Pomalé kopírování z NASu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Pomalé kopírování z NASu

#1 Příspěvek od Pavel85 »

Zdravím všechny
Mám doma Gigovou síť ve které je připojen NAS D-link DNS 320.
Problém je v rychlosti kopírování z NASu do PC. Pokud kopíruji na NAS, jede to podle TC cca 23MB, ale pokud kopíruju opačně, jede to pouze 7-8MB. Zkoušel jsem spojit nas i PC napřímo a je to stejné. Nevíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Čekal bych to spíš opačně. Co říkají v manuálu o přenosové rychlosti? Některý starý NASy mají tak pomalý procesory, že z nich moc nevymáčkneš. Mám starší WDčko a to mi dělalo něco podobnýho, ale jen když bylo na 100 Mb síti, na 1 Gb se to upravilo. Zajímavý ovšem je, že prakticky to zdaleka nedosahuje ani čtvrtiny přenosové rychlosti 100 Mb sítě, ale aby to jelo alespoň tak, musí být připojenej na 1 Gb.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

slyšel jsem , že je to lepší přes FTP než přes sambu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Určitě, ale není to tak pohodlný.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Minulej měsíc Jsem si také doma spáchal komplet zasítování.
Všechny komponenty Giga,ale vše Mě ukazovalo,že jedu pouze 100MB/s.
Čmuchal Jsem po různých Forech,abych se dobil informacema.
Takže se v první řadě koukni jestli máš veškeré káble správně překroucené-přehozené.Nééé tzv. 1:1 !!! Je to fakt dost důležité. Pak ještě pokud máš na zdi zásuvky pro LAN,tak při koupi se koukni jestli uvnitř na PCB v té zásuvce je udělaná ze spojů cívka.
Já právě nad těmahle blbinkama ztratil asi tejden,nrž Jsem dostal radu od Kolegy.
Pokud Ti to nebude zatěžko,koukni se na Můj WEB a pak se nějak i vyjádří:
www.amiga-exa.cz ( Servis EXA ). Popis WEBu je v liště " O Nás ".
Snad Ti právě tahle rada pomůže,aby Ti z toho nerupla cévka,jako málem Mě...Haha.
EXA

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Pavel85 »

ad FTP - cová se to stejně

A k těm kabelům, mělo by to vše být správně. Zásuvky nepoužívám a jak NAS tak NTB připojený kabelem indikuje rychlost 1Gb/s. Je mi prostě divné, že zápis jede třikrát rychleji než čtení.

Nastíním trochu svoji síť.

Připojení k netu je ADSL přes modem ZYXEL. Ten slouží i jako DHCP server. Z něj vede keble přímo do Gigového svitche ve kterém je připojen NAS a ještě PC ( tomá ale jen 100Mb/s síťovku)
Tohle je v dolním patře.
Do horního patra vede zase kabel, který je připojen do Wi-Fi routeru ASUS.
Do tohoto routeru jsou kabelem připojeny další zařízení (TV,BR player - ty ale umí jen 100Mb/s) a na Wi-Fi se připojují NTB a Mobily s Androidem.


Kdyby byl problém s kabelem,myslím, že i zápis by byl pomalý.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Nastíním Ti to podle Sebe:
Mám tedy Router,kde každému zařízení tedy každé i každé MAC adrese zadávám prioritu,taktéž i pro každou další položku,která je ku příkladu v NASu.
Ještě asi tohle,jak si jistě si i přečetl na Mém WEBu,že ještě předtím Jsem používat NAS-DS207,kde je pouze jeden CPU a malá RAMka.Načtení stránky trvalo někdy i 20 sekund...Ufff !
Tak proto Jsem koupil NAS DS713+,kde jsou dva CPU a RAM až 4GB. No prostě to nyní lítá a Já Jsem spokojenej.A jak píšu,jede Mě to přímo z kvartýru a navíc nemusím NIKOMU platit Hosting.
Také Ti to může brzdit i to ADSL...nevím-snad,nikdy Jsem ho Já osobně neměl možnost používat.
Skus ještě pročmuchat nějaké Fora a poptej se na podobnej problém.
Ale každopádně Ti přeji pevné nervy v dalším laborování !!!
EXA

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Pavel85 »

ADSL to určitě nebrzdí, to je úplně mimo. Problém je pouze při čtení z NASu přes SAMBU nebo FTP.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Nika »

Pavel85 píše:Zdravím všechny
Mám doma Gigovou síť ve které je připojen NAS D-link DNS 320.
Problém je v rychlosti kopírování z NASu do PC. Pokud kopíruji na NAS, jede to podle TC cca 23MB, ale pokud kopíruju opačně, jede to pouze 7-8MB. Zkoušel jsem spojit nas i PC napřímo a je to stejné. Nevíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes?
Nemáš nastavené Jumbo frames? Pokud ano, zkus je na DNS disablovat a MTU nastav na 1500.
A další tip je toto:
"If you’re using AFP, you can delete “-advertise_ssh” option in /etc/netatalk/afpd.conf
This option causes heavy load on server, and is not recommanded. But it is enabled by default in DNS-320.
Now I can get 20-25MB/s read by using afpd, I can only get 5MB/s before. You can see the detail in my post : http://fduo.org/solved-dns-320-low-speed/ (Chinese only)
Samba is still slow, I can’t get more than 5MB/s."

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Pavel85 »

Tak tohle už je na mne asi moc. Přímo v nastavení to nikde není a v linuxu se hrabat neumím.

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Reilys »

Píšete že máte 1G síť a máte v PC 100/10 síťovku. To není pak 1G síť. Já to teď totiž taky řeším na NTB. Mám tam naštěstí USB 3.0 tak do něj mám objednaný adapter USB 3.0/RJ45 1G. Jinak na mém NAS ZyXEL NSA310 mám přenosové rychlosti aktuálně asi 11Mb/s (100/10). Do PC přes adaptér USB/SATA2 jsem měl 22Mb/s, USB/IDE 36Mb/s. Tak jsem zvědavý jak pomůže ta USB 3.0/1G. Ještě samozřejmě hraje roli použitý disk.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Pavel85 »

V PC v dílně mám pouze 100Mb kartu, ale v NTB mám 1Gb síťovku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“