Displej s řadičem ST7920

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aktuell
Příspěvky: 26
Registrován: 14 črc 2010, 02:00

Displej s řadičem ST7920

#1 Příspěvek od Aktuell »

Ahoj, tak se snažím zprovoznit GLCD s řadičem ST7920 (tento) po 8-bitové komunikaci a bohužel nechce nic zobrazit, přitom prostě chybu nikde nevidím, podle mě by chyba mohla být ve fci void LCD_Text, protože když do lcd_instruction dám místo temp proměnnou radek, tak to ukazuje aspoň tohle viz níže, celý kód je zde http://codepad.org/tP3Yhmvb Děkuju za každou pomoc.
Přílohy
GLCD_2.jpg
(244.48 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od FHonza »

Kupoval jsem tento. Je to stejný typ, akorát levnější. Číňan má k němu i ukázkovou aplikaci pro AVR Studio, fungovala mě spolu s ATMega32 bez problémů.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Není někde vzadu propojka, která bude potřeba odletovat? Mám podobný z DX a když přišel byl nastaven na seriovou komunikaci.

Uživatelský avatar
Aktuell
Příspěvky: 26
Registrován: 14 črc 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Aktuell »

FHonza píše:Číňan má k němu i ukázkovou aplikaci pro AVR Studio, fungovala mě spolu s ATMega32 bez problémů.
Zkusil jsem přeložit v AVR studiu 5, bez chyby, ale po zapojení bohužel jen prázdná obrazovka :( Možná by mohl být problém v tom, že mám ATmegu 16 nikoliv 32 , ale to by dle mého snad vadit nemělo, na textový režim by měl 1kB RAM stačit.

Tu zadní stranu mám přesně jako tady na té fotce, jen v mé verzi chybí vpravo dole to R9 a JP.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

Bohužel už ho doma nemám, šel do světa spolu s projektem. Jediné co mě napadá, je takt procesoru. Já jsem měl 8MHz interní oscilátor.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“