Autorádio originál v octavii - potvrdenie

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

Autorádio originál v octavii - potvrdenie

#1 Příspěvek od niccozm »

Potrebujem pomoc, zadám kód na originál rádiu Škoda v Octavii, rádio hrá, všetko je OK, ale po vytiahnutí kľúčiku a znovuzapnutí musím vždy zadať kód a hrá zase. Prosím o radu ako mám ten kód potvrdiť?????.... tak aby sa pri ďalšom štarte nemusel dávať kód....Ďakujem!
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#2 Příspěvek od Hurvo »

To originál Škoda rádio si mal namontované od výroby alebo si mal predtým iné rádio? Myslím si, že ak si tam mal predtým iné rádio tak asi niekto prehodil konektory trvalého napájania a napájania resp. signálu od klúčika zapalovania. Ale v prípade že by si mal tieto napájania prehodené vymažú sa ti aj prednasatavené stanice, ale to nepíšeš tak skus pozrieť či sa zachovajú aj nastavené predvolby.

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

Hurvovi

#3 Příspěvek od niccozm »

Bolo tam predtým nejaké iné rádio.... stanice mi ostanú keď znovu zadám ten kód.... :([/b]
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#4 Příspěvek od Hurvo »

Ide o to, či ti zostanú stanice v pamäti, keď vytiahneš klúč zo zapalovania.
Ak zapneš rádio a musíš zadať kód a potom stanice budú v pamäti tak neviem, ale doporučujem pozrieť napájanie na radio. Vo Fabii bolo treba prehodiť pin 4 a 7 ISO konektora ked som montoval neoriginálne rádio, a tak si myslim že ty to musíš dať do povodného stavu, ale neviem aký tam máš konektor. V servise mohli pri montáži neoriginálneho rádia konektor nahradiť iným alebo len prehodili piny. Každopádne skontroluj napájania trvalé a od zapalovania. Viac Ti neviem poradiť.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Súhlasím aj ja s Hurvo.Určite to sposobujú napájacie pini 4 a 7 ISO konektora.Skús premerať napajací konektor autorádia podla obrázku.
Přílohy
autonap1.jpg
(14.63 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od niccozm »

Ďakujem za rady skúsim to premerať..... mám tam eurokonektory normálne, nevyzerá že by do toho niekto zasahoval..... aj keď by som to rádio vybral komplet von a odpojil od konektrorov, tak po znovuzapojení a zadaní kódu tam stanice ostanú, 100%! Lenže znovu potom keď vyberiem kľúčik a dám naspäť, zapnem rádio...pýta kód špina :roll:
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Na http://www.ebastlirna.cz/images/image_a ... ry_iso.pdf jsou tři způsoby zapojení ISO konektoru.
To že zapojení konektoru ISO je normalizované, neznamená, že ho výrobci autorádií striktně dodržují (norma není závazná).

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od niccozm »

Diky, možno mi to pomôže.... 8-)
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#9 Příspěvek od pibroch »

aha toto som nasiel :

Otázka:
Aké je zapojenie autorádia vo vozidlách Škoda?

Odpoveď:

Zapojenie napájacej svorkovnice je nasledovné: 1 funkcia „GALA“ – prispôsobenie hlasitosti rýchlosti vozidla 2 TELEFON MUTE – vypínanie zvuku pri prevádzke telefónu 3 vedenie K – vlastná diagnostika 4 S-kontakt – vypínanie a zapínanie kľúčikom zapaľovania (spínané +12V) 5 svorka 30 – trvalé napájanie (+12V) 6 osvetlenie 7 svorka 30 – trvalé napájanie (+12V) 8 svorka 31 (-12V) Nemusia byť obsadené všetky pozície – závisí od vozidla, výbavy, resp. či bolo namontované originálne rádio. Pri zapojení iného rádia, ako sú dodávané z výroby, alebo originálneho príslušenstva Škoda je potrebné urobiť nasledovné kroky: a) vypichnúť, zaizolovať a upevniť proti rezonanciám svorku 1, 2, 3 a 5 (ak rádio nepodporuje niektorú z funkcií 1 alebo 2) b) vymeniť medzi sebou svorky 4 a 7 c) použiť oddeľovací člen na napájanie antény rádia (originálne antény majú tzv. Fantómvé napájanie anténneho zosilňovača – po anténnom kábli), pričom voľný kábel (tenký) z oddeľovacieho člena sa zapojí do svorky 5 Vždy je ale nutné porovnať zapojenie svorkovnice autorádia a tu popísaného zapojenia svorkovnice vo vozidle, aby nedošlo k poškodeniu autorádia, alebo elektroinštalácie vozidla.

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od niccozm »

8O 8O 8O
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
FandaB
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2006, 01:00

#11 Příspěvek od FandaB »

Možná, že bude nejrychlejší, když to u nějakýho souseda nebo příbuzného v octávii omrkneš a máš to. Ale asi to bude fakt v těch přehozených pinech.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#12 Příspěvek od Jindra »

Nechci být mudrý pánové co ja vím orig radio v oktavce si pokeca s autem a tudíž když kody souhlasí tak to jednoduše zapneš a hraje. Není tøeba kod zadávat.
Jindra :wink:

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od niccozm »

No tak to nie je môj prípad určite! SAFE..... 1000.... :lol:
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#14 Příspěvek od Jindra »

OK jen se zeptám zkusil jsi to zapojit na stole napajení, trvalé plus pro pamìt, zem. S jakým výsledkem?

Jindra :wink:

Uživatelský avatar
niccozm
Příspěvky: 40
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Nitriansky kraj - SR
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od niccozm »

Ešte nie, lebo to je kamošove a je odcestovaný cez týždeň... 8-)
Pozor, nenaser ma, niekedy som nervák... :-P

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“