Galvanizace

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yanny
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2013, 01:00

Galvanizace

#1 Příspěvek od Yanny »

Ahoj,
chtěl bych se pustit do pokovování. V návodech je uváděna hodnota el. proudu v A. Víte někdo, jak mám postupovat když je požadována hodnota např. 3A? Na čem všem to závisí? Konentrace elektrolytu, vzálenost elektrod, je důležité zda použiji AC či DC?
Děkuji za reakce.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »

Pro začátek se pusť do Googlování.

Uživatelský avatar
Yanny
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2013, 01:00

#3 Příspěvek od Yanny »

janousek píše:Pro začátek se pusť do Googlování.
Díky za reakci.
Příště stačí když napíšeš: nevím o tom nic. Nebo raději nepiš vůbec nic.
Neptám se proto, že neumím používat google,ale protože dnes není problém se získáváním informací, ale s jejich třídědím na ty seriózní a na ty blbosti. Chtěl jsem radu od někoho, kdo má potřebné zkušenosti, nic víc.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

No přece aparatura má být uzpůsobena tak,aby šlo nastavit uvedený proud,ne? Takže například pokud použiju regulovatelný zdroj, tak si na něm rovnou nastavím požadovaný proud. Pokud mám zdroj konstantního napětí, tak do série přidám například výkonový reostat pomocí něhož ureguluju proud na požadovanou hodnotu. Samozřejmě to vyžaduje v obvodu zapojený ampérmetr, dimenzované prvky na uvedený proud a ztrátový výkon.
Zda-li se má jednat o stejnosměrný nebo střídavý proud přeci záleží na uvedené aplikaci.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Nejprv si rozmysli co a čím chceš pokovovat.Jestli otom opravdu nic nevíš,tak to nejprve nastuduj.Věř mi že je to na hodně dlouho.Znalost chemie,metalurgie a elektrotechniky je nutná.Musíš mít taky patřičně vybavenou laboratoř na analýzu lázní,jinak neuděláš nic co by stálo za řeč.Jediný co se dá doma dělat je nikl.Ostatní moc ne protože lázně obsahují téměř vždy kyanydy.
PS:Hlavně ať tě nenapadne doma něco chromovat z důvodu nedostupnosti oxidu chromového a jeho nebezpečnosti T+ na lidské zdraví(při nadýchání par nebo prachu CrO3 přijdeš přinejmenším o přepážku v nose) a přírodu.
Tak něco o tom počti a hodně štěstí při pokovování :wink:

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jova1 »

Ta hodnota proudu se většinou udává v poměru na jednotku plochy. Nejčastěji A na decimetr čtvereční (100cm2)
Musíš si spočítat u toho předmětu celkovou plochu a pak podle toho doporučeného údaje nastavit velikost procházejícího proudu.

Uživatelský avatar
Yanny
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2013, 01:00

#7 Příspěvek od Yanny »

Aha,
ještě že jsem se zeptal. Díky moc za rady, snad mě to štěstí nemine. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Teorie“