Domácí spořič energie Platinium do zásuvky

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#46 Příspěvek od Radovan-kocour »

janousek píše:Aby to spořilo, tak musíš dát do každé zásuvky jeden, pokud možno přilepit. Potom už nemůžeš zapojit žádný spotřebič, tím šetříš. Někde jsem to tak vyčetl. :brakelamp:
Aha, já jsem blb, že jsem na to nepřišel, a nebylo by lepší vždycky každou tu zásuvku i s tím spořičem radši zabetonovat? :( :( :( :( :(

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#47 Příspěvek od ZVUK2000 »

[quote="Radovan-kocour"]Hezký večer,
dobrá je tu spoustu teorie to je sice pěkné, něko z Vás řekne že spořič funguje, další že nikoli a závěr? Tedy jaký.? Já mám pět těch spořičů.....

Ono záleží co vlastně máš za tzv. spořiče. U výše zmiňovaných které fungují na principu snížení napetí se efekt projeví jen u některých zařízení (třeba ty které mají obyčejné trafo, né pulsní zdroj) . A to u těch u kterých nevadí nižší provozní napětí. Klesne-li napětí o 10% tak teoreticky výkon spotřebiče klesne o 20%. U varné konvice bude efekt nulový.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#48 Příspěvek od ok1hga »

ZVUK2000 píše:U výše zmiňovaných které fungují na principu snížení napetí se efekt projeví jen u některých zařízení (třeba ty které mají obyčejné trafo, né pulsní zdroj) . A to u těch u kterých nevadí nižší provozní napětí. Klesne-li napětí o 10% tak teoreticky výkon spotřebiče klesne o 20%. U varné konvice bude efekt nulový.
u varné konvice budeš muset nechat tu vodu zase ohřívat déle !
Smysl to má u zařízení s klasickým transformatorem a u žárovek(nebudou ti tak praskat - vydrží ti déle - ale budou svítit slaběji)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#49 Příspěvek od ZVUK2000 »

Však jsem napsal že u varné konvice je efekt NULOVÝ!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#50 Příspěvek od rnbw »

Pri konvici bude ucinnost dokonca nizsia (musi sa dlhsie varit a tym padom unikne viac tepla do okolia). Pri ziarovkach mozno tiez (menej svieti, ale hreje takmer rovnako)?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#51 Příspěvek od tomasjedno »

GeorgeB píše:Když už jsme u toho, tak mi na mail dnes přišel dotaz od mého zákazníka zda může fungovat přístroj na úsporu paliva všech spalovacích motorů. Prospekt viz níže....
Na webu výrobce je dokonce, kromě tvrzení o 10% úspoře paliva, vystavený jeden (!) měřicí protokol. Z měření vyplývá, že díky superdokonalému hyperspalování docílili o 1-2% větší krouťák.
Skeptik by si mohl myslet, že to bylo proto, že při druhém měření měli líp zahřátý motor (nejdřív měřili bez, a pak hned s), a že přínos toho bazmeku byl přesně nulový, ale to by přece byla jen sprostá pomluva, že.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Jenda_KL »

ZVUK2000 píše:U výše zmiňovaných které fungují na principu snížení napetí ...
doplním - ty se zapojují mezi zdroj a spotřebič. On totiž je efekt snížení napětí kolikrát uváděn i u těhle "věcí" s vidlicí a ledkou. Taky se poznají tak, že jsou těžší a větší.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#53 Příspěvek od Artaban001 »

Podle mě jediný spořič, který doopravdy funguje je vhodně zapojený "pes", neboli prodlužovačka s vypínačem a více zásuvkama a zdravý rozum.. (po vypnutí PC (korektní ukončení) vypnu prodlužovákem všechny příslušné komponenty a ušetřím)
I když snížím síťové napětí, tak spínaný zdroje si vezmou vyšší proud, aby dodržely dodávaný výkon. Žárovky budou méně svítit, topná tělesa méně hřát, takže se zvýší doba potřebná k dosažení potřebné teploty (vody, vzduchu).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#54 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám všem za reakce a rady- asi spořiče vyhodím do popelnice, přece je nedám zpátky do zásuvek aby braly elektřinu místo spoření.

A víte na co jsem ještě přišel-jenom taká zajímavost- že když ten spořič strkám do zásuvky myslím tu vidlici toho spořiče tak to udělá takovou jakoby teď mě promiňte ten výraz jakoby jiskřičku- to má asi nějaký velký jednorázový odběr- no prostě závěr šmejd.
Hezký podvečer
Radovan :) :)
Naposledy upravil(a) Radovan-kocour dne 12 led 2014, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#55 Příspěvek od Jimmi2 »

Jiskřička je kondík a jakoby je s tvrdým y 8-)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#56 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vídíte kurňa opravím :( :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“