Nefunkční připojení kamery (videosignál) do PC TV karty

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Nefunkční připojení kamery (videosignál) do PC TV karty

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Dobrý den všem.
Prosím o radu - potřebuji připojit kameru (výrobce ani typ neznám, je 15 m vysoko na budově - jejím výstupem je nějaký klasický videosignál) do PC (TV karta AVerMedia AVer3D CaptureHD H727, vybavená mimo jiné videovstupem).
Dříve byl signál z kamery připojen do nějaké karty bez tuneru a vše fungovalo k plné spokojenosti přes DScaler. Jenže po výměně MB již původní kartu použít nemůžeme. Tak jsem koupil kartu do PCIe.
Tuner DVBT funguje bez problémů, ale s videovstupem mám problém. Když na něj připojím kameru, tak se obraz prostě neobjeví, přitom po připojení kamery na klasickou starou televizi je vše OK.
Zkoušel jsem to tedy přes nějaké starší video s tímto výsledkem:
1. Signál z videa v pohodě vidím přes videovstup karty AVerMedia (modrá plocha s číslem předvolby)
2. Po připojení kamery k videu a přepnutí videa tak, aby na videovýstup posílal videovstup, mi na monitoru na 0,5s problikne signál z kamery, ale pak se objeví hlášení o neexistujícím signálu
3. Když do karty pošlu na TV vstup modulovaný signál z videa (kanál +-39), tak vidím jak video, tak signál z kamery. Ale opravdu jen přes modulátor.

Netušíte někdo, zdali by mi pomohl nějaký videosignálový zesilovač, nebo bych měl zatížit videovstup karty AverMedia nějakým odporem?
Karta je nová, při nejhorším ji mohu vrátit do 14 dnů, ale byl jsem rád, že jsem nějakou kartu do PCIe s videovstupem sehnal.

Děkuji za Vaše rady.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Asi by to chtělo osciloskop a podívat se, jestli signál z kamery není nějaký nabořený delším vedením, karta asi vyhodnocuje "přísněji" jestli to, co je na vstupu, splňuje požadavky na videosignál.
Další možností je napájení nebo země - nemůže tam lézt "50Hz" z napájení nebo z nějaké zemní smyčky?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

cctv kamery mají nižší výstupní úroveň než standard spotřební elektroniky. Tak že by to měl vyřešit, nějaký jednoduchý zesilovač. Zřejmě bude karta vybíravá.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Ještě jsem zapomněl napsat, že kabel od kamery k TV (PC) má délku okolo 50m.
Zkusím někde půjčit ten zesilovač a uvidíme. Karta vypadá fakt v poho, SW je user friednly, tak bych ji nerad vracel.

Díky za reakce.

Petr Filipi

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Tak jsem změřil signál aspoň multimetrovým osciloskopem a výsledky přikládám. Vypadá to, že co do velikosti signálu jsou průběhy PC a TV skoro stejné.

Petr Filipi
Přílohy
Naprázdno.jpg
(261.8 KiB) Staženo 202 x
TV.jpg
(279.39 KiB) Staženo 222 x
PC.jpg
(279.8 KiB) Staženo 212 x

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

je tam znát u tv přítomnost zakončovacího odporu možná bych ještě zkusil ke kartě dát 75Ω odpor proti zemi. ale na 50m kabelu by ten zesík měl být

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Ani ty hrany signálu nejsou tak ostré... 50m kabelu už má nějakou kapacitu a při špatném přizpůsobení to "hrany odnesou jako první" a obraz působí jako rozmáznutý ve vodorovném směru

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

petrfilipi píše:Zkusím někde půjčit ten zesilovač a uvidíme.
velmi lehce se dá postavit, je to pár součástek
dvoutranzistorový videozesilovač
tří tranzistorový videozesilovač

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Tak jsem na kontaktním poli zapojil dvoutranzistorový zesilovač. Nevím zdali je to tím, že je to napícháno "jen tak", signál to sice zesílí, ale hrany zakulatí, a výsledek je KO. Nicméně televize si i zesílený signál přebere v pohodě a obraz zobrazí. Kdybych aspoň viděl na monitoru nějaký obraz, tak bych se pustil do finální stavby zesiku s DPS, ale nechce se mi trávit čas tím, co by třeba nemělo žádný výsledek.
Ona ta karta něco málo detekuje, protože nápis "NO Signal" problikává. Když třeba vytáhnu ze zdi napájecí adaptér, tak to přestane blikat a nápis svítí trvale.
Přílohy
IN-2T.jpg
(174.77 KiB) Staženo 218 x
OUT-2T.jpg
(223.48 KiB) Staženo 203 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#10 Příspěvek od ok1hga »

http://www.prems.cz/Soubory/signal.pdf
podívej se na poslední obrázek toho PéDéeFka . . .


a není ta karta jen nějak blbě nastavená?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

Pro klid duše jsem ještě ubastlil 3tranzistorový zesik od OK1HGA. Samozřejmě to nechodí, resp. to jde jen na TV, o to s napájecím napětím od 7V (tmavý obraz) po 13V (dost světlý obraz). PC karta mlčí. Poblikává, to ano, něco asi tuší, ale neukáže, potvora, vůbec nic.
Přikládám obrázky.
Už to balím, zkusím sehnat modulátor a využít analogový TV vstup. Jen tím obsadím jediný TV vstupní konektor, takže z DVBT (zatím) nebude nic.

Petr Filipi
Přílohy
OUT-3T.jpg
(290.86 KiB) Staženo 214 x
IN-3T.jpg
(237.24 KiB) Staženo 222 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#12 Příspěvek od monterjirka »

Podle toho posledního příspěvku ty obrázky naznačují, že "neudrží úroveň bílé", pokles zesílení na nízkých frekvencích, pokud máme přenést jeden půlsnímek, musí být zesilovač schopen bez výrazného poklesu zesílení fungovat již od cca od 5 - 10 Hz, tedy je třeba použít větší kapacity vazebních, případně blokovacích kondenzátorů.

Modulátor dnes není třeba shánět, těch je dost z různých zařízení. Kdybys chtěl nějaký na pokusy, něco bych tu měl.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petrfilipi »

Tak už to přes modulátor chodí.
Na levé straně jsou sice takové tři malé proužky odshora dolů, ale na to už kašlu.
Děkuji pánové za Váš čas a chuť poradit.

Petr Filipi

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“