Mikrovlnka Mora MT01, zapojení magnetronu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Jo, je zapojena mezi kondenzátor a kostru. Je pod větrákem

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#17 Příspěvek od 15578 »

Artaban001 píše:Jo, je zapojena mezi kondenzátor a kostru. Je pod větrákem
OK. jsem si to myslel.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#18 Příspěvek od Simil »

Ano,tú poistku, tam vidieť,je napravo dolu vedla Trafa,pod lopatkou ventilátora.Je to v takom bielom puzdre.Ešte to nevzdavaj.Skús premerať tú poistku,ak je v poriadku,Skús odpojiť Magnetron,a meraj napätie po zap.mikrovlnky a spustení časovača,pokiaľ ide.Ak napätie dostaneš až po vstup trafa,zmeraj tú SH poistku poistku,ak je dobrá,odpoj zo vstupu trafa všetky dráty,pripoj priamo na trafo kábel s vidlicou,daj do mikrovlnky pohár vody,a zapni do elektriky,a choď na 30 sek mimo miestnosť/ nech neabsorbuješ mikrovlnné žiarenie/.Po 30 sek.mikrovlnku vypni a skontroluj,či Ti vodu ohrialo,ak ano,máš chybu pred trafom,ak nie,máš chybu za trafom,alebo prerušené trafo.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#19 Příspěvek od monterjirka »

15578 píše:Jsem amatér, potřebuji jen říct, který drát do FA a který do F. V tom schéma se nevyznám. .....
Koukám, že sebevrah se tu objeví celkem běžně!

Amatér, který se v tom nevyzná, by měl skončit někde kolem 24V... Ty "kiloVolty", které se mohou objevit tady, jsou docela nebezpečné. A právě na těch "žhavicích přívodech" jich proti kostře několik bude...

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#20 Příspěvek od 15578 »

monterjirka píše:
15578 píše:Jsem amatér, potřebuji jen říct, který drát do FA a který do F. V tom schéma se nevyznám. .....
Koukám, že sebevrah se tu objeví celkem běžně!

Amatér, který se v tom nevyzná, by měl skončit někde kolem 24V... Ty "kiloVolty", které se mohou objevit tady, jsou docela nebezpečné. A právě na těch "žhavicích přívodech" jich proti kostře několik bude...
V tomto směru jsem dost opatrný a jen tak holou rukou někam nešáhnu.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od proel64 »

Este zijes? Ale teraz bez srandy,zavolaj niekoho z oboru ako si chcel,podla toho,ako citam cele vlakno nemusi to dopadnut dobre,su tam kV a dost tvrde,takze fak mam o teba starch...

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#22 Příspěvek od 15578 »

Simil píše:Ano,tú poistku, tam vidieť,je napravo dolu vedla Trafa,pod lopatkou ventilátora.Je to v takom bielom puzdre.Ešte to nevzdavaj.Skús premerať tú poistku,ak je v poriadku,Skús odpojiť Magnetron,a meraj napätie po zap.mikrovlnky a spustení časovača,pokiaľ ide.Ak napätie dostaneš až po vstup trafa,zmeraj tú SH poistku poistku,ak je dobrá,odpoj zo vstupu trafa všetky dráty,pripoj priamo na trafo kábel s vidlicou,daj do mikrovlnky pohár vody,a zapni do elektriky,a choď na 30 sek mimo miestnosť/ nech neabsorbuješ mikrovlnné žiarenie/.Po 30 sek.mikrovlnku vypni a skontroluj,či Ti vodu ohrialo,ak ano,máš chybu pred trafom,ak nie,máš chybu za trafom,alebo prerušené trafo.
Ta SH pojistka jak jsem psal je vyměněná, ta stará byla taky OK. Tu zkoušku diody bych chtěl provést, akorát to 1K nevím co znamená a s tou baterkou z auta by to šlo?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#23 Příspěvek od vrky »

Ta dioda potřebuje okolo 15V a trafo dává 2500V 500mA a to už je pěkný elektrický křeslo.

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#24 Příspěvek od 15578 »

proel64 píše:Este zijes? Ale teraz bez srandy,zavolaj niekoho z oboru ako si chcel,podla toho,ako citam cele vlakno nemusi to dopadnut dobre,su tam kV a dost tvrde,takze fak mam o teba starch...
Jojo už jsem domluvený s jedním borcem. Když vytahuji drát, tak jedině přes kleště, respekt před proudem mám značný. Pokud ale mikrovlnka není v síti, tak jedině mi může ublížit zbytkový proud v kondenzátoru.

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#25 Příspěvek od 15578 »

vrky píše:Ta dioda potřebuje okolo 15V a trafo dává 2500V 500mA a to už je pěkný elektrický křeslo.
Diodu bych samozřejmě vyjmul a měřil bez trafa, jak psal Artaban001.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od proel64 »

No super,daj vediet potom co tam bolo :)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#27 Příspěvek od monterjirka »

15578 píše:
monterjirka píše:
15578 píše:Jsem amatér, potřebuji jen říct, který drát do FA a který do F. V tom schéma se nevyznám. .....
Koukám, že sebevrah se tu objeví celkem běžně!

Amatér, který se v tom nevyzná, by měl skončit někde kolem 24V... Ty "kiloVolty", které se mohou objevit tady, jsou docela nebezpečné. A právě na těch "žhavicích přívodech" jich proti kostře několik bude...
V tomto směru jsem dost opatrný a jen tak holou rukou někam nešáhnu.
Ty zhruba 3kV, co se tam mohou objevit, dokážou ublížit i přes "nedostatečně kvalitní nástroj"...

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#28 Příspěvek od 15578 »

proel64 píše:No super,daj vediet potom co tam bolo :)
Určitě to bude nějaká blbost, jako vždy, možná ta dioda, kéžby.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#29 Příspěvek od Artaban001 »

A zkoušel jsi místo toho trafa připojit tu žárovku?
Aby jsi se nevrtal ve VN části a ve skutečnosti jsi neměl třeba vadný relé, nebo tepelnou pojistku magnetronu. Pak až vyloučíš závadu na primární části, tak pak měř zbytek. Na měření "pod proudem" v sekundární části zapomeň. Nemáš na to měřící přístroje a 2.5KV Ti prostřelí nekvalitní izolaci. Jestliže je 230V smrtelné, tak 2.5KV Tě zabije na 100%, protože to trafo dá až 1A. Všechno se dá oměřit ohmicky ve vypnutém stavu. Průraz v trafu končí v krajním případě i vypadnutím jističe.

Magnetron:měříš v odpojeným stavu - Mezi F a FA musíš naměřit "skoro" zkrat, mezi pouzdrem a F, nebo FA nekonečno. Pokud to umíš, mužeš odpor mezi (F, FA) a pouzdrem změřit i megmetem (stačí 500V), ale pak nezapomeň po měření pro jistotu kusem drátu magnetron vybít (průchodka se chová jako kondenzátor o malé kapacitě).
Pokud jsi tohle naměřil na původním magnetronu, tak jsi ho měnit nemusel.

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#30 Příspěvek od 15578 »

Artaban001 píše:A zkoušel jsi místo toho trafa připojit tu žárovku?
Aby jsi se nevrtal ve VN části a ve skutečnosti jsi neměl třeba vadný relé, nebo tepelnou pojistku magnetronu. Pak až vyloučíš závadu na primární části, tak pak měř zbytek. Na měření "pod proudem" v sekundární části zapomeň. Nemáš na to měřící přístroje a 2.5KV Ti prostřelí nekvalitní izolaci. Jestliže je 230V smrtelné, tak 2.5KV Tě zabije na 100%, protože to trafo dá až 1A. Všechno se dá oměřit ohmicky ve vypnutém stavu. Průraz v trafu končí v krajním případě i vypadnutím jističe.

Magnetron:měříš v odpojeným stavu - Mezi F a FA musíš naměřit "skoro" zkrat, mezi pouzdrem a F, nebo FA nekonečno. Pokud to umíš, mužeš odpor mezi (F, FA) a pouzdrem změřit i megmetem (stačí 500V), ale pak nezapomeň po měření pro jistotu kusem drátu magnetron vybít (průchodka se chová jako kondenzátor o malé kapacitě).
Pokud jsi tohle naměřil na původním magnetronu, tak jsi ho měnit nemusel.
Na které dráty mám napojit tu žátovku? Na ty dva bílé Viz foto? Ještě mi řekni čím se dá vybít kondenzátor?
Přílohy
trafo.jpg
(178.2 KiB) Staženo 98 x

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“