abych se dostal k tomu hlavnímu.

Netušíte zda by bylo možné změnou některých součástek jak v příjmači tak i vysílači změnit vysílací kmitočet bezdrátové kamery a to z 1,2Ghz na 2,4Ghz?

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc!!!!!!!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Jednoduše to nepůjde, a už vůbec ne amatérsky na koleně. Proč to prodejci neomlátíš o hlavu, nebo aspoň neupozorníš pořádně na jeho podvod na aukru ?

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mica »

Sendyx píše:Jednoduše to nepůjde, a už vůbec ne amatérsky na koleně. Proč to prodejci neomlátíš o hlavu, nebo aspoň neupozorníš pořádně na jeho podvod na aukru ?
Já si to myslel že to jednoduše nepujde mno :(
Omlátit to prodejci o hlavu můžu, ale to je tak všechno. svoje peníze nazpátek nedostanu :( A nevím kde na aukru upozornit. Dal jsem ještě než jsem si všiml že je na 1.2GHz jenom Neutrální komentář. Měl jsem mu dát negativní, ale to by bylo stejně na p**u. Tim bych si moc nepomohl :((((((((

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

nejspíš tam bude monolitický obvod s mikropáskem nebo plošné cívky jako součást tišťáku, technologie podobná mobilům, bez lupy nebo spíš mikroskopu se to nedá ani pořádně pozorovat, natož rozebrat... co teprve přelaďovat.
Zkus se podívat na jakoukoliv wifi kartu (2,4 GHz) a pokud nejsi zkušený vývojář v mikrovlnách , budeš na desku bez dokumentace koukat jako vrána. Bez dobrého vybavení pro SMD, bez praxe, bez dokumentace to vidím dost bledě. Asi bych se do toho nepouštěl.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Jednak má Aukro nějaké fórum, dále se dá postupovat různě, dle toho, kdo je prodejce. V prvé řadě bych se ho napřed zdvořile optal, jestli se náhodou nepřehlédnul a neposlal jiné zboží.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mica »

Když mi nebude ochoten vrátit peníze zkusim poslat na Aukro, toto:

Dobrý den.
Vyhrál jsem aukci o kameru. Za kameru jsem řádně zaplatil, ALE při jejím prvním zapojení bylo jasně vidět vypálený bílí pixel. To bych ještě přežil, ale jako naprosto nepřípustné je že majitel aukce ve své aukci a ani když jsem s ním hovořil přes telefon mě neupozornil, že přístroj získal ze zahraničí, a že přístroj vysílá na frekvenci 1,2GHz, která je v ČR placená. (Podle Českého Telekomunikačního Úřadu je však možné používat v ČR pouze kamery, které vysílají na 2,4GHz. )Takže pokud budu používat kameru 1,2GHz tak mě hrozí pokuta v řádu desítek nebo stovek tisíc korun od ČTU. Nevím jak tento problém řešit. Prosím poraďte. Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Dotyčný je soukromá osoba, nebo to prodává jako obchod ? Stálo by za to zjistit (OR, RŽP) jestli náhodou, i když vystupuje jako soukromá osoba, nemá totéž v předmětu podnikání - to rapidně mění situaci.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mica »

Sendyx píše:Dotyčný je soukromá osoba, nebo to prodává jako obchod ? Stálo by za to zjistit (OR, RŽP) jestli náhodou, i když vystupuje jako soukromá osoba, nemá totéž v předmětu podnikání - to rapidně mění situaci.
Bohužel soukromá osoba :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Není náhodou jako živnostník v RŽP, nebo někdo ze stejné adresy a stejného jména ? Jednoho šejdíře jsem nedávno pomáhal umravnit, pro změnu to byla dražba na nějakém ikup nebo čemsi takovém. Pro změnu to byl něco jako iPod ve verzi pro USA.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mica »

Sendyx píše:Není náhodou jako živnostník v RŽP, nebo někdo ze stejné adresy a stejného jména ?
Kde to zjistim?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

WWW.gov.cz - je tam někde Obchodní rejstřík, Registr živnostenského podnikání atd.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mica »

HAHAHAHA tak prej že by mi vrátil 300Kč. Posílám svůj veselý příběh na Aukro :)

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Mica »

Sendyx píše:WWW.gov.cz - je tam někde Obchodní rejstřík, Registr živnostenského podnikání atd.
Nenašel jsem :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

Ježíšmarjá, hledej šmudlo - nebo UTFG !

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Tady máš ještě dva linky, kde se toho dá hodně najít:

http://portal.justice.cz/uvod/justice.aspx

http://www.uhercik.cz/

Odpovědět

Zpět na „Poradna“