Oprava APC Back-UPS 300

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Nakadah píše:...
Je to hodne jednoduchy menic, leze z toho obdelnik a cim vic ho zatizis tim vic mu stoupa napeti. 196V naprazdno (bylo treba to po vymene tranzistoru znovu nastavit trimrem) a pri odberu 170W uz skoro 240V.
...
Blbost nebeská, Naku - zkus jinou odpověď, tuhle sis nezvolil dobře.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Nakadah »

Inu nevim vsechno a muzu se mylit. Zkusenejsi co chce poradit by me opravil a ja bych to uznal. Ale od tebe Ekkare nic jineho cekat nejde, stacila chvilka na tomto foru, abych si o tobe udelal obrazek. Nak

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

Kto súdi, bude aj súdený....

Nikdy nevieš, kto ti dá dobrú radu, alebo správne usmernenie.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od cigarkow201 »

tak to vapada ze mam prorazene dva tranzistory Q6a Q7 jsou to take IRFZ46N ty nemaji chlazeni a asi to spina nejake vstupy do trafa. Tak jsem teda zjistil ze to jsou rizene tranzistory teda schema me teda zmatlo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Nakadah píše:Inu nevim vsechno a muzu se mylit. Zkusenejsi co chce poradit by me opravil a ja bych to uznal. Ale od tebe Ekkare nic jineho cekat nejde, stacila chvilka na tomto foru, abych si o tobe udelal obrazek. Nak
Chytrýmu napověz, blbýho kopni - už jsem napověděl, teď tě kopnu - sám píšeš, že z toho měniče leze pravoúhlej průběh. Ten kopanec ode mne zní ČÍMPAK JSI TO VÝSTUPNÍ NAPĚTÍ MĚŘIL? Nejmenuje se to čirou náhodou tak nějak jako DT-830D?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Tiez som bol prekvapeny, ake blbosti nameram na vystupe UPS lacnym multimetrom. Takze uz to nemeram a radsej pripojim ziarovku, ci dobre svieti.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak uz si stim vubec nevim rady nasel jsem ze jsou spatne vsechny IRFZ46N po vymene to stejne nevyrabelo tech 196V neslo a jeste jsem si neco nechtene znicil jelikoz jsem si pri mereni jednoho toho tranzistoru smrncl vedle a ted uz zase neprepina rele ty tranzistory jsou dobre spoustu veci co jsem mohl jsem zmeril snad dobre a nevim co odeslo nemel by nekdo napad celkem me to stve ze jsem dal do soucastek dost penez a nejde to.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Nakadah »

Myslim ze ted uz je to zrale spis na vyhozeni nebo jako zdroj nd. Tyhle ups koupis na bazaru fakt levne, ja je dostal za odvoz. Investovany cas a cena dilu Prevysi jejich cenu. Skoda no. Nak

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od cigarkow201 »

No take jsem si rikal ze to hodim do smelce ale stejne by me zajimalo co tomu je nebo co jsem mohl prehlednout ze je spatneho na tom i napajeni tech obvodu tam je v pohode co ma bejt 5 i 12V podle schematu me souhlasi.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak me to nedalo proc me ten zdroj nejde a zjistil jsem ze jsem delal blbost jelikoz jsem to nemel zapojene do site vzdy jsem pripojil baterku a zapnul vypinac ale nemel jsem to v zasuvce to asi byla chyba asi je treba aby se to prvne nabudilo a po vytazeni ze zasuvky se to prepne a vyrabi proud nameril jsem ale pouze 178V a kdyz prepnu prepinace vzadu nerekl bych ze by se neco zmenilo porad tam je kolem tech 178V. ani nevim jak to fungovalo drive jelikoz jsem to nikdy nezkousel merit ani prepinat kdyz to bylo nove tak ani nevim jestli to beha spravne muze me to nekdo upresnit?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Těch 178V ukazovanejch měřákem bez TRMS převodníku je docela v pořádku, obdélníkovej průběh to jinak nezměří. Musel bys vzít vošklivoškopek nebo opravdu TRMS měřák. Laicky jde napětí "změřit" tak, že vezmeš dvě stejný žárovky, jednu napájíš z normální zásuvky 230V a druhou z toho měniče - a porovnáváš jejich jas. pokud je (aspoň přibližně) stejnej, má výstup z měniče EFEKTIVNÍ napětí přibližně stejný, jako je ze zásuvky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od cigarkow201 »

Jo tak to pak nejak zkusim stema zarovkama.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak jsem zkusil napojit na zdroj 40W zarovku a na baterku to sviti o dost min tak nevim jestli to staci snad jo nebo se to da i doladit nejak. tady na videu je videt rozdil jak to pohasne na baterku kdyz to jde.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Nakadah »

Po vyzkouseni na mem kusu s zarovkovou metodou (25W) to nastav proste podle jasu zarovky, aby se po pripojeni zpet na sit zarovka vic nerozsvitila. TrueRMS UT61E mi odeslo do vecnych lovist, a MS8260G ukazuje po tomhle serizeni 190V. Pokud mas moznost merit Freq. tak pred nastavenim napeti ji prvne serid (50Hz). Ja to mel rozjete o necele 2Hz. Strida 50% sedi. Na RDS Adj nesahej a nech to jak je.

Naprazdno bez zateze merim 165V. Bohuzel bez osciloskopu se to proste zmerit presne neda. Nak
Naposledy upravil(a) Nakadah dne 13 pro 2013, 20:22, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od cigarkow201 »

A jeste jsem si vsiml takove divne veci kdyz jsem meril jestli me to nabiji baterku tak pri vypnutem vypinaci to davalo do baterie nejakych 23 V a po zapnuti vypinace to kleslo na 15V mereno bez baterije zapojene teda. je to normalni nebo tam mam jeste neco spatne?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“