Jaká kamera na parkoviště

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2013, 01:00
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

#16 Příspěvek od dilatator »

No tak zrovna tahle uvedená:

http://aukro.cz/kamera-wifi-noc-den-cct ... 05009.html

zde se jedná o "přeprodejce" z ebay nebo jiného serveru - nákup v Číně a zaslání na adresu v ČR - stačí si přečíst popis aukce, na tyto lidi pozor.

Stačí projít ebay nebo aliexpress - tam je IP kamer hafo ...... stejně tak tam lze koupit záznamovou mašinku pro CCTV s ethernetovým portem a možností osazení HDD .... třeba:

http://www.ebay.co.uk/itm/4-Channel-H-2 ... 19e47d299b

A ještě jedna věc: CCTV mají výměnné objektivy což je výhoda nejen kvůli volbě optimálního zorného úhlu, ale především lze koupit objektivy s motoricky ovládanou irisovou clonou která velmi světlé scény zvládne určitě líp než "elektronická" clona .....

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#17 Příspěvek od Mira_A »

dilatator píše:No tak zrovna tahle uvedená:

http://aukro.cz/kamera-wifi-noc-den-cct ... 05009.html

zde se jedná o "přeprodejce" z ebay nebo jiného serveru - nákup v Číně a zaslání na adresu v ČR - stačí si přečíst popis aukce, na tyto lidi pozor.

.
S tímhle bych si hlavu nelámal. Vše je to stejně z Číny. Když ti nepřijde můžeš přes aukro chtít peníze zpět , protože prodejce má napsáno místo odeslání Praha. A když ti to přijde přímo z Číny a vyměřili by ti celní nedoplatek , opět se obrátit na aukro kde je jasně , že místo odelání a tedy koupě je Praha.

Když koupíš sám přes ebay nemusí ti dojít. Pak to složitě řešit. Kromto tě může čekat vyměření celních nedoplatků. Samotnému mi nepřišla věc z DealExtreme a nadělal jsem hovno , vymluvy , že poslali. Prachy nevrátili.
Ještě to bylo tak , že puvodně tvrdili zboží jsme nemohli odeslat , protože nebylo skladem , tak jsem vybral jiný typ a opět to neposlali.

Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2013, 01:00
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

#18 Příspěvek od dilatator »

No, mám na ebay přes 700 transakcí. Nedošlo minimum věcí. Platba je přes bránu PayPal, zaručující v případě nedodání zboží vrácení peněz. Nedávno navíc byla výrazně posílena ochrana kupujícího přímo ze strany ebay. U všech nedoručených zásilek jsem měl 100% refundaci.

Proces refundace není vůbec složitý, pouze má svoje pevně dané časové limity. Opakovaně se mi navíc stalo v případě trochu dražší věci objednané z Asie že po upozornění že věc nedorazila které jsem zaslal prodejci byla věc znova odeslána ( jednou i přes DHL ) z některé evropské země.

Stačí sledovat hodnocení prodejců - do prodejce s hodnocením pod 97 nikdy nejdu, raději nějaký ten centík připlatím. Mnoho z nich udělá prakticky cokoliv, jenom aby získali 5 hvězdiček ve všech rubrikách hodnocení.

Tolik asi zkušenosti z ebay.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

S dovolenim ozivim tenhle topic. Shanim venkovni kameru se zaznamem na sd kartu, s moznosti sledovat prostor na dalku. Pres net ale neni to nutnost. Potrebuji monitorovat prostor 24h denne, vzdalenost tak 15-20m. S co nejsirsim uhlem zaberu. Neni potreba na tu vzdalenost precist SPZ vozidla ale rad bych nejakou slusnejsi citelnost osob. Jeste k tomu resim problem napajeni. Kamera bude umistena venku u okna, a nevim jak pres plast okno protahnu napajeci kabel. Barak je dukladne zateplen. Neco do cca 3 tisic. Nebranim se nakupu i na ebay a pod. Dekuji za pomoc s vyberem.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Nahoď nějaký odkaz, ať je představa, co si vlastně představuješ pod tím, že v noci chceš rozpoznat obličej na 20m za trojku?
Kolem okna protáhneš cokoliv, je tam akorát nafoukaná pěna. A ukládání na SD kartu je taky odvážné.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od robo »

Jde me o poskozovani cizi- me veci, auta. Rad bych nejak na toho smejda, smejdy videl. Takze nejaka cerna smouha je me k nicemu. Pravni stranku zaznamu neresme. Prostor je osvetlen poulicni lampou a vzdalenost neprekroci tech 15 metru. Zbytek byla rezerva. Ten zaznam na kartu je z pro me praktickych duvodu. pokud by k tomu mel byt recorder cena bude nekde jinde. Ty 3 tisice je orientacni cena. Nemam prehled o cenach za tyto vyrobky. Zaznam na tu sd kartu bych rad aby byl vice jak 24 hodin. Ten ebay jsem nadhodil ze se tam da za ty 3 tisice koupit slusne kamery. ale kombinace zaznam na sd kartu a venkovni me nejde dohromady, nedari se me nalezt. Z konstrucniho hledicka je dobre neco takoveho. Neni potreba vrtat do zatepleni.
http://www.ebay.com/itm/P2P-IP-WiFi-LAN ... ZELwLM6bRA

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

Já sice do kamer nedělám, ale vem si např. kvalitnější Hikvision a nějaké video z youtube:
třeba venkovní DS-2CD2332-I u nás za cca 6tis. (cena na ebay $92 http://www.ebay.com/itm/121424025828 , ale jde asi o novější typ 2335)
den
https://www.youtube.com/watch?v=-VMp-E9FmyA
noc
https://www.youtube.com/watch?v=e6Mt1yTJ0nw
ten dvůr odhaduju tak na 30m a zázrak to v noci není. Samozřejmě se nejedná o nějakou (sorry) mrdku za litr, která se opravdu hodí akorát k postýlce. Takové kamery se instalují klasicky přes PoE a ideálně se to nahrává někde na disk.
Takhle si můžeš najít test různých kamer.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Nevím jaké tam máš možnosti, ale tzn. fotopast by měla stačit.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#24 Příspěvek od pepik9 »

.. zaznam na sd kartu..
Při dost mizerným rozlišení 720/480 a 30 snímků/s se na 8GB kartu vejdou 2 hodiny. Kolikrát za den tam budeš chodit měnit karty ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od robo »

Nevim v jakem rozliseni se uklada zaznam na kartu ale ty kamery z ebay udavaji na 32GB kartu 24hodin zaznamu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

pepik9 píše:
.. zaznam na sd kartu..
Při dost mizerným rozlišení 720/480 a 30 snímků/s se na 8GB kartu vejdou 2 hodiny. Kolikrát za den tam budeš chodit měnit karty ?
robo píše:Nevim v jakem rozliseni se uklada zaznam na kartu ale ty kamery z ebay udavaji na 32GB kartu 24hodin zaznamu.
Protože se zaznamenává třeba jen 3-5 obrázků za vteřinu neboli není to video, ale tak nejvejš sekvenční fotografování. Pro kontrolu pohybu dostačující, jako důkaz, že dotyčnej zrovna hrábnul na auto a něco na něm poškodil je to nedostatečný, protože konkrétní pohyb může učunit zrovna v době kdy kamera neukládá snímek. Celkově ta SD karta je blbost, hodí se tak do auta ke kameře na čelním skle, na nějaký dozorování vnějšího prostoru je potřeba mít nepřetržitě ukládající techniku - ty autokamery totiž dělají předem nastavenej časovej blok a pak přeruší nahrávání, sice jen asi na 0,5 - 1 vteřinu, ale jsou tam díry ... Každopádně je potřeba mít na paměti, že jak tu kameru někdo zjistí, bude "z pohledu občanský povinnosti" okamžitě bonzovat na ÚOOÚ a majitel kamery bude mít co vysvětlovat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od hafca »

Moje kamera díru nemá, naopak. Je tam cca 1 vteřinu přesah do minulého záznamu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Pokud nechce na SD kartu a je to stejně jen na 2-30 m, tak bych tam strčil wifi kameru a nahrával video přímo na hard doma (uvnitř) při pohybu. Na PC se může průběžně mrknout i z jiného PC přes internet. Jiná věc by byla napájení z baterie a ošetření na mráz v zimě. Ale jsou to všechno jen teorie, každý má jiné možnosti.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od robo »

Tak jsem zakoupil
http://www.ebay.com/itm/Iztouch-Wireles ... SwYHxWJKkv
Snad jsem neslapl uplne vedle.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“