Jaký slušný zdroj 0-30V ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bigkubik
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2014, 01:00

Jaký slušný zdroj 0-30V ?

#1 Příspěvek od bigkubik »

Ahoj, poradite mi prosim jaky vybrat regulovatelny zdroj pro domaci vyuziti pri nenarocnych opravach elektroniky a bastleni ?

je treba neco takoveho (nebo jiny kus z nabidky uzivatele) pouzitelneho nebo jsou to vyhozene prachy?

http://aukro.cz/laboratorni-reg-zdroj-3 ... 49588.html

klidne poradte i neco starsiho co budu shanet po inzercich. Diky, Kuba.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#2 Příspěvek od ferro0 »

Ja mam tri roky Zhaoxin RXN-305D a tam byl problem s chlazenim. Na hlinikovem plechu o rozmerech 40X40mm bez jakehokoliv zebrovani byl dva 2N3055 a na ne foukal ventilator. Silne se to prehrivalo. Pomohl az lepsi chladic.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

slušný zdroj 30V 5A za 1400 nějak nejde dohromady

Uživatelský avatar
wendik
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 137
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: bezno.cz u mlade boleslavi

#4 Příspěvek od wendik »

bacha na ten zdroj je to polský nejaký mooc levný 5 amp neverim,?, jsou to šmejdi :idea:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Za ty peníze by to šlo vyzkoušet . 5A potřebuješ na bastlení výjimečně .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Slusny zdroj nemoze byt ten najlacnejsi smejd z aukra. Ale stacit mozno bude.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

:D Někdo jezdí formulí , někdo Porschem a mně stačí stále Š 120 . Mám doma zbastlený 3A a slouží mi dostatečně přes 40 let ...

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#8 Příspěvek od feliz_navidad »

Tady http://www.yarst.org/DazhengPS305D.htm jsou nějaké fotky vnitřku. Dokonce je tam Nippon filtrační kondenzátor. 8O (Což ovšem neznamená, že ten z aukra musí mít nutně stejná střeva.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ten ventilator fukajuci okolo plechu bez rebier a hlavne bez medzier na prudenie vzduchu, je celkom vtipny. Ale stale to vyzera lepsie ako Diametral :lol:

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#10 Příspěvek od ferro0 »

Mustek se taky docela hral, takze pribyl dalsi chladic. Dalsi vec byla vymena ventilatoru + spojita tepl. regulace. Predtim to slo naplno. Hlavni filtr. kond. je tam Nippon.
Přílohy
Zhaoxin.jpg
(41.64 KiB) Staženo 182 x

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Nakadah »

Ono taky asi zalezi co od toho zdroje uzivatel ceka a co s nim hodla provadet. Clovek dostane takovou kvalitu jakou si zaplati.

Rekl bych ze vic nez rok mam doma Korad KA3005P. 31V 5,1A.Chladic tranzistoru je pravda takovy srandovni ale funguje. Stve me ten vrcici vetrak, ktery ovlada snad nejaka PWM na frekvenci 50Hz. Jinak funguje dobre, na takove to drobne domaci bastleni mi staci. Obcas ho ouziju jako nabijecku Pb nebo Lixx baterii. Tehdy me stal asi 2600, tak koukam mirne zlevnil. Nak

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Davidus »

bigkubik jestli máš možnost nákupu na ebay tak to hlídej i tam. Občas s tam objeví takové pěkné ručičkové HP zdroje.
Pěkné spolehlivé zdroje dělá aim TTI, jsou celkem oblíbené mezi amatéry, češi je bohužel neznají. Pokud bude stačit i nějaký slabší tak je cena přijatelná. Rozhodně se u nich nestane že by měly nějaké překmity které oddělají MCU, nebo že by po zatížení shořely. pak ještě existují lepší ale ty nejsou v této diskusi vítány.
Pak jedině si ten zdroj postavit

BOBOBO idea pěkná, ale co se stane když ve 120 čelně potkáš nějakého blba v porsche? http://www.youtube.com/watch?v=ydOaxOwOrc0

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Zdaleka více blbů potkáš v životě v práci a bývají ještě nebezpečnější . Kdybych měl takhle přemýšlet , tak bych také nemohl vyrábět dělbuchy , trhaviny a třaskaviny zamlada , když se nic bouchavého nedalo koupit . Kdyby to dnešní eurohujeři věděli , tak už je z komatu nikdo neprobudí . Dnes zpětně obdivuji tátu , že to psychicky přežil . Takto se nedá přemýšlet . Na dovolené jsme byli v bezpečném Bulharsku . No a druhý den po našem příletu tam explodoval ten autobus . Ale vraťme se ke zdroji . Pro bastlíře se mi na dálku jeví uváděný zdroj zbytečně dobrý . Viz mé zkušenosti výše .

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Davidus »

Já většinu věcí co dělám oživuju pomocí malého zdrojíku +/-5V +/-12V 250mA. Vyhovuje mi pevné symetrické napájení, možnost odpojení výstupu (nemusím jak blb pořád odpojovat vodiče) a resetovatelná ochrana co v případě průseru odpojí napájení. Pro napájení OZ, MCU a podobných aplikací se hodí. Postavil sem s jeho pomocí další 2 měřící přístroje co jsou na fotce.
Pokud by byl zájem zveřejním dokumentaci. Někde k němu mám ještě jednu nepoužitou desku.

BOBOBO já si na to vzpomněl proto, že jsem takhle přišel o 4 členy rodiny. Bohužel viníkovi se to podařilo nějak ututlat přes známosti ve straně, takže vesele jezdí dodnes.
Přílohy
P1120951.JPG
(75.17 KiB) Staženo 107 x

Uživatelský avatar
dratek000
Příspěvky: 157
Registrován: 22 led 2013, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od dratek000 »


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“