Alcatel db-hlasitost

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

Alcatel db-hlasitost

#1 Příspěvek od Hifista »

Nashromáždilo se mi několik těchto starých kousků Alcatelů. U čtyřech z nich jsem zjistil zcela totožnou závadu - hlasitost všeho je na maximu. I když se v menu gragfické zobrazení hlasitosti mění, ve skutečnosti se nic neděje - stále max. Jinak jsou plně funkční. Mám za to, že jde o nějakou typickou závadu. Setkal se s tím někdo? Dá se to napravit?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Je to Alcatel DB Max nebo DB Easy (ono u Alcatelu to DB znamená Dual Band, to byly skoro všechny, co se tady kdy objevily)?- potom bych zkusil přehodit horní desku s LCD z nějakého, u kterého je vše OK.
Ale spíš to vypadá na nějakou krpu v logice.
Tyhle telefony jsem zažil jen jako uživatel, tak k tomu asi nic víc nedokážu říct :-(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Napada ma prerusena cesta k zosilnovacu, ktora sluzi na ovladanie hlasitosti. Chcelo by to pozriet do schemy (a na to treba vediet presny typ).

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#4 Příspěvek od Hifista »

Je to mix obdobných modelů Easy, Max aj. V dnešní době jich vzhledem k vysoké poruchovosti asi v původním stavu stejně moc nebude. Mám tam u některých třeba i tři výrobní štítky na sobě.
Samozřejmě jsem laboroval i s výměnou desek mezi sebou a jediné zjištění je - v desce displeje závada není. Uvažoval jsem i o variantě, že by mohlo jít o následek pádu, ale lupou jsem nic nezjistil. Jde jen o to, že je na několika kusech úplně stejná vada, takže mám za to, že jde o "typickou závadu" oné řady.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

A nemůže to být třeba tím, že tam máš použitou desku pro jiný model? Ony byly skoro stejné, lišily se třeba jen v LCD.
Měl jsem na tyhle founy doma spoustu dílů, ale už jsem je asi vyvezl na SD :-(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#6 Příspěvek od Hifista »

Mám za to, že desky se asi lišily podle toho jestli to byl "db" anebo jeho jednopásmový předchůdce, anebo pak byl v této řadě ještě model s víceřádkovým displejem - One touch view db. Alcatel vše "balil" do mnoha výtvarných provedení s různými názvy.
Dnes už víceméně o nic nejde, vyhrabal jsem je pouze jako náhradu porouchaného stolního Jablotronu a výše uvedená stejná vada u čtyř kousků mě při hledání dobrého kusu zaujala. Jeden dobrý se mezi nimi našel a ten nyní používám, jsou tam ještě nějaké další kousky bez signálu, ale to neřeším.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Kdysi jsem měl Alcatel DB max, dost jsem si s ním hrál, dost jsem toho vyzkoušel a setkal jsem se tam s něčím podobným - modely dovezené ze zahraničí jsme se snažili "přeprogramovat" aby měly české Menu a byly tam nějaké problémy s některými funkcemi, asi různé série měly různě upravený SW i když se to jako typ tvářilo stejně...
Mimo jiné se tam často zbořilo vyvážení vidlice a tak po přehrání SW se při volaní objevila "ozvěna"

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“