Ovládání zásuvky

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atero
Příspěvky: 6
Registrován: 04 zář 2013, 02:00

Ovládání zásuvky

#1 Příspěvek od Atero »

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně nápadu na spínání zásuvky. :-)
Vzhledem k mé lenosti chodit přes celý pokoj, abych zapnul lampičku, mě napadlo postavit si nějaký menší vypínač do krabičky, která bude umístěna u zásuvky a z té krabičky by mi vedl jen vypínač ke stolu.
Rád bych zásuvku spínal relátkem, ale nevím které by na to bylo nejlepší..
Nevíte o něčem nebo nějakém jiném nápadu na zrealizování ?
Předem děkuji. :-)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Kúp si "krabičku", ktorá sa strká do zásuvky, do nej lampičku, na stôl si dáš diaľkové ovládanie. Nič nemontuješ, nič nevŕtaš.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#3 Příspěvek od Soemtron »

Je to dobrý nápad, ale jestli nebude líný jít to koupit. Teď se prodali na Aukru dvě za kilo.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Za 3 stovky som kúpil 3ks. Demontoval z toho zásuvkového krytu a vmontoval ich priamo do troch svietidiel na trase.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

http://www.elektroklesny.cz/Elektroinst ... HX-T321%5D
Budou možná i levnější, to je první co jsem našel.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Atero
Příspěvky: 6
Registrován: 04 zář 2013, 02:00

#6 Příspěvek od Atero »

No, jako kupovat se mi to právě nechce. :D chtěl jsem si to postavit sám a časem si udělat i malou síť na všechny zásuvky s jedním ovládácím panelem. Že bych si tam nabastlil časovače atd.. Nechce se mi zrovna běhat po baráku jako kovboj s 10 ovladačema za pasem :D

Uživatelský avatar
Atero
Příspěvky: 6
Registrován: 04 zář 2013, 02:00

#7 Příspěvek od Atero »

Už mám nějak v hlavě schéma a rozvržení, ale právě když bych spínal zásuvku se spotřebičem, tak jestli je vhodné použít relé nebo něco jiného. :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Atero píše:No, jako kupovat se mi to právě nechce. :D chtěl jsem si to postavit sám a časem si udělat i malou síť na všechny zásuvky s jedním ovládácím panelem. Že bych si tam nabastlil časovače atd.. Nechce se mi zrovna běhat po baráku jako kovboj s 10 ovladačema za pasem :D
Samozřejmě...je to jenom návrh, inspirace jak to řešit.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

Ušte je aj otázne, že či to zariadenie je vhodné takto ovládať ( "vytiahnutím a zasunutím" ) do zásuvky. Ak by to bola napríklad chladnička tak si môžeš byt istý že ju pomiluješ.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#10 Příspěvek od Soemtron »

A kolik má taková zásuvka vlastní spotřebu, když je bude mít na DO všechny ?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#11 Příspěvek od procesor »

Atero píše:No, jako kupovat se mi to právě nechce. :D chtěl jsem si to postavit sám a časem si udělat i malou síť na všechny zásuvky s jedním ovládácím panelem. Že bych si tam nabastlil časovače atd.. Nechce se mi zrovna běhat po baráku jako kovboj s 10 ovladačema za pasem :D
Po barákumi behajú traja domáci, občas hostia a pes. Pri vchode každí nafasuje za pas ovládač :roll: ?
Urob si to na ovládanie so smartfónom :D

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PabloX »

Kym vytiahnem ten smartfon, sparujem ho, pustim aplikaciu tak to uz naozaj radsej vstanem a zapnem si to svetlo rucne :D

Uživatelský avatar
Atero
Příspěvky: 6
Registrován: 04 zář 2013, 02:00

#13 Příspěvek od Atero »

Tak koukám, že už tu jsou návrhy na to, že bych dal psovi dálkovej ovladač at si sam rozsvěcí :D takže bomba :D.. no chci to udělat pomocí relé nejspíš, ale hledám vhodné.. rele bude spínat vypínač kterej asi jeste prekopu s časovačem 555kou. řasem to dat na ovladaní smartem :D ale potřebuju s vhodným doporučením relátka :)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“