Color C428, velmi hřeje R32

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

No nechcem byť poslom zlých správ. Buď sa niečo otvára pod záťažou a merákom to nezistíš, alebo je záviťák v tom splitku. R4 by som dal naspäť, násobič nechal odpojený, preveril VT4 alebo rovno odpojil L4 (poduška), vybral FU1 a FU2 a zapol. Ak bude zase kúriť, ešte odpoj vychyľovacie cievky, alebo ich preventívne zmeraj, mali by mať asi 4Ω. C13 nemá zvod?

S tými cievkami počkaj, kým sa vyjadria skúsenejší. Nie som si istý, či neohrozíš BU-čko.

Keď R32 vypeká, nehreje sa ešte niečo?

Napájanie RKS (napätie na C23) je v poriadku?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:... alebo je záviťák v tom splitku. R4 by som dal naspäť, násobič nechal odpojený, ...
Duvsane - ještě se máš sám co učit (a přitom radíš) - píšeš o splitku a násobiči zároveň 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

OK, pardón. VNT.
Preber to.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Peta-cb »

Tak jsem k tomu zase sednul. R4 zandal, vyndal jsem tedy obě pojistky, i tu cívku L4, odpojil násobič a zapl. Situace stejná, trafo bzučí R32 se přehřívá a k němu celkem rychle i BU. Cívky H mají cca 2ohm. C13 změřen a zdá se ok.

Napětí na C23 je ovšem cca 70V a to i když je výše uvedené odpojené, tak i když je to jak má být.

Pokud jsem dal místo R32 žárovku 60W napětí bylo těch 140 jak má být, nic nebzučelo. Opravdu už netuším... :D :cry:

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Franc »

A co zdroj oněch 140V? Dioda, filtrační kond.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#21 Příspěvek od fredis »

Franc píše:A co zdroj oněch 140V? Dioda, filtrační kond.
Co nám chtěl básník říci? :roll: Pokud bys četl a nepsal 3,14.....y tak už bylo zmíněno že má 140V.A máš to hned nad tím svým výplodem. Pokud by je neměl, tak co by asi zahřívalo ten R32? Vyměň to trafo.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Franc »

Fredis nevím proč se hned rozčiluješ, jen jsem se zeptal, ne každý je chytrý jako ty. To že tam má 140V jsem samozřejmě čet, ale při zatižení se zmenší na 70 tak pokud by bylo to napětí nefiltrované, tak by ho zátěž snížila, protože nepředpokládam že úbytek oněch 70V se vytvoří ne onom odporu

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

Nikdo tady netvrdí že je chytrý. Ale asi to bereš podle sebe a radíš všude :lol: . Viz to SM :roll: .
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Peta-cb »

Pánové, tak to nakonec skutečně bylo trafem. Shodou okolností se na s.d objevil Color 449 sice lehce plesnivý, ale posloužil. :-D Dokonce i obrazovkou. Je o malinko lepší. Jinak obraz parádní, nad očekávání ostrý...

Ještě bych měl přeci jeden dotázek. Nedá se něčím přidat na kontrastu? Jako třeba v C445. Oboje obrazovky se mi zdají poněkud tmavé a to mám kontrast na max. Jasově jsou akorád.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

A nie su vycerpane? Mam tiez tento TV, ale nechcelo sa mi zatial skusat regeneraciu, lebo ho takmer vobec nepouzivam.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Lukas-Peca »

Color 449? Jak to vypadá?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Peta-cb »

449? Je to vizuálně to samé ale ořezaná verze bez txt a sterea. :-) Shodná je snad jen deska ir a rozkladů.

No a k těm obrazovkám, řekl bych, že jsou ještě "fit" bílá je bílá bez nádechu, kontury i při max.kontrastu neutíkají, ostrost pěkná... Ale náběh bych řekl už je malinko delší... Těžko říci ale. Chovají se obě stejně. Pravdou je, že jsem musel lehce stahnout RP1 ug2 aby se po zapnutí neobjevovali zp.běhy. Nicméně tento děj jsem viděl u dost colorů, ale kontrastovaly o hodně lépe, tak nevím...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

Michal22 píše:C428 byla snad tak trochu kopie Salory nebo Finluxu. S předešlými modely Tesla neměla skoro nic společné.
Osobně jsem ji asi nikdy neopravoval, netroufal jsem si. Ale kamarád ji měl spoustu let, už ji znal pomalu nazpaměť. Tak kdybys nepochodil, dej vědět, mohl bych mu zavolat.
Hehe, vtipný je to, že ačkoliv C428 vyráběná v letech 1989 - 1992 byla docela nadupaný stroj (kmitočtová syntéza, teletext, stereo repro, kompletně nová střeva...), tak pro běžného zákazníka byla skoro k nerozeznání od různých starších mizerných TV vyrobených kolem roku 1980. Hlavně usazení obrazovky zůstalo stejné. :(
Přílohy
Tesla Color 416--.jpg
(293.01 KiB) Staženo 34 x
Tesla Color 428.jpg
(181.38 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od Michal22 »

Hydrawerk- no, design byl tehdy daný, pamatuju ještě kus po revoluci nějaké Schneidery, které už byly digitálně ovladané, přitom ještě v dřevotřískové bedýnce. A obrazovky taky nebyly vždy stejné- v C416 se používaly ze startu nějaké zahraniční (myslím Japonsko?), ty byly hodně dobré. Já osobně vyřazoval C416 až někdy před 6-7 roky, to už měla naběhaných 20let, jen jsem ji ke konci trochu přižhavil.
U C428 si pamatuji obrazovky z Rožnova, ale pořád mám nějaký pocit, že i tam se dávaly zprvu nějaké cizí.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#30 Příspěvek od Duvsan »

Pokiaľ ide o ten kontrast, dá sa pomôcť úpravou prac. bodov RGB konca (tá doštička na hrdle obrazovky). Od bázy vst. tranzistora ku kostre je odpor tuším 1k2 a k nemu treba pridať do série vhodnú hodnotu, samozrejme u ďalších dvoch "farieb" takú istú. Začni tak na 220R a podľa potreby navyšuj. Ak to preženieš, obraz stratíš (prebudíš to). Neviem, koľko to potom ešte vydrží, ale nič to nestojí, tak skús.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“