Nejde nahrávání

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Nejde nahrávání

#1 Příspěvek od stasek »

U videa Sony SLV-436EE mě nejde nahrávání. Přehrávání funguje. Když zapnu nahrávání, roztočí se mimo jiné malý motorek vpravo nahoře fotky ale prokluzuje řemínek, plastová řemenička vlevo nahoře je bloklá. Někdy to zafunguje, někdy ne. Fakt je ten, že to video používám velmi zřídka, někdy třeba půl roku ne. Možná je něco zalehlé. Nechci zbytečně laborovat, když odborníci můžou poradit. Díky moc.
Přílohy
DSCF1684.JPG
(110.21 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od servis »

dìlá to mode pøepínaè,který je pod tím programovým kolem,tak rozebrat a vyèistit a mìlo by chodit

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Díky za rychlou odpověď, teď ještě které je to programové kolo?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od stasek »

Nemůže mě někdo prosím navést, kde je ten přepínač modu?

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od servis »

pod tím jediným bílím,nahoøe

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od stasek »

Díky moc, hned na to půjdu a poreferuju.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Tak zatím jsem moc neuspěl. Začal jsem sundávat kola, co to překrývají a teď nevím, jestli má být kazeta uvnitř, nebo ne. Další je věc, jak to nastavím zpět. Zatím jsem si značil posici kol, ale u těch dalších nevím. Ten spínač modu to bude téměř určitě, protože když jsem si s tím chvilku hrál a zapínal a vypínal to nahrávání, tak to začalo chodit bezchybně. Ovšem chtělo by to rozdělat, vyčistit a napružit. Docela se u toho potím. Kdybych aspoň věděl, jak tento spínač vypadá. Zřejmě to bude u každýho kousku něco jinýho. Chtělo by to holt servisní manuál, nebo aspoň návod, jak nastavit.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

No dá ti to možná fušku než to sesadíš zpátky a možná to potom stejně nepujde. Vyměň ten řemen co prokluzuje :wink: Jinak prodává se sada řemenů přímo na tuto mechaniku asi za 50,-
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

mi-ro: to bylo první, co jsem udělal, i když byl řemínek těsnější, klouzala řemenička motorku stejně, akorát to mělo jinej zvuk.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od stasek »

Nedá se někde sehnat alespoň v katalogu náhled na ten spínač modů, jak vůbec vypadá? Píšeš, že sada řemínků na tuto mechaniku je k sehnání. Možná je i ten spínač.

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#11 Příspěvek od servis »

když sundáš to kolo co ti píšu tak ho uvidíš,není malej,je kulatej a v prùmìru asi 1,5cm,ale jak píšeš,s tvými znalostmi to už asi nerozchodíš,odnes to do servisu a obìtuj pìtikilo a ušetøíš si èas i peníze

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od stasek »

Tak jsem ho konečně našel, odpájel, vyčistil a opět připájel. Moc videorekordérů jsem neměl rozdělaných, ale toto bylo nejhorší. Funkce běhají jak mají. Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “