Finlux SN71V1 zdroj

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Finlux SN71V1 zdroj

#1 Příspěvek od vamservis »

V uvedené TV odešel zdroj, výkonový tranzistor je ve zkratu jeho pravděpodobné označení 30BO50 v TO220 nemohu najít v žádném katalogu, tak se ptám zda jej mohu nahradit např. FET BUZ 91. Ještě jsem nezjistil proč odešel, elyty jsem kontroloval. Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#2 Příspěvek od vamservis »

Ten výkonový tranzistor je P7NC7 N Fet 600V/4,5A/45W tak jsem ho nahradil BUZ 90. Zdroj samozřejmě nefunguje, budící IO TDA 16864 je vadný v Kerru jsem ho našel a objednal tak snad v pondělí příjde a budu úspěšný. Výstup IO jde přímo na řídící elektrodu bez jakékoliv ochrany tak se domnívám ,že zkratem na výkonovém tranzistoru došlo k jeho zničení.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Odejde-li z niceho nic vykonovy tranzistor je to vzdy podezrele. U zdroje se to stava, kdyz je na jeho vystupu zkrat, vetsinou na tranzistoru, ktery napaji KSRR (BU 508 apod.). Netvrdim ze je tomu tak i v tomto pripade, ale mozna by stalo za to to pro jistotu zkontrolovat drive nez televizor zapnete s vymenenymi soucastkami a on treba odejde znovu.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DjRix »

Čau,zkontroluj si vazbu do tda z +300V,měl by tam být odpor kolem 220k kterým tda reguluje šířku pulzu při zmněně napájení.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

Po výměně IO a budícího tranzistoru zdroj nenaskočil byl vadný smd odpor 15 ohmů s pino 13 IO na řídící elektrodu tranzistoru.
Příčinu proč došlo k zničení IO a tr jsem nenašel ,ale preventivně jsem vyměnil asi 5 elitů ve zdroji a T V zatím maká.
Ahojky...

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od wendys »

Prosím tě, není v tom Finluxu osazen TDA8854 s pamětí 24C16?

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#7 Příspěvek od vamservis »

Nevim, kontroloval jsem zdroj.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“